کد خبر:1187044
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

نقدها و نمرات بازی PES 2019

نقدها و نمرات بازی PES 2019

رسانه کلیک - پس از چند ماه انتظار، سرانجام اولین نقدها و نمرات بازی PES 2019 توسط منتقدان معتبر صنعت بازی های ویدیویی منتشر شد که خوشبختانه این امتیازات نوید یک عنوان شبیه ساز فوتبال واقع گرایانه تر و مهیجی را می دهد.

با آغاز فصل جدید رقابت های فوتبال در سراسر جهان، هر ساله میزبان نسخه های جدید دو مجموعه قدیمی و پرطرفدار FIFA و Pro Evolution Soccer هستیم که هر کدام از این دو سری طرفداران و هواداران خاص خود را دارند.

تلاش شرکت کونامی بی ثمر نبوده؛ PES 2019 بهتر و طبیعی تر از نسخه قبلی است.

بازی pes 2021 کی میاد؟

دو سری شبیه ساز فوتبال «فیفا» و «پی اس» در طول تاریخ خود با فراز و نشیب های گوناگونی همراه بودند، به طوری که با نگاهی گذرا و سریع به عملکرد آن ها متوجه می شویم که در بازه های زمانی مشخصی، این دو مجموعه به دلیل اشتباهات و مشکلات مورد انتقاد بازیکنان و طرفداران قرار گرفتند و در عوض، گاها هم به طور چشمگیری بازخوردهای مثبت هواداران را به همراه داشتند.

با این وجود، چه برای هواداران سری فیفا و چه برای طرفداران پر و پا قرص مجموعه PES پوشیده نیست که این رقابت دیرینه و نفس گیر در سال های اخیر به شدت حساس و دشوار شده است و از طرفی، شرکت کونامی و مجموعه Pro Evolution Soccer دیگر در دوران اوج خود به سر نمی برند و هم اکنون به دلیل تلاش مداوم بخش ورزش های الکترونیکی شرکت الکترونیک آرتز، بازی FIFA در برخی جوانب یک سر و گردن از مجموعه پی اس بالاتر است.

نقدها و نمرات بازی PES 2019

زمانی که سری Pro Evolution Soccer با مشکلات موتور سازنده، کیفیت بسیار پایین چهره بازیکنان و استادیوم های ورزشی، هوش مصنوعی ضعیف بازیکنان و داوران و همچنین طبیعی و واقعی نبودن فیزیک توپ و بازیکنان دست و پنجه نرم می کرد، به لطف تلاش شرکت الکترونیک آرتز، پیشرفت عظیمی در فرانچایز FIFA به دست آمد و باعث شد تا سری پی اس در بسیاری از مکانیزم ها و المان ها از رقیب دیرینه خود عقب بماند.

بهبود سیستم کنترل توپ، شوت زنی و پاس دهی و همچنین تمرکز ویژه بر روی قابلیت های فردی هر بازیکن، بازی «پی اس 2019» را به واقعیت نزدیک تر کرده است.

از این رو، شرکت کونامی هر ساله با عرضه نسخه جدیدتر سری PES، در تلاش است تا ضمن رفع مشکلات قبلی، ویژگی های تازه تری را به آن اضافه کند و این اثر در هر بخشی از جمله سیستم شوت زنی، پاس دهی، کنترل توپ و غیره حس و حال طبیعی تر و واقعی تری داشته باشد. با اینکه این موضوع به راحتی در چندین نسخه اخیر سری PES مشهود است و حتی تازه ترین نسخه این مجموعه به نام Pro Evolution Soccer در این زمینه بسیار عالی و بی نقص ظاهر شده، اما این عنوان ویدیویی پرطرفدار در بخش لایسنس و مجوز لیگ ها و تیم ها یک گام به عقب برگشته است!

بر این اساس، پیشرفت های قابل توجهی در بازی پی اس 2019 صورت گرفته که این نسخه را به یکی از بهترین نسخه های چند سال اخیر مجموعه PES تبدیل می کند. یکی از مهمترین این پیشرفت ها، بهبود وضعیت کنترل توپ و سیستم شوت زنی و پاس دهی است که این اثر ویدیویی را بیشتر از پیش به دنیای واقعی نزدیک تر کرده است. کاهش سرعت بازی نیز از دیگر مواردی است که به واقع گرایانه تر شدن بازی کمک به سزایی کرده است.

نقدها و نمرات بازی PES 2019

یکی دیگر از پیشرفت های عنوان پی اس 2019، افزایش کیفیت و گرافیک فنی و بصری بازی است که به واسطه آن، چهره بازیکنان و تماشاگران، بافت های ورزشگاه ها و چمن بازی بسیار زیبا به نظر می رسد. به علاوه، در صورتی که خیلی سخت گیرانه عمل نکنیم، سیستم تاثیر خستگی بازیکنان بر روی عملکرد آن ها نیز تقریبا بی نقص است و بر روی گیم پلی بازی تاثیر می گذارد که این موضوع هم باعث شده تا عنوان ویدیویی Pro Evolution Soccer 2019 واقعی تر از گذشته باشد.

باز هم مشکل لایسنس و کمبود تیم ها و لیگ های معروف دنیا! جدا از این مورد، «پی اس 2019» مجوز لیگ قهرمانان اروپا را هم از دست داده است.

اما مشکل کمبود تیم های رسمی و لیگ های فوتبال موضوعی است که در این چندین سال گریبانگیر سری پی اس شده و ظاهرا این ایراد به همراه عملکرد نامناسب و ناامید کننده گزارشگری تمامی ندارد. بازی PES 2019 نه تنها به این مشکل بزرگ خاتمه نداده، بلکه یکی از اصلی ترین نقاط قوت و مثبت خود یعنی مجوز لیگ قهرمانان اروپا را از دست داده است و این بار بر خلاف همیشه، شبیه ساز رقابت های این لیگ مهیج اروپایی را در بازی «فیفا 19» تجربه خواهیم کرد.

با همه این ها، بازی PES 2019 یک اثر شبیه ساز فوتبال جذاب و هیجان انگیزی است که همچنان به پیشرفت ها و عملکرد مثبت نسخه های قبلی ادامه می دهد و با گذشت زمان، وضعیت این مجموعه بهتر و بهتر می شود که به خاطر گیم پلی مهیج، لحظات شیرین و شگفت انگیزی را برای دوست داران ورزش فوتبال رقم می زند. هرچند، این عنوان یک اثر بی عیب و ایرادی نیست و در این باره باید از وجود مشکل کمبود تیم ها، ایرادات گزارشگری و هوش مصنوعی نسبتا ضعیف بازی چشم پوشی کنیم.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر میانگین نقدها و نمرات بازی PES 2019 در وب سایت معتبر متاکریتیک از میان 9 نقد، نمره 80 از ۱۰۰ است که این امتیاز از پیشرفت قابل توجه مجموعه پی اس حکایت دارد.

در ادامه به بررسی امتیازات، نقدها و نمرات بازی PES 2019 می پردازیم.

وب سایت GameSpot؛ نمره موقت و اولیه 90 از 100
نقد و بررسی این وب سایت هنوز به طور کامل به پایان نرسیده است.
کمبود لایسنس های تیم مختلف در بازی Pro Evolution Soccer 2019 همچنان ناامید کننده است، اما این عنوان ویدیویی ویژگی ها و عملکردهای مثبت و خوب نسخه های اخیر خود را همچنان ادامه داده است تا کماکان یک بازی شبیه ساز فوتبال رضایت بخش و شگفت انگیزی را برای بازیکنان به ارمغان آورد و در نهایت نیز یکی از عناوین برتر و بزرگ شبیه ساز فوتبال تبدیل شود.
از نکات مثبت و جدید بازی پی اس 2019 می توان به بهبود فیزیک توپ، کنترل توپ، واقع گرایانه تر شدن پاس ها و شوت ها، سیستم دریبل زنی و عملکرد بهتر هوش مصنوعی دروازه بان ها و بازیکنان اشاره کرد. با این حال، این عنوان ویدیویی مشکلاتی هم دارد! کونامی در سال جاری مجوز لیگ قهرمانان اروپا را از دست داد و این موضوع لطمه بزرگی را به مجموعه پی اس وارد کرد. در عوض، سازندگان با اخذ لایسنس و مجوز برخی تیم های محبوب دنیا، سعی در برطرف سازی این مشکل داشت، اما این عنوان همچنان از مشکل کمبود لایسنس و تیم های رسمی رنج می برد.
وب سایت Areajugones؛ نمره 88 از 100
فصل جدیدی برای بازی Pro Evolution Soccer 2019 آغاز شده است که متاسفانه این عنوان ویدیویی راه تازه و بهتری را در پیش نگرفته است. از طرفی، ما خوشحال هستیم که به شما اطمینان دهیم به لطف گیم پلی درگیر کننده و مهیج بازی، با بهترین نسخه مجموعه «پی اس» رو به رو هستیم که این اثر ورزشی بیشتر از همیشه به دنیای واقعی فوتبال شبیه سازی شده و بسیار واقع گرایانه تر از گذشته به نظر می رسد.
وب سایت Game Informer؛ نمره 85 از 100
مجموعه Pro Evolution Soccer کمی از دوران اوج و باشکوه خود فاصله گرفته است که این موضوع باعث می شود تا نقاط ضعف بازی، این عنوان ویدیویی را به یک اثر ناامید کننده تبدیل کند. به عنوان مثال، هوش منصوعی بازی همچنان جای کار دارد و در برخی از بخش های بازی، مشکلات هوش مصنوعی به شدت احساس و گاها حرکات غیرقابل پیش بینی از بازیکنان و حتی داوران مشاهده می شود.
با این حال، بازی پی اس 2019 از حیث گرافیک فنی و بصری بهتر از نسخه های قبلی عمل کرده است و زمین چمن بازی و چهره فوتبالیست ها نیز خیره کننده و زیبا به نظر می رسد. به علاوه، ویژگی های جدیدی از جمله تاثیر خستگی بر روی عملکرد بازیکنان و همچنین کاهش سرعت بازی، این اثر ورزشی را بیشتر از گذشته به واقع گرایانه تر شدن آن نزدیک کرده است.

وب سایت IGN؛ نمره 82 از 100
تمرکز ویژه بر روی قابلیت های فردی بازیکنان، نسخه 2019 مجموعه Pro Evolution Soccer را با نسخه های پیشین متمایز کرده است. اینکه هر بازیکنان رفتار خاصی از خود را در زمین مسابقه به نمایش می گذارد باعث شده تا بازی پی اس 2019 واقعی تر از نسخه های پیشین ظاهر شود و به همین دلیل، حس و حال گیم پلی آن نیز واقعی تر و طبیعی تر از قبل شده است.
از این رو، تمرکز سازندگان بر روی قابلیت های فردی هر بازیکن، اصلی ترین ویژگی مثبت بازی پی اس 2019 تلقی می شود و این موضوع را می توان یکی از دلایل انتخاب این عنوان دانست! بازی پی اس 2019 میزبان حالت جدیدی نیست و تغییرات بزرگی نیز  در گیم پلی و کیفیت بصری فنی و چهره بازیکنان ایجاد نشده است و در صورتی که به دنبال چنین مواردی هستید، خرید این عنوان را پیشنهاد نمی کنیم. همانطور که اشاره کردیم، تنها دلیلی که می تواند شما را به خرید این نسخه ترغیب کند، شبیه سازی واقع گرایانه هر بازیکن در زمین مسابقه است.
وب سایت Gameblog.fr؛ نمره 80 از 100
به دلیل ساخت و خلق گیم پلی فوق العاده جذاب، بازی Pro Evolution Soccer 2019 تجربه لذت بخش، درگیر کننده و هیجان انگیزی از یک اثر ورزشی شبیه ساز فوتبال را برای بازیکنان و طرفداران به ارمغان می آورد. در حقیقت، با صرف نظر از سوت های مکرر داور که به صورت مداوم بازی را متوقف می کند، این عنوان دقیقا مشابه یک مسابقه فوتبال شگفت انگیز و خارق العاده است.
کمبود محتوای بازی به شدت احساس می شود و این عنوان از حیث محتویات رضایت بخش عمل نکرده است. در واقع، بازی هیچ آیتم و چیز جدیدی ندارد و حتی رابط کاربری آن (UI) نیز تغییری پیدا نکرده است. البته، این موارد برای بازی های ورزشی از جمله شبیه ساز فوتبال چندان اهمیتی ندارد و هیچ لطمه ای به آن وارد نمی کند. با این وجود، این موضوع افرادی که از شرکت کونامی انتظارات بیشتری دارند را بیشتر آزار می دهد.
وب سایت We Got This Covered؛ نمره 70 از 100
با اینکه شاید وجود برخی مشکلات لایسنس و مجوز تیم ها بازی Pro Evolution Soccer 2019 را یک گام به عقب برده باشد، اما این عنوان ویدیویی یکی از بهترین بازی های فرانچایز «پی اس» به شمار می رود.

همچنین، در ادامه می توانید سایر امتیازت، نقدها و نمرات بازی PES 2019 را مشاهده کنید. لیست زیر در صورت انتشار امتیازات و نمرات سایر منتقدان به‌روز رسانی می شود.

 • وب سایت Jeuxvideo.com؛ نمره 85 از 100
 • وب سایت GamesRadar؛ نمره 80 از 100
 • وب سایت Push Square؛ نمره 70 از 100
 • وب سایت Twinfinite؛ نمره 70 از 100

نسخه نهایی و کامل بازی مهیج و محبوب Pro Evolution Soccer 2019 در روز ششم شهریور ماه سال جاری (بیست و هشتم آگوست سال میلادی 2018) بر روی پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شد. ناگفته نماند که در حال حاضر نسخه استاندارد و افسانه ای (Legendary) بازی به ترتیب با قیمت های 59.99 دلار و 79.99 دلار به صورت دیجیتالی در فروشگاه های ایکس باکس لایو، پلی استیشن استور و استیم به فروش می رسد.

همچنین، به لطف عرضه رایگان نسخه آزمایشی و دموی بازی PES 2019، شما می توانید بخشی از حالت های این عنوان ویدیویی را در پلتفرم خود به صورت رایگان تجربه کنید و با گیم پلی و تغییرات صورت گرفته در آن آشنا شوید. نسخه دمو بازی شامل مسابقات آفلاین Exhibition و Co-Op و همچنین رقابت های آنلاین سریع (Quick) می شود که شما از میان ده تیم باشگاهی و دو تیم ملی می توانید در دو استادیوم بزرگ «نیو کمپ» بارسلونا و «فلتینز ارینا» شالکه با دوستان خود و هوش مصنوعی بازی به رقابت بپردازید و تجربه آن لذت ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده اسامی تیم های حاضر در این نسخه، بر روی این لینک کلیک کنید.

علاقه مندان نسخه رایانه شخصی بازی Pro Evolution Soccer 2019 با مشاهده مشخصات کامل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی بازی، می توانند از اجرا و یا عدم اجرای این عنوان ویدیویی در رایانه شخصی خود مطمئن شوند. هرچند، سازندگان تغییرات زیادی در سیستم مورد نیاز بازی به وجود نیاورده اند، اما به دلیل ارتقای گرافیک هنری و بصری، سیستم مورد نیاز بازی PES 2019 قوی تر از سیستم مورد نیاز بازی PES 2018 است.

بر اساس گفته شرکت ژاپنی کونامی، بازیکنان و علاقه مندان برای اجرای بازی پی اس 2019 با پایین ترین تنظیمات گرافیکی به سیستمی به مشخصات پردازنده مرکزی اینتل Core i5-3470 و یا AMD FX 4350، رم 4 گیگابایتی، کارت گرافیک انویدیا GeForce GTX 670 و یا AMD Radeon HD 7870 با دو گیگابایت حافظه داخلی نیاز دارند. جهت مشاهده مشخصات کامل سیستم مورد نیاز و همچنین سیستم پیشنهادی بازی، بر روی این لینک کلیک کنید.

حال در پایان این مقاله، دیدگاه شما در رابطه با امتیازات و نمرات بازی Pro Evolution Soccer 2019 چیست؟ فراموش نکنید که دیدگاه و نظر شخصی خود را پس از تجربه جدیدترین مجموعه پرطرفدار پی اس با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

نظرها

6 نظر

 1. خدایی اصلا هوش مصنوعیش توی قدرت لجند با واقعیت برابری نداره مخصوصا حرکات بازیکنای خودی وقتی توپ رو میگیری انگار هرچی توی ترکیب اعمال میکنی تاثیری نداره مثلا من دفاعم سرعتش ۹۶ هست استامیناش هم بیشتره ولی مهاجم با سرعت ۸۴ از من جلو میزنه ک.خیلی خراب میکنه بازی و یا اینکه یه جوری حرکت میکنن بازیکنای حریف انگار بازیکنای من اصلا جلوشون.نیستن فقط نگاه میکنن موقع حمله منم ک اصلا اون اعمالایی.ک تو ترکیب انجام دادم رووهواست یجورایی انگار رو حالت لجند روی تیم خودی تاثیر.میزاره اینو نمیگم.ک.بگم من باختم این حرفو میزنم ن من از اولین سری pes دارم.بازی میکنم و آخرین بازیمم ۱۱ بر ۲ چلسی رو بردم فقط خواستم نقدمو بگم …در کل انگار توی قدرت لجند حریف ابیلیتیش بیشتر میشه و سردرگمی.بازیکنان ما بیشتر

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 2. نسبت به pes18 بهتر شده ولی ایرادای اساسی داره مخصوصا تو پاس موقع حمله یا از حالت دفاع به حمله از طرفی حفظ توپ میانه زمین زیاد چنگی بدل نمیزنه چون بازیکنا ناهماهنگ میشن مثلا من با رئال بازی میکنم مثال توپ دست مودریچ میخوای جهت بازی عوض کنی بدی به کروس میبینی کروس یدفعه رفته سمت فورواردا یا رفته عقبتر ی ناهماهنگی ایجاد میکنه بنظر من بازی سازی تو وسط زمین زیاد خوشبینانه نیست از نظر پاسم گفتیم خیلی مواردی میشه یدفعه پاسای خیلی تیز میندازن یا پاسارو میندازن رو پای حریف مثلا مثلث زدی شوت خیلی بهتر شده ولی یچیز مسخره اینه که نزدیک دروازه تک به تک شوتارو کلا خراب میزنه حتی رو حالت دستی یا ادونس بزاری که یکم با عقل جور در نمیاد من سبک بازیم به این گونس که خیلی پاس کاری بازیسازی میکنم حتی جلو دروازه حریف ولی موقع تموم کردن شوت میرن رو اعصاب ضربات سرم واقعا افتضاح شده از اینکه سانتر کردن مثل.pes18 شده خیلی بهتره سخت کردن ولی موقع زدن ضربه سر تمام ضربات سر حالت دفاعی میرنن تو حمله بیشتر انگار داره به دفاع حریف کمک میکنه با اینکه خود من شخصا هد زدن و سانتر تو pes18 کاملا یاد گرفتم و خیلی گل رو هد و سانتر زدم تو دفاعم خیلی بندرت خیلی بندرت خالی میکنه که در برابر دفاع pes18 میشه بگیم بهترین سطح دفاع رو داره ۱۸ که فاجعه بود مگر اینکه تیم زاتن توپ گیر باشه وگرنه فاجعه بود در کل فوتبال خوبی ولی با PES قدیم فاصله داره برای حرفه ایا ،فیفا بازی نکردم اصلا ولی چند باری که بازی کردم فوتبال منطقی تری تحویل میده من راضیم از pes19 ولی خب ایرادای خودشو داره باگم صد در صد داره مگه میشه نداشته باشه من باگ بلد نیستم گل بزنم و بازی کنم باید از باگ بازا پرسید باگاشو

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 3. باید هر دو کمپانی رو هم از لحاظ مالی و قدرتی که دارن و هم از لحاظ خلاقیت و نوآوری که تو بازی ایجاد میکنن مقایسه کرو شما اگر از اون نفراتی که واقعا از قدیم یعنی ۹۸ سونی ۱ فوتبال یازی میکنن بپرسین اکثرا میگن تا سال ۲۰۱۳ پی اس خیلی بهتر از فیفا بود ولی از اون سال به بعد فیفا همه چی رو تغییرداد و واقعا هم پی اس کم آورد تا سال ۲۰۱۷ که به نظرم اون بازی های فیفا بود فیفا۱۷ واقعا عالی بود از هرلحاظ ولی تو فیفا ۱۸ کلا بازی رو تغییر دادن همون فیفا باز هایی که به سختی بازی مینازیدن و میگفتن گیم پلی بازی شبیه واقعیت هست دیگه تو فیفا ۱۸ نمیتون این هر حرف بزنن الان تو فیفا ۱۸ حداقل تو هر بازی ۴ یا ۵ تا گل هست دفاع خیلی سخته یعنی سخت نیس دفاعی وجود نداره انجام بدی تقریبا ۹۰ درصد پشت محوطه هر چی بزنی گله دریبل خیلی راحته گلر ها خیلی مصنوعی بودن و ایراد های دیگه که تو فیفا ۱۷ نمیتونستی بگیری اگر دقت کنین کونامی از پی اس ۱۷ به بعد گیم پلی رو تغییر داد تو ۱۷ هر توپی سانتر میکردی گل بود ولی تو ۱۸ کمی سختر شد بازی رفت سمت پاس ولی باز اون گرافیگ خنده دار چمن رو تغییر ندادن تا رسید به ۱۹ تو پی اس ۱۹ واقعا گیم پلی متفاوت شده فیزیک بازیکن ها کوچیکتر شده نور پردازی عالی شده از اون سانتر ها یا شوت های خیالی یا گلر های مزخرف پی اس ۱۸ خبری نیس و کلا پی اس ۱۹ خیلی خوب شده خیلی ولی اگر بگین فیفا ۱۹ بهتره یا پی اس ۱۹ هنوز هم فیفا جلوتره چون لایسنس تمامی لیگ های معتبر رو داره چون پول داره چون شما میتونین انواع لذت های فوتبالی رو از فیفا ببرین ولی اگر شرایط مساوی بود به نظرم همه چیز متفاوت میشد حالا بخ شخصه که هر دوشو بازی میکنم البته فیفا ۱۹ نوزده هنوز نیومده ولی اگه با ۱۸ فرق نکنه به نظرم امسال پی اس بهتر میشه

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 4. سلام اقای توحید لو ایا pes19 مثل سری ۱۷و۱۸ بر روی ‌pc ضعیف تر است یا کیفیک یکسانی با ps4pro دارد؟

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. حمید توحیدلو

   سلام، چند سالی هست که سازندگان مدعی اند گرافیک بازی تو پلتفرم پی سی مشابه کنسول هاست. ولی خیلی سختگیرانه بخوایم نظر بدیم، تفاوت های کوچیکی شاید وجود داشته باشه، اما در کل گرافیک بازی PES 2019 خیلی بهتر از گرافیک نسخه قبلیه.

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
 5. یه پی اس باز

  خیلی ممنونم.
  نقد مختصر خودتون جامع تر از بقیه نقدهای سایتای خارجی بود
  ببینیم کونامی چی پخته برامون
  پی اس بازها به میدان بیایییید. خخخخ

  رای موافق 0
  رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
قیمت گوشی های موبایل سامسونگ، آیفون، شیائومی امروز
قیمت گوشی های موبایل سامسونگ، آیفون، شیائومی امروز

قیمت گوشی های موبایل سامسونگ، آیفون، هوآوی امروز 15 مرداد مشخص شد.

چگونه اپ های نصب شده توسط گوگل پلی را در تلویزیون های اندرویدی حذف کنیم؟
چگونه اپ های نصب شده توسط گوگل پلی را در تلویزیون های اندرویدی حذف کنیم؟

شاید شما هم یکی از کاربرانی باشید که از کند شدن تلویزیون اندروید خود به واسطه...

پخش زنده Super در اختیار اینفولئونسرهای اینستاگرام
پخش زنده Super در اختیار اینفولئونسرهای اینستاگرام

متا روی پلتفرم پخش زنده جدید Super برای اینفلوئنسرها کار می‌کند.

کمپین بزرگ کاربران در مخالفت با تعرفه های جدید اینترنت
کمپین بزرگ کاربران در مخالفت با تعرفه های جدید اینترنت

برخی از کاربران با ثبت کارزاری جدید خواستار تبعیت قیمت بسته های اینترنت از...

یاسمین مقبلی کاندید اعزام به فضا توسط ناسا شد
یاسمین مقبلی کاندید اعزام به فضا توسط ناسا شد

ناسا فهرستی از ۹ زن را ارائه داده است که احتمالا فضانورد ماموریت ماه، از میان...

قیمت پایه گوشی آیفون 14 اعلام شد
قیمت پایه گوشی آیفون 14 اعلام شد

با نزدیک شدن به زمان عرضه نسل جدید گوشی‌‌های هوشمند اپل، شایعاتی درباره...

مشخصات و قیمت گوشی وان پلاس 10T
مشخصات و قیمت گوشی وان پلاس 10T

وان پلاس سرانجام از گوشی قدرتمند وان پلاس 10T رونمایی کرد. در ادامه مشخصات و...

تبدیل کاغذ باطله به کاغذ جدید در محل کار با محصول جدید اپسون

 شرکت اپسون که به چاپگرهای خود معروف است، محصول PaperLab را معرفی کرد. این...

حرکت جالت باشگاه منچسترسیتی در متاورس
حرکت جالب باشگاه منچسترسیتی در متاورس

باشگاه منچسترسیتی برای اولین بار معارفه پیراهن خود را در متاورس انجام داد.

معرفی کاراکتر جدید بازی Apex Legends
معرفی کاراکتر جدید بازی Apex Legends

شخصیت جدید Apex Legends همراه با یک دستیار زیبا و یک تفنگ تک تیرانداز بزرگ به این...