کد خبر:1223225
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

نمایش عمومی هسته فالکن 9 شرکت SpaceX در هیوستون

فالکن 9

رسانه کلیک - مطابق اخبار جدید، به نظر می رسد هسته موشک فالکن 9 متعلق به شرکت SpaceX در تابستان سال جاری در هیوستون به نمایش عمومی درآید.

از آن جا که پروازهای فضایی تجاری در جهان اکتشافات فضایی روزبه‌روز ارزش بیشتری پیدا می کنند، تکنولوژی شرکت هایی همچون SpaceX به قدری ارزشمند شناخته شده اند که تاکنون از نمایش آن ها در انظار عمومی خودداری شده است. مطابق اخبار جدید، به زودی بازدیدکنندگان می توانند در مرکز فضایی هیوستون از یکی از موشک های فالکن 9 که دوبار در ماموریت های ناسا استفاده شده، بازدید کنند.

فالکن 9 به علت قابل استفاده مجدد بودن شهرت داشته و هسته ای که قرار است به نمایش عمومی درآید، برای اولین بار در تاریخ 3 ژوئن 2017 در ماموریتی برای تامین ایستگاه فضایی بین المللی مورد استفاده قرار گرفت. پس از اولین فرود موفقیت آمیز آن در دماغه کاناورال، 6 ماه بعد نیز این موشک در ماموریت دیگری جهت حمل کپسول دراگون مورد استفاده واقع شد.

با نمایش عمومی این موشک، این اولین باری خواهد بود که نمایشگاهی تجاری در مرکز فضایی هیوستون که تحت نظر ناسا است، برگزار می شود. 

ویلیام هریس، مدیر عامل مرکز فضایی هیوستون در مصاحبه ای با collectSPACE اظهار داشت:

یکی از اقداماتی که قصد انجام آن را داشتیم، تفسیر تاریخچه برنامه های فضایی است، اما علاوه بر آن می توانیم برای عموم نیز روشن کنیم که اکنون چه اتفاقی در حال افتادن است و در آینده به چه سمتی پیش می رویم.

هسته فالکن 9 ارتفاعی معادل 41 متر و قطری معادل 3.6 متر دارد. این هسته حتی بدون بار و سوخت، 27 تن جرم دارد و جرم آن در صورت پر بودن به 438 تن نیز می رسد.

این هسته قرار است در ارتفاعی از سطح زمین قرار داده شود تا بازدیدکنندگان بتوانند از زیر آن نیز دیدن کنند. به استناد اخبار مختلف، این نمایشگاه قرار است در تابستان سال جاری برگزار شود.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
فیلم حیرت‌انگیز لحظه عبور ماه از مقابل خورشید

یک ماهواره زیست‌محیطی در جدیدترین عملیات خود، فیلم جالبی را از لحظه عبور ماه...

اسکن مغزی و ذهن‌خوانی با هدف افزایش بهره‌وری کارمندان

برخی شرکت‌های فناوری با هدف افزایش بهره‌وری کارمندان خود از اسکن مغزی و...

موبایل تسلا؛ ماسک پا در کفش گوشی‎سازها می‌کند

مدت‌هاست شاهد انتشار شایعاتی درباره گوشی تسلا بوده‌ایم، اما این...

گجت Corsair TBT200 Thunderbolt 4 Dock با امکان پشتیبانی از دو نمایشگر 4K HDR معرفی شد

شرکت کورسیر به تازگی از رابط جدیدی به نام Corsair TBT200 Thunderbolt 4 Dock رونمایی کرده است...

کشف کلید درک اوتیسم

اطلاعات کمی در رابطه با چگونگی رشد رفتارهای اجتماعی در مراحل اولیه زندگی،...