کد خبر:1186227
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

جاذبه های گردشگری دبی که هرگز نباید از دست دهید!

جاذبه های گردشگری دبی

رسانه کلیک - دبی بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی، طی مدتی کوتاه پیشرفت های چشمگیری کرده است. در این مطلب با 20 تا از بهترین جاذبه های گردشگری دبی آشنا می شوید.

همراه اول

دبى، شهر پر زرق و برق امارات متحده عربى، یکى از پرطرفدارترین شهرهاى دنیا براى گردشگرى محسوب مى شود. این شهر که پر از آسمان خراش هاى مدرن و پاساژهاى دیدنى است، طی مدتی نسبتا کوتاه از صحرایى بى آب و علف تبدیل به مقصدى براى تفریح توریست ها شده است. جاذبه های گردشگری دبی بسیار زیاد هستند؛ از برج خلیفه (مرتفع ترین برج جهان) گرفته تا پاساژهاى عظیم که داراى آکواریوم هاى غول پیکر و پیست هاى اسکى سرپوشیده هستند.

اما برخلاف تصور عموم، این شهر به جز جاذبه هاى توریستى بسیار مدرن داراى نقاط قوت و فعالیت هاى فرهنگى زیادى نیز است. کافى است نگاهى به محله قدیمى بستکیه بیاندازید تا با دبى قدیمى تر آشنا شوید، همچنین مى توانید از کشتى هاى عربى این شهر توریستی دیدن کنید.

با کلیک همراه باشید تا با 20 تا از بهترین جاذبه هاى گردشگرى دبى آشنا شوید و متوجه شوید که این شهر چیزى فراتر از تنها زرق و برق بیرونى آن است!

1- برج خلیفه

برج خلیفه نشان اختصاصى شهر دبى، با ارتفاع ٨٢٨.٩ متر بلندترین برج دنیا محسوب مى شود و از میان جاذبه های گردشگری دبی مشهورترین آن ها است. تماشاى شهر از سکوى بازدیدى که در طبقه ١٢۴ ام این برج قرار دارد، براى اکثر توریست ها امرى واجب تلقى مى شود.

مناظرى که بر فراز خط آسمان شهر قرار دارد و از این سکو با دید پرنده قابل مشاهده است، بدون شک باعث سرگیجه خواهند شد. به توریست ها پیش از بالا رفتن توسط آسانسورى بسیار پرسرعت و تجربه تماشاى مناظر صحرا و اقیانوس از سکوى بازدید، توضیحات صوتى تصویرى درباره شهر دبى و برج خلیفه ارائه می شود. بازدیدهای شبانه از این برج نیز برای تماشای نور پردازی های جذاب این شهر در شب و عکاسی از آن بسیار توصیه می شود.

در اطراف برج خلیفه ساختمان های زیادی با حیاط ها و بالکن های طراحی شده و بسیار زیبا وجود دارند. تاسیسات آبی بسیاری در اطراف این برج به چشم می خورد؛ برای مثال آب نمای دبی که مرتفع ترین آب نمای جهان محسوب می شود و مشابه آب نماهای معروف بلاژیو در لاس وگاس ساخته شده است.

2- دبی مال

دبی مال که بهترین پاساژ دبی محسوب می شود، دارای ورودی هایی به برج خلیفه و آکواریوم دبی است. این مال بزرگ همچنین دارای گزینه های بسیاری برای سرگرمی از جمله زمین اسکیت روی یخ، محدوده بازی و مجموعه ای سینمایی است. گزینه ها برای خرید کردن و غذا خوردن نامحدود است و تقریبا در تمام اوقات سال رویدادهای جدیدی مانند موسیقی زنده و نمایش های مد در این مال برپا می شود. مشهورترین این رویدادها فستیوال سالانه خرید در دبی (که در ماه های ژانویه و فوریه برپا می شود) و فستیوال شگفتی های تابستانه دبی (که در ماه های جولای و آگوست برپا می شود) هستند.

3- موزه دبی

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دبی موزه بی نظیر این شهر است که در سال 1787 برای دفاع از رودخانه دبی و در محدوده قلعه الفهیدی ساخته شده است. دیوارهای این قلعه ساخته شده از آجرهای مرجانی سنتی هستند که توسط آهک به یکدیگر چسبانده شده اند. طبقه بالا توسط تیرک های چوبی نگه داشته شده و سقف آن با ساقه های خرما، گچ و گل ساخته شده است.

این قلعه در گذشته کاربری های مختلفی از جمله محل زندگی حاکم و خانواده وی، محل شورای دولت، پادگان و زندان داشته است. این قلعه که در سال 1971 بازسازی شده (بازسازی مجدد و توسعه در 1995) اکنون بهترین موزه شهر دبی محسوب می شود. ورودی این موزه دارای نمایشگاه خیره کننده ای از نقشه های قدیمی امارات و دبی است که چگونگی توسعه این محدوده را نشان می دهند.

حیاط این موزه دارای تعداد زیادی قایق های سنتی و خانه ای ساخته شده از برگ خرما و بادگیری اماراتی است. سالن دست راست محل نگهداری اسلحه ها و سالن دست چپ محل نگه داری ادوات موسیقی سنتی اماراتی است. زیر طبقه همکف سالن های نمایش قرار دارند که تزئینات و تصاویری متعلق به ابعاد مختلف زندگی سنتی اماراتی دارند (شامل لوازم ماهیگیری و وسایل زندگی صحرایی).

4- بستکیه (دبی قدیم)

محدوده بستکیه (که به نام محله الفهیدی نیز شناخته می شود) اواخر قرن نوزدهم به منطور اسکان دادن بازرگانان ثروتمند ایرانی که تجارت مروارید و پارچه می کردند و به واسطه تجارت بدون مالیات جذب دبی می شدند، بنا شده است.

بستکیه قسمت شرقی بردبی در حاشیه رودخانه را اشغال کرده است و ساختمان های مرجانی و آهکی زیادی را در خود جای داده است. بسیاری از این ساختمان ها دارای بادگیرهایی در بالاترین نقطه ساختمان هستند. همانطور که می دانید، این بادگیرها به نوعی نقش تهویه کننده هوا را ایفا می کنند و بازرگانان ایرانی نیز به علت اینکه مشابه این بادگیرها در مناطقی از ایران مانند یزد به وفور وجود داشته، به این خانه ها علاقه زیادی نشان می دادند.

کوچه های باریک و پر از ویژگی های متمایزکننده معماری عربی در این محدوده، به شدت یادآور گذشته عربستان و تاریخچه دبی هستند. در این محدوده به گالری مجلس نیز بر خواهید خورد که دارای مجموعه ای از کاشی ها و مبلمان سنتی عربی بوده و داخل یک بادگیر بنا شده است. گالری XVA نیز که دارای مجموعه ای از آثار هنری معاصر است، در همین محدوده قرار دارد و داخل یکی از ساختمان های تاریخی بنا شده است.

5- خانه شیخ سعید آل مکتوم

شیخ سعید آل مکتوم، پدربزرگ فرمانروای فعلی دبی، از سال 1921 تا 1958 خود فرمانروای دبی بوده است. خانه قبلی وی پس از بازسازی تبدیل به موزه ای شده که نمونه خوبی از معماری عربی است. این خانه ابتدا در سال 1896 توسط پدر شیخ سعید ساخته شده بود تا وی بتواند بر حمل و نقل کالاها از بالکن این خانه نظارت داشته باشد. خانه اصلی بعدها تخریب شد اما خانه فعلی به نحوی در کنار مکان خانه قبلی ساخته شد تا از همه لحاظ شبیه به خانه اولیه باشد؛ این خانه هم مانند خانه اولیه دارای درب های چوبی حکاکی شده، پنجره های مشبک چوبی و صفحات تهویه گچی با طرح های گلدار و هندسی است. در این خانه مجموعا 30 اتاق به دور یک حیاط مرکزی ساخته شده اند و بادگیری نیز در بالای خانه قرار دارد.

داخل این خانه نمایشگاه هایی از عکس ها و مدارک تاریخی دبی به همراه عکس های بی نظیری از دبی بین سال های 1948 و 1953 وجود دارد. بخش دریایی این موزه دارای عکس هایی از ماهی گیری، یافتن مروارید و ساخت قایق است. در بقیه بخش های این موزه نامه ها، نقشه ها، سکه ها و تمبرهای زیادی یافت می شود که هر یک به نحوی نشان دهنده توسعه امارات است. خانه شیخ عبید بن ثانی نیز که دارای نمایشگاه های طراحی داخلی سنتی است، در نزدیکی این خانه واقع شده است.

6- خور دبی

خور دبی این شهر را به دو شهر دیره (در شمال) و بر دبی (در جنوب) تقسیم می کند. این خور عنصری بسیار موثر در رشد دبی بوده است؛ به نحوی که در ابتدا مهاجران را برای ماهیگیری و جمع آوری مروارید به دبی جذب می کرده است. 4000 سال پیش روستاهای کوچکی در امتداد این خور تشکیل شده و رشد کرده اند، در حالی که عصر مدرن در دهه 1830 و زمانی آغاز شد که قبیله بنی یاس در این محدوده ساکن شدند.

اسکله کشتی های عربی نیز در حاشیه همین رودخانه و در شمال پل آل مکتوم قرار دارد. تعدادی از این کشتی های عربی که هنوز هم برای تجارت های خرد مورد استفاده قرار می گیرند بیش از 100 سال پیش اینجا لنگر انداخته اند. کارگران این کشتی ها معمولا بازدید کنندگان را برای آشنایی با سبک زندگی دریانوردان به درون کشتی ها دعوت می کنند. بسیاری از این کشتی ها به کشورهایی مانند کویت، ایران، عمان، هند و حتی آفریقا سفر می کنند. بازدید از این کشتی های جذاب که باقی مانده ای از اقتصاد سنتی دبی هستند، هنوز هم یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دبی محسوب می شود. برای سفر در طول خور نیز می توانید از تور این کشتی ها استفاده کنید.

7- مسجد جمیرا

مسجد جمیرا به عقیده عده زیادی زیباترین مسجد و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری دبی محسوب می شود. این مسجد که کاملا از مسجد الازهر قاهره کپی شده است (با این تفاوت که مقیاس آن 8 برابر کوچک تر است) نمونه خوبی از معماری اسلامی محسوب می شود. سازه سنگی این مسجد و مناره های سنگی پرجزئیات آن در عصر فاطمیون قرون وسطی بنا شده است.

این مسجد جلوه خاصی در نورپردازی های عصرهنگام پیدا می کند. مرکز آموزش های فرهنگی شیخ محمد بن رشید (که برنامه هایی مانند تورها، کلاس های زبان عربی و آموزش تهیه غذاهای عربی ارائه می کند) تورهایی برای بازدید ار این مسجد دارد که هدف آن ها تقویت و به دست آوردن درک بهتری از اسلام است. این تور همه روزه (به غیر از جمعه ها) از 10 صبح دایر است.

8- دیره

دیره در حاشیه شمالی خور دبی واقع شده است و در خیابان های پیچ در پیچ آن می توان مردمی از ملل مختلف که دبی را برای زندگی انتخاب کرده اند، دید. در ساحل کشتی های باستانی زیادی بارگیری می کنند و در پس زمینه آن بانک ها، هتل ها و ساختمان های اداری مدرن بسیاری وجود دارد. بهترین قسمت دیره برای مسافران بازارهای محلی آن است که در تمام طول روز پر از مشتری هستند. بازار طلای دیره بزرگترین بازار طلای جهان محسوب می شود. بازار ادویه دیره نیز هر ادویه ای را که تصور کنید دارد؛ از نعنا، پاپریکا، زیره و زعفران گرفته تا گلاب و عود معطر. بازدید از بازار ماهی ها هم می تواند تجربه متفاوتی باشد اما به اندازه بازار ادویه و طلا دیدنی نیست.

اگر علاقه مند به کشف نکات فرهنگ های مختلف هستید از دو جواهر معماری بازسازی شده در دیره غافل نشوید! خانه میراث در سال 1890 و برای سکونت تاجران ثروتمند ایرانی ساخته شده و پس از آن تبدیل به خانه شیخ احمد بن دلموک، یکی از مشهورترین تاجران مروارید در دبی شده است. امروزه بازدید از این خانه به عنوان خانه ای سنتی بسیار توصیه می شود. مدرسه آل احمدیه نیز که در سال 1912 ساخته شده، علاوه بر اینکه قدیمی ترین مدرسه دبی محسوب می شود امروزه موزه ای برای آموزش همگانی و یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری دبی است.

9- بزرگراه شیخ زاید

بزرگراه شیخ زاید شاهراه اصلی کشیده شده در مرکز تجاری مدرن دبی است. در تمام طول این بزرگراه پهن 8 بانده تعداد زیادی برج ساخته شده از شیشه و فلز وجود دارند. تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری دبی در حاشیه مسیر این بزرگراه قرار دارند؛ برای مثال برج تجارت جهانی دبی که دارای سکوی بازدیدی در آخرین طبقه آن است و گزینه ارزان تری از برج خلیفه است، و پارک طلا و جواهر که 118 تولیدکننده متفاوت و 30 خرده فروشی را در یک طبقه گنجانده و بهترین جا برای عاشقان جواهرات محسوب می شود. تعدادی از بهترین و بزرگترین مال های دبی نیز در حاشیه این بزرگراه واقع شده اند.

10- دهکده میراث و غواصی

در دهکده میراث و غواصی دبی میراث معماری، فرهنگی و دریایی دبی را به خوبی می توان مشاهده کرد. در این دهکده می توان با شیوه یافت مروارید و ساخت کشتی که دوتا از مهم ترین پایه های اقتصادی دبی در طی تاریخ بوده اند، آشنا شد. همچنین بازسازی هایی از زندگی بادیه نشینان، روستاهای ساحلی و خانه های ایرانی در این دهکده وجود دارد. بازدیدکنندگان می توانند در قهوه خانه سنتی این دهکده استراحت و از بازار کوچک صنایع دستی سفالگری و ریسندگی آن خرید کنند. موسیقی و رقص های محلی نیز از اکتبر تا آوریل در این دهکده اجرا می شود.

11- آکواریوم دبی

آکواریوم دبی که یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری دبی محسوب می شود دارای 140 گونه متفاوت از موجودات دریایی در مخزن های آویزان شده بسیار بزرگ است و در طبقه همکف دبی مال قرار دارد. بازدیدکنندگان علاوه بر اینکه می توانند از داخل مال این آکواریوم را تماشا کنند، می توانند به باغ وحش زیردریایی رفته و در تونل هایی که بین آکواریوم ها کشیده شده از تماشای موجودات دریایی لذت ببرند.

بازدیدکنندگان گزینه های مختلفی برای بازدید نزدیک تر از این آکواریوم نیز دارند. تور قایق های کف شیشه ای (بالای مخزن ها) یکی از محبوب ترین گزینه ها محسوب می شود. غواصی در قفس و غواصی بین کوسه ها هم گزینه های پرطرفدار دیگری هستند.

12- برج العرب

برج العرب با 321 متر ارتفاع بلندترین هتل دنیا است و جزیره مصنوعی و اختصاصی خود را در ساحل دبی دارد. این هتل به نحوی طراحی شده که یادآور بادبان یک کشتی در باد باشد و در شب ها با نورپردازی فوق العاده ای که دارد دیدنی تر هم می شود. برج العرب که از هر طرف به آن نگاه کنید شکل متفاوتی خواهد داشت، یکی از گران ترین هتل های دنیا محسوب می شود و دارای سوییت های بسیار لوکسی است که میهمانان بابت اقامت در آن ها باید شبی بیش از 15 هزار دلار پرداخت کند.

اگر دوست دارید شبی لوکس را دبی بگذارنید اما نمی خواهید هزینه اقامت در برج العرب را بپردازید، بهترین گزینه برای شما لذت بردن از رستوران های این برج است. شام خوردن در رستوران زیر آب ال مهارا یکی از بهترین گزینه ها برای شما است. در این رستوران شما می توانید هنگام غذا خوردن از تماشای زندگی زیر آب لذت ببرید. همچنین می توانید در رستورانی Scape که شبیه به رستوران های کالیفرنیا است، غذا بخورید.

13- ساحل جمیرا

ساحل جمیرا که ساحلی با شن های سفید است یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دبی به حساب می آید. در تمام طول این ساحل هتل های فراوانی وجود دارد، به همین خاطر برای اقامت توریست ها هم گرینه مناسبی محسوب می شود. این ساحل امکانات فراوانی همچون رستوران ها، محل انجام ورزش های آبی و جت اسکی نیز دارد.

در این محدوده شما می توانید از Majlis Ghorfat Um Al-Sheef که فاصله اندکی با ساحل دارد نیز دیدن کنید. این خانه در سال 1955 ساخته شده و سکوتگاه تابستانی شیخ رشید بن سعید آل مکتوم آخر بوده است. این اقامتگاه که از گچ و بلوک های مرجانی ساخته شده، بعدها بازسازی شده و دارای دکوراسیون اصیل و بی نظیری است که با دیدن آن می توانید تصوری از زندگی فرمانروایان قدیم دبی را به دست آورید. حیاط این اقامتگاه نیز دارای درختان نخل بسیار زیبایی است.

14- مرکز خرید امارات

مرکز خرید امارات یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری دبی و یکی از بهترین و مشهورترین مراکز خرید این شهر محسوب می شود که دارای امکانات اسکی خاص و بی نظیری نیز هست. پیست اسکی سرپوشیده این مرکز خرید دارای یک محفظه نگهداری از پنگوئن است که همواره در دمای 4- درجه نگهداری می شوند. در این مرکز خرید یک مجموعه سینمایی و یک مرکز سرگرمی خانوادگی بسیار بزرگ نیز وجود دارد. همچنین گزینه ها برای خرید و امتحان کردن غذای ملل مختلف دنیا بسیار زیاد است.

15- دنیای ماجراجویی IMG دبی (IMG World Of Adventure)

این شهر بازی که در نزدیکی دهکده جهانی واقع شده است دارای سرگرمی های بیشماری هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان است. هر بخش از این شهربازی به کاراکترها و کارتون های خاصی اختصاص داده شده است؛ برای مثال بخشی تم دایناسورها و بخش دیگری تم شخصیت های جادویی انیمیشن ها را دارد. هریک از این بخش ها مخصوص سنین خاصی است اما در مجموع این شهربازی برای تمام سنین سرگرمی فراهم کرده است و محیطی بسیار عالی برای خانواده ها محسوب می شود.

16- اپرای دبی

اگر به دنبال تفریحات شبانه هستید اپرای کلاسیک و جدید دبی که اواسط 2016 باز شده است گزینه مناسبی برای سرگرم کردن شما محسوب می شود. این اپرا سالانه برنامه های کوچک و بزرگ زیادی از جمله تئاترهای موزیکال، کنسرت های عالی، اپرا، موسیقی کلاسیک و شب های کمدی برگزار می کند. سالن تئاتر این مجموعه دارای 2000 صندلی است و معماری بسیار چشم گیر و زیبایی دارد. این ساختمان به نحوی طراحی شده که یادآور یک کشتی عربی سنتی باشد و در مجموع یکی از نشان های اختصاصی جدید و یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری دبی محسوب می شود.

17- ساحل کایت سواری

این ساحل شنی سفید که در جنوب ساحل جمیرا قرار دارد محل مناسبی برای آفتاب گرفتن و استراحت مطلق نیست! ساحل کایت سواری، همانطور که از نامش مشخص است، محلی برای دوستداران کایت سواری است و ورزش های آبی خوبی مانند موج سواری نیز در آن انجام می گیرد. اگر با نحوه انجام این ورزش ها آشنایی ندارید اصلا نگران نباشید؛ زیرا در این ساحل به سادگی هرچه تمام تر می توانید آن ها را آموزش ببینید.

18- محدوده هنری آلسرکال

در محدوده هنری آلسرکال که در واقع بخشی از منطقه صنعتی القوز است، بازسازی هایی انجام شده که این محدوده بتواند مرکز اصلی هنرهای دبی باشد؛ امروزه نیز تعدادی از مهم ترین موزه های هنرهای معاصر این شهر مانند Green Art Gallery و گالری ایام در این محدوده قرار دارند. تعدادی از موزه های کوچکتر نیز به این محدوده نقل مکان کرده اند. این محدوده علاوه بر اینکه بر کار هنرمندان خاص تمرکز کرده است، توجهی ویژه نیز به هنرهای جدید خاورمیانه دارد. این ناحیه پر رفت و آمد که روز به روز در حال پیشرفت است محل برگزاری بوتیک های مد و زیورآلات طراحان محلی نیز محسوب می شود و رستوران ها و کافه های بسیار خوبی را در خود جای داده است.

19- مجتمع تفریحی دبی پارک اند ریزورت

در دبی پارک اند ریزورت به قدری تنوع سرگرمی زیاد است که ممکن است نتوانید به سادگی از بین آن ها یکی را انتخاب کنید! این مجتمع تفریحی بسیار بزرگ دارای پارک های تم دار بسیار عالی و مناسب برای هر سنی است؛ مانند پارک موشن گیت (با تم هالیوود)، پارک بالیوود و پارک لگولند (مناسب سنین پایین تر). طرح پروژه پارک آبی لگولند نیز برای آینده داده شده است. اگر از سرگرمی های زیاد این پارک خسته شدید نیازی نیست برای غذا خوردن خود را به محل دوری برسانید؛ زیرا گزینه های بسیاری برای غذا خوردن نیز در این مجتمع وجود دارد.

20- پارک آبی Aquaventure

این پارک آبی که در آتلانتیس نخل جمیرا واقع شده است بهترین مکان برای استراحت پس از چند روز خرید و گشت و گذار در شهر است. سرسره های آبی این پارک فوق العاده هستند و Aquaconda، طویل ترین سرسره آبی دنیا نیز در همین پارک قرار دارد که دارای 9 طبقه است این پارک همچنین دارای گشت و گذارهای زیر آب و محدوده های بازی و سرسره های مخصوص کودکان است. هروقت که از هیجان حاکم بر این پارک خسته شدید می توانید به ساحل سفید ماسه ای آن مراجعه کنید تا کمی آرامش به دست آورید.

بهترین جای دبی برای اقامت کجاست؟

اگر می خواهید به بهترین جاذبه های گردشگری دبی دسترسی سریع و آسان داشته باشید، بهترین جا برای اقامت مرکز شهر دبی است زیرا اکثر جاذبه های گردشگری دبی مانند برج خلیفه، دبی مال و آبنمای دبی به آن بسیار نزدیک هستند. علاوه بر این با اقامت در مرکز شهر دسترسی شما به بهترین فروشگاه ها، رستوران ها و نمایشگاه های هنری نیز تامین خواهد شد. اگر به دنبال تفریح بیشتر هستید، ساحل جمیرا تنها 15 دقیقه رانندگی از برج خلیفه فاصله دارد و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دبی برای توریست ها نیز محسوب می شود.

حال، شما درباره جاذبه های گردشگری دبی چه فکری می کنید؟

نظرها

  سر‌خط آخرین خبرها

  خبرهای بیشتر
  نوبت واکسیناسیون دانشجویان
  نوبت واکسیناسیون دانشجویان اعلام شد | + جدول نوبت‌بندی به تفکیک مقطع تحصیلی

  معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اولویت واکسیناسیون دانشجویان را بر...

  نرخ تورم تیر ماه
  گزارش تیر ماه مرکز آمار ایران؛ این استان‌ها بیشترین نرخ تورم را دارند

  در تیر ماه سال 1400 بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان لرستان با...

  سیاره فراخورشیدی با میزان زیاد آب
  رصد سیاره فراخورشیدی نایاب با میزان زیاد آب بطور اتفاقی!

  یک سیاره‌ فراخورشیدی نادر که هیچ نمونه‌ی شناخته‌ شده‌ی مشابهی ندارد بطور تصادفی...

  سهم اپراتورها از بازار
  جدیدترین گزارش رگولاتوری از سهم بازار اپراتورها؛ کدام اپراتورهای تلفن همراه بیشترین سهم بازار را دارند؟

  آخرین گزارش منتشر شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دولت دوازدهم...

  ثبات دوباره بازار بورس
  آیا بازار بورس دوباره به ثبات رسیده است؟

  یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بورس از نظر بنیادی به شرایطی باثباتی رسیده...

  تاکسی‌های اینترنتی
  استفاده از تاکسی‌های اینترنتی با ۱۰ نکته مهم

  فرهنگ استفاده از تاکسی‌های اینترنتی نکات ریز و درشت زیادی دارد که ممکن است به...

  فروش فوری خودرو فیدلیتی
  فروش فوری خودرو فیدلیتی از سه شنبه + جزئیات

  گروه بهمن در نظر دارد فروش فوری خودرو جدید فیدلیتی را ویژه مردادماه ۱۴۰۰ از روز سه...

  بازی رزیدنت اویل 8
  تماشا کنید | چگونه در بازی رزیدنت اویل 8 به moreau برسیم؟

  سالواتور موریو موجودی انسان‌نما با کمری شبیه به کوهان و بسیار خمیده است که در...

  مورد عجیب فروش مودم استارلینک در دیوار! | آیا تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای به ایران وارد شده است؟

  در شرایطی که اینترنت ماهواره‌ای یک تکنولوژی کاملاً جدید به حساب می‌آید و ساکنان...

  سقف برداشت روزانه در بایننس محدودتر شد
  بایننس سقف برداشت روزانه را برای کاربران تأیید نشده پایین آورد

  بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال، بایننس، اقدامات جدی‌تری برای محدود کردن کاربران...