کد خبر:1218723
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

با تعدادی از مرموزترین مناطق جهان آشنا شوید!

مرموزترین مناطق جهان

رسانه کلیک - در جهان نقاط و مکان های مرموز بسیاری وجود دارند. در این مطلب همراه کلیک باشید تا با 10 مورد از مرموزترین مناطق جهان آشنا شوید.

مکان های مرموز همیشه مورد علاقه افراد مختلف است. در این مطلب به معرفی تعدادی از مرموزترین مناطق جهان می پردازیم.

1- بزرگراه فرازمینی؛ نوادا، ایالات متحده آمریکا

مسیر 375 جاده نوادا به علت مشاهدات متعدد فرازمینی ها در آن، به بزرگراه فرازمینی شهرت دارد. این مسیر در جوار پایگاه نیروی هوایی نلیس، جایی که از دهه 1950 بسیاری از سلاح های فوق سری در آن آزمایش شده اند، قرار گرفته است. قسمت ویژه ای از این جاده، منطقه 51 بدون تردید یکی از مرموزترین مناطق جهان است.

تئوری های مختلفی این بخش را محل فرود فرازمینی ها دانسته و گفته می شود یوفوهای متعددی بر فراز آن دیده شده اند. در سال 1989، یک مهندس ادعا کرد که روی یکی از سفینه های فضایی فرازمینی ها در منطقه 51، کار کرده است. این موضوع بسیاری از افراد علاقه مند به فرازمینی ها را ترغیب به سفر به این منطقه نمود و آن را به یکی از فرصت های گردشگری نوادا بدل کرد.

2- رازول؛ نیو مکزیکو

در سال 1947، روزنامه Roswell Daily Record مقاله ای در رابطه با سقوط یک شیء پرنده بر مرتعی چاپ کرد. بسیاری از افراد ادعای دیدن آن شیء پرنده و یافتن بقایایی از آن که بر محدوده وسیعی پخش شده بود را مطرح کردند. با این همه، دولت ایالات متحده آمریکا اظهار داشت که این شیء تنها یک بالن هواشناسی بوده که سقوط کرده است. اما گروهی از نویسندگان و علاقه مندان شایعات و نظرات بسیاری را در رابطه با این موضوع پخش کرده و آن را به یوفوها و فرازمینی ها مرتبط دانستند.

3- هرم یوناگونی؛ ژاپن

در دهه 1980، غواصان ژاپنی موفق به کشف صخره ای در جنوبی ترین نقطه زیرین جزایر ریوکیو شدند. پس از بازرسی، به نظر می رسید این شیء سازه ای انسان ساخت، دارای راه پله، تراس، اضلاعی تخت و گوشه هایی تیز باشد. در حالی که عده ای معتقد بودند این شیء در اصل یک شهر باستانی غرق شده است، برخی دیگر ادعا داشتند که این هرم حاصل پدیده ای طبیعی است.

محدوده یافت شدن این هرم که یکی از مرموزترین مناطق جهان است، به یکی از مناطق پرطرفدار غواصی بدل شده و در ماه های زمستانی، در این محدوده کوسه های کله چکشی نیز مشاهده می شوند.

4- جنگل آئوکیگاهارا؛ ژاپن

محدوده جنگل آئوکیگاهارا که در کوهپایه کوه فیجی در ژاپن واقع شده، به دلیل آمار بالای خودکشی در آن که دومین خودکشی بالا در جهان است، به عنوان یکی از مرموزترین مناطق جهان شناخته می شود. بنابر افسانه های محلی، این جنگل توسط ارواح مختلفی تسخیر شده که افراد ضعیف را به خودکشی وادار می کند.

گفته شده صدای جیغ نیز شب هنگام از این جنگل شنیده می شود. پلیس در این جنگل که به جنگل خودکشی نیز شهرت دارد، تابلوهایی با مضامین "زندگی شما هدیه ای ارزشمند از طرف والدینتان است" و "لطفا پیش از این که تصمیم به خودکشی بگیرید، پلیس را باخبر کنید" نصب کرده است.

5- مثلث برمودا؛ اقیانوس اطلس شمالی

مثلث برمودا یکی از مشهورترین و مرموزترین مناطق جهان بوده که در اقیانوس اطلس شمالی واقع شده و از جزیره برمودا تا میامی و از ایالات متحده آمریکا تا پورتوریکو کشیده شده است. علت شهرت این منطقه ناپدید شدن صدها نفر، کشتی، قایق و هواپیما هنگام عبور از آن است. بسیاری از افراد این حوادث را با فعالیت فرازمینی ها مرتبط می دانند. عده ای دیگر نیز معتقدند بر فراز این محدوده هاله ای الکترونیکی وجود دارد که موجب نوعی سفر در زمان می شود (راز مثلث برمودا چیست؟).

6- دره سن لوئیس؛ کلرادو، ایالات متحده آمریکا

دره سن لوئیس در کلرادوی جنوبی تنها یک دره 300 کیلومتری سنگی نیست؛ بلکه یکی از مرموزترین مناطق جهان بوده و گفته می شود فعالیت های فرازمینی و یوفوهای بسیاری تاکنون در آن مشاهده شده اند. مشاهده فعالیت های غیرطبیعی در این منطقه به دهه 1600 باز می گردد.

افراد محلی تاکنون گزارش های بسیاری از مشاهده گوی های نقره ای و اشیاء پرنده در آسمان داده اند. کتاب های بسیاری از این مشاهدات نوشته شده است. در این دره حتی برجی برای افراد کنجکاو، به منظور مشاهده فرازمینی ها احداث شده است.

7- دروازه جهنم (Door to Hell)؛ ترکمنستان

دروازه جهنم در ترکمنستان که در واقع یک میدان گازی است، یکی دیگر از مرموزترین مناطق جهان به شمار می رود (ترسناک ترین مکان های جهان کدامند؟). این میدان گازی طی یک حادثه در اوایل دهه 70 میلادی، زمانی که دانشمندان شوروی آن محدوده را به عنوان پتانسیلی جهت استخراج نفت شناسایی کردند، ایجاد شد.

هنگام حفاری، زمین زیر این محدوده شکافته و ناپدید شد. در نهایت زمین شناسان تصمیم به آتش زدن این گودال 70 متری گرفتند تا از برخی اثرات جانبی پراکندگی این گازها جلوگیری کنند. این گودال از آن زمان تا به امروز در حال سوختن است.

8- پوینت پلزنت؛ ویرجینیای غربی، ایالات متحده آمریکا

پوینت پلزنت (نقطه دلپذیر) زمانی که یک سری اتفاقات عجیبی در آن شروع به رخ دادن کرد، دیگر دلپذیر نبود! یکی از این وقایع، مشاهده موجودی به نام Mothman (به معنای مرد بیدی یا پروانه ای) است. این موجود در اصل مردی با قد 2 متر و 10 سانتی متر، چشمانی قرمز رنگ و بال هایی به طول 3 متر است.

بسیاری از مردم محلی بین نوامبر 1966 و دسامبر 1967، گزارش مشاهده Mothman را داده اند. در 15 دسامبر 1967 اوضاع از این نیز پیچیده تر شد؛ زیرا در این تاریخ پل نقره ای فرو ریخت و جان 46 نفر را گرفت. افراد محلی این حادثه را با Mothman مرتبط دانستند و پس از این اتفاق، این موجود دیگر دیده نشد. پوینت پلزنت بدون شک یکی دیگر از مرموزترین مناطق جهان است.

9- دریاچه اسکلت ها؛ هند

دریاچه یخ زده Roopkund که به دریاچه اسکلت ها نیز شهرت دارد، یکی دیگر از مرموزترین مناطق جهان بوده که در اوتاراکند هندوستان، در گوشه ای از کوه های هیمالیا و در ارتفاعات 5 هزار متری واقع شده است. در سال 1942، نگهبانان جنگل های انگلیس اسکلت یخ زده بیش از 200 نفر را در این دریاچه پیدا کردند. در ابتدا گفته شد این اسکلت ها متعلق به سربازانی ژاپنی هستند که در جنگ جهانی دوم به این محدوده تجاوز کرده اند؛ اما طی یک بررسی دوباره مشخص شد قدمت این اسکلت ها به سال 850 میلادی باز می گردد.

این اسکلت ها دارای شکستگی های عجیبی بودند که موجب حدس و گمان های زیادی از سمت دانشمندان شدند؛ با این حال نهایتا مشخص شد که طوفانی سهمگین موجب کشته شدن همه این افراد شده است.

10- مثلث میشیگان؛ دریاچه میشیگان، ایالات متحده آمریکا

مثلث میشیگان که در وسط دریاچه میشیگان واقع شده، یکی دیگر از مرموزترین مناطق جهان بوده که در آن حوادث عجیبی رخ داده است. تعدادی از این اتفاقات عجیب، ناپدید شدن پرواز 2501 خطوط هوایی شمال ‌غرب در سال 1950 و دیده شدن یک گوی آتشین غول پیکر در سال 1919 است. در سال 1937، Goerge R. Donner، کاپیتان یک کشتی باری در کشتی خود ناپدید و تا به امروز اثری از وی یافت نشده است.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
مشخصات گلکسی S23 FE فاش شد

بر اساس آنچه منابع آگاه می‌گویند، گوشی گلکسی S23 FE سامسونگ پردازنده‌ی...

ایلان ماسک می‌گوید توییتر در برابر تلاش دولت‌ها برای سانسور محتوا، چاره‌ای جز تبعیت نداشته است

گزارشی تازه می‌گوید نرخ رسیدگی به درخواست سانسور محتوا توسط دولت‌ها در دوره...

دی‌ان‌ای تصمیم‌گیری کشف شد

پژوهشگران آمریکایی در بررسی روی موش‌ها دریافتند که یک ژن ویژه در تصمیم‌گیری...

کسی در کشور نیازی به آمازون و eBay حس نمی‌کند

زارع‌پور ارائه پلتفرم‌های بومی را به جنگ در فضای مجازی برای ندادن خاک به...

کاوشگر قمرهای مشتری در فضا مستقر شد

کاوشگر «جوس»(Juice) آژانس فضایی اروپا با موفقیت در مسیر خود برای مطالعه قمرهای...

انویدیا با معرفی ابرکامپیوتر DGX GH200 به پیشواز نسل جدید مدل‌های هوش مصنوعی رفت

ابرکامپیوتر جدید انویدیا درواقع ترکیبی از قدرتمندترین پردازنده‌ها و...

چینی‌ها ماهی آزمایشگاهی ساختند!

محققان دانشگاه ججیانگ و دانشگاه دالیان، روشی را برای کِشت فیله‌های گوشت...

بازی Dread Rune شما را به چالش می‌کشد

Dread Rune: Roguelike Dungeon Crawler نام یک بازی در ژانر نقش آفرینی است که توسط استودیو بازی...

تماس صوتی و تصویری روبیکا برای حجاج رایگان شد

با سوپراپلیکیشن روبیکا قابلیت تماس صوتی و تصویری و پیام‌رسانی متنی از طریق...

ژن های اوتیسم بیشتر از پدر منتقل می شود

 کودکان به طور طبیعی می توانند ویژگی های بسیاری را از والدین خود به ارث ببرند....