کد خبر:1250522
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آموزش دریافت رمز دوم یکبار مصرف برای بانک های مختلف

آموزش دریافت رمز دوم یکبار مصرف

رسانه کلیک - بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، از دی ماه باید در تمامی خریدهای اینترنتی از رمز پویا استفاده شود. در این مطلب آموزش دریافت رمز دوم یکبار مصرف برای هر بانک آماده شده است.

براساس بخشنامه بانک مرکزی، رمز پویا به رمز اول یا دوم کارت گفته می شود که متغیر بوده و پذیرش آن توسط موسسه اعتباری در خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی مبتنی بر کارت در یک بازه زمانی مشخص، تنها یکبار صورت پذیرد. بانک مرکزی هدف از اجرای طرح رمز یکبار مصرف پویا را جلوگیری از سهولت دسترسی مجرمان به اطلاعات حساب بانکی شهروندان در فضای وب و کاهش کلاهبرداری‌های اینترنتی اعلام کرده که به دو روش پیامک و استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل قابل استفاده است.

از سال گذشته استفاده از رمز دوم پویا که اکثرا به عنوان رمز دوم یکبار مصرف می‌شناسیم، در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته بود و قرار بود از خرداد ماه سال جاری، تمامی بانک‌ها استفاده از رمز دوم پویا را برای مشتریان خود الزامی کنند. اما به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌های شبکه‌ بانکی کشور، اجرای این طرح به تعویق افتاد. از دی ماه استفاده از رمز پویا اجباری می شود. در این میان هر بانک با معرفی اپلیکیشن متفاوت تلاش کرده است در این زمینه کار مشتریان خود را تسهیل بخشد. در این مطلب اپلیکیشن‌ بانک ها و نحوه دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای شما آماده کرده‌ ایم.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک پاسارگاد

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک پاسارگاد

برای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف پویا بانک پاسارگاد می‌توان با مراجعه به بانکداری مجازی یا موبایل بانک و از روش‌های زیر افدام کرد:

۱- در بانکداری مجازی: قسمت کارت / کارت‌های من / در ستون عملیات انتخاب گزینه/ انتخاب «مدیریت نوع رمز دوم» و تایید رمز دوم یکبار مصرف به‌عنوان نوع رمز دوم کارت برای کارت مورد نظر

۲- در موبایل بانک (همراه بانک) / قسمت کارت -/رمزپویا / انتخاب «آیکون فعال‌سازی» (پس از فعال‌سازی آیکون مربوطه به رنگ سبز تغییر می‌کند.)

و یا: موبایل بانک (همراه بانک)/ قسمت سایر/ عملیات کارت / گزینه‌ فعال / غیرفعال‌سازی رمز یکبار مصرف کارت / فعال کردن گزینه‌ رمز یکبار مصرف برای کارت مورد نظر

پس از فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف، می‌توانید در زمان خرید کالا و خدمات روی درگاه‌های پرداخت، با مراجعه به موبایل بانک (همراه بانک) از طریق منوی کارت موبایل بانک (همراه بانک) /رمزپویا /انتخاب گزینه‌ «دریافت رمز پویا» نسبت به دریافت رمز پویا اقدام کنید.

 فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت

 فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت

بانک ملت «سامانه‌ رمز نگار ملت» را با محوریت استفاده از اپلیکیشن (نرم‌افزار موبایلی) و سرویس پیامک طراحی و پیاده‌سازی کرده که رمزهای تولیدی آن تنها برای ۶۰ ثانیه معتبر بوده و پس از گذشت این زمان دیگر قابل استفاده نیستند. در این اپلیکیشن علاوه بر امکان استفاده از رمز دوم یکبار مصرف در تراکنش‌های متکی به رمز دوم، امکان بهره‌مندی از دریافت رمز پویای اول جهت استفاده در ابزارهای مرتبط (نظیر خودپرداز، کارتخوان فروشگاهی) نیز وجود دارد.

نحوه‌ دریافت رمز دوم یکبار مصرف و استفاده از سامانه‌ رمز نگار ملت-اپلیکیشن

1 مراجعه به یکی از دستگاه‌های خودپرداز یا پایانه‌ بانکی غیر نقد بانک، استفاده از منوی تغییر رمز و خدمات رمز پویا، فعال‌سازی سامانه‌ رمز نگار ملت- اپلیکیشن، ارسال کد فعال‌سازی

2- ورود کد فعال‌سازی به سامانه و تعیین رمز اپلیکیشن

3 افزودن کارت یا کارت‌های بانک ملت به سامانه‌ رمزنگار ملت

4- دریافت رمز دوم یکبار مصرف از سامانه‌ رمز نگار ملت

نحوه‌ فعال‌سازی و استفاده از سامانه‌ رمزنگار ملت-نسخه‌ پیامکی

۱- مراجعه به یکی از دستگاه‌های خودپرداز یا پایانه‌ بانکی غیر نقد بانک، استفاده از منوی تغییر رمز و خدمات رمز پویا، فعال‌سازی سامانه‌ رمز نگار ملت- نسخه‌ پیامکی

۲- نمایش شماره‌ همراه و تایید در صورت صحت شماره‌ نمایش داده شده

۳- ارسال پیامک فعال‌سازی و راهنمای سامانه از سوی بانک ملت

۴- ارسال پیامک چهار رقم آخر کارت بانکی فعال‌ شده به شماره‌ ۳۰۰۰۳۳۰۳ جهت دریافت رمز پویا

۵- ارسال پیامک رمز هفت رقمی یک‌بار مصرف از طرف بانک با سرشماره‌ Bank Mellat روی تلفن همراه شما

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

کاربران با استفاده از اپلیکیشن 60 بانک ملی که برای اندروید و iOS طراحی شده، می‌توانند هر ۶۰ ثانیه، یک رمز یکبار مصرف اول یا دوم دریافت کنند.

 همچنین مشتری‌های فاقد گوشی‌ هوشمند نیز می‌توانند با استفاده کد دستوری و بدون نیاز به اینترنت، رمز دوم یکبار مصرف دریافت کنند.

نسخه پیامکی:

مشتری می‌تواند ابتدا با وارد کردن کد دستوری #۶۰*۷۳۷* در سامانه ثبت‌نام کرده و پس از دریافت کد فعال‌سازی، مراحل ثبت‌نام را ادامه دهد؛ سپس تنها با یک بار مراجعه به دستگاه خودپرداز و انتخاب عملیات رمز، وارد منوی فعال‌سازی رمز یکبار مصرف دوم شده و مشخصات لازم را وارد کند.

نسخه اپلیکیشن:

بعد از ورود به برنامه 60 روی تصویر رمز یکبار مصرف کلیک کنید و عملیات نصب را ادامه دهید. در مراحل بعدی با وارد کردن شماره تلفن همراه، کد فعال‌سازی (که پیامک می‌شود) را در اپلیکیشن وارد کنید تا ثبت‌نام کامل شود. بعد از نصب کردن برنامه می‌توانید به یکی از سه روش مراجعه به سامانه‌ بام، مراجعه به دستگاه‌های کیوسک/cashless و مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز فرایند فعال‌سازی را تکمیل کنید.

فعال‌سازی از طریق خودپرداز:

۱- مراجعه به خودپرداز بانک مالی و انتخاب گزینه‌ عملیات رمز

۲- انتخاب گزینه‌ «فعال‌سازی رمز یکبار مصرف اول» یا «فعال‌سازی رمز یکبار مصرف دوم»

۳- بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه و درصورت مغایرت نداشتن با شماره‌ ثبت شده در سیستم پیامکی حاوی بخش اول و دوم توکن پیامک شده و روی رسید کاغذی چاپ می‌شود.

۴- با ورود به برنامه‌ 60 و انتخاب گزینه‌ اتصال کارت، توکن دریافت شده را وارد کنید.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک آینده

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک آینده

بانک آینده در رابطه با رمز دوم نرم‌افزار ریما را برای مشتریان خود تدارک دیده است. پیش از این نرم‌افزار راز از سوی بانک آینده برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف معرفی شده بود که طبق اطلاعیه‌ بانک، این اپلیکیشن از ۲۶ آبان ماه سال جاری قابل استفاده نیست و مشتری‌ها باید از اپلیکیشن ریما استفاده کنند. نحوه‌ فعال‌سازی کلی برنامه‌ی رمز یکبار مصرف روی گوشی تلفن همراه دارای سیستم‌عامل اندروید به شرح زیر است:

۱- مراجعه‌ی مشتری به سایت بانک آینده و دریافت برنامه‌ رمز یکبار مصرف

۲- نصب برنامه و ورود اطلاعات موردنیاز توسط کاربر (شماره تلفن همراه باید دقیقا همان شماره تلفن همراهی باشد که کاربر به بانک اعلام کرده است).

۳- پس از نصب برنامه‌ رمز یکبار مصرف، فرایند دریافت کلید رمزنگاری، کنترل صحت و تطابق شماره‌ تلفن همراه وارد شده توسط کاربر با شماره تلفن موجود در پروفایل مشتری در بانک، از طریق ارتباط اینترنتی صورت می‌گیرد.

۴- در صورت انطباق شماره تلفن همراه کد فعال‌سازی از طریق پیامک ارسال می‌شود و درصورت عدم انطباق شماره تلفن همراه راهنمایی مشتری برای مراجعه به شعبه و درج یا اصلاح شماره موبایل در سیستم بانک انجام می‌شود.

۵- فعال‌سازی برنامه روی گوشی به وسیله ورود کد فعال‌سازی دریافتی از طریق پیامک و تخصیص رمز یا الگو (Pattern) به منظور ورود به برنامه‌ رمز یکبار مصرف

۶- مراجعه مشتری به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک آینده به منظور دریافت کد امنیتی

مشتری در این مرحله پس از وارد کردن شماره تلفن همراه، می‌تواند کد امنیتی را از طریق رسید خودپرداز و کد امنیتی پیامکی را دریافت کند (این فرایند می‎تواند برای رمز اول کارت و رمز دوم کارت صورت پذیرد).

۷- کاربر با وارد کردن کد امنیتی دریافتی از طریق خودپرداز (۸ رقمی) و کد امنیتی پیامک شده (۱۲۰ رقمی) می‌تواند نسبت به فعال‌سازی برنامه اقدام کند.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سامان

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سامان

مشتری‌های بانک سامان می‌توانند به دو روش حضوری و غیرحضوری نسبت به فعال‌سازی رمز دوم پویا اقدام کنند. امکان فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت بانک سامان بدون نیاز به حضور در شعبه و از طریق نت بانک انجام می‌شود:

1: مراجعه به سایت بانک سامان به نشانی www.sb24.com و نصب اپلیکیشن رمزینه از قسمت اپلیکیشن‌های سامان

2: مراجعه و ورود به نت بانک سامان به نشانی https://ib.sb24.com

3: انتخاب منوی «مدیریت کارت» در نت بانک

4: انتخاب گزینه‌ «فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت» در نت بانک

5: کارت موردنظر خود که قصد فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف برای آن را دارید، انتخاب کنید.

6: دکمه‌ «فعال‌سازی برنامک» را انتخاب کنید. در مرحله‌ نت بانک یک کد QR نمایش می‌دهد. ۱۰ دقیقه فرصت دارید تا باقی عملیات را به‌صورت زیر انجام دهید.

7: اپلیکیشن رمزینه را باز و یک رمز ۶ رقمی برای این برنامه انتخاب و وارد کنید. در حفظ و نگه‌داری این رمز دقت کنید زیرا از این پس ورود شما به اپلیکیشن رمزینه از طریق این رمز ۶ رقمی خواهد بود.

8: گزینه‌ «فعال‌سازی رمز دوم کارت» در اپلیکیشن رمزینه را انتخاب کنید.

9: گزینه‌ اسکن کد تصویری را انتخاب کنید.

10: تصویر نمایش داده شده روی صفحه‌ رایانه‌ خود را اسکن کنید.

11: دوباره کد ۶ رقمی رمزینه و سپس کد چهار رقمی که به موبایل شما ارسال می‌شود را وارد کنید. توجه کنید این کد چهار رقمی به شماره موبایلی که در بانک معرفی و در سیستم نرم‌افزاری بانک درج شده است، ارسال می‌شود.

پس از نصب و راه‌اندازی برنامه رمزینه، استفاده از آن و تولید رمز یکبار مصرف نیازی به اینترنت ندارد.

پس از فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت، مشتری همچنان امکان استفاده از رمز ایستای دوم کارت را خواهد داشت و برای غیرفعال کردن رمز ایستای دوم کارت باید به شعب بانک مراجعه شود. متقاضیانی که امکان استفاده از نت بانک برای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت را ندارند، می‌توانند پس از نصب این برنامه روی گوشی خود به کلیه‌ شعب بانک سامان مراجعه و این خدمت را دریافت کنند.

 فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سپه

 فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سپه

برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک سپه باید از اپلیکیشن رمزساز بانک سپه استفاده کنید. رمزساز بانک سپه روی چند سیستم مختلف نصب می‌شود و همچنین چند مشتری می‌توانند از یک نرم‌افزار استفاده کنند؛ به این صورت که با نام کاربری و رمز عبور شخصی خود می‌توانند به اطلاعات رمزساز خود دسترسی پیدا کنند. برای فعال‌سازی رمزساز سپه کافی است اپلیکیشن آن را باز کنید و مراحل زیر را انجام دهید:

۱- اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

شماره‌ مشتری: شماره انحصاری شما در بانک سپه است. در صورت نداشتن شماره‌ مشتری، آن را از یکی از شعب بانک درخواست کنید.

شماره‌ سریال: شماره‌ سریال OTP شماره‌ای است که شعبه بعد از درخواست رمزساز در اختیار شما قرار می‌دهد. این شماره بین ۱۲ تا ۱۹ رقم است.

کد فعالسازی: شماره‌ای ۶ رقمی است که به شماره‌ همراه مشتری پیامک می‌شود. این کد یکبار مصرف است و فقط یکبار می‌توان از آن استفاده کرد.

۲- برای ورود و استفاده از امکانات برنامه باید نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید.

کد فعال‌سازی یکبار مصرف است و نمی‌توان از آن برای فعال‌سازی چند برنامه استفاده کرد.

3- بعد از فعال‌سازی موفق، برای ورود به برنامه باید نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کنید و روی دکمه‌ ورود بزنید. برای اضافه کردن کاربر جدید می‌توانید روی «فعال‌سازی برای شخص جدید» در پایین صفحه بزنید.

درصورتی‌که رمز ورود را سه بار پشت سر هم اشتباه وارد کنید، به مدت ۱۵ دقیقه نمی‌توانید وارد برنامه شوید.

5- با لمس گزینه‌ دریافت رمز، رمز یکبار مصرف به مدت ۳۰ ثانیه نمایش داده می‌شود. رمز تولید شده، حداکثر به مدت ۹۰ ثانیه از زمان ایجاد اعتبار دارد. با لمس دکمه‌ «کپی» مقدار رمز، داخل حافظه‌ی موقت گوشی ذخیره می‌شود.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک دی

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک دی

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک دی از طریق اپلیکیشن ارس امکان‌پذیر است. پس از نصب اپلیکیشن ارس جهت فعال‌سازی آن وارد سامانه‌ اینترنت بانک دی شوید و از منوی کارت، گزینه‌ «فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت» را انتخاب کنید. درصورتی‌که نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک دی را در اختیار ندارید، جهت فعال‌سازی اپلیکیشن ارس به‌همراه مدارک هویتی به یکی از شعب بانک دی مراجعه کنید.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک پارسیان

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک پارسیان

برای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف باید ابتدا به یکی از خودپردازهای بانک پارسیان مراجعه کنید و از طریق منوی عملیات رمز، ثبت‌نام رمز یکبار مصرف، یک رمز دلخواه هشت رقمی انتخاب کنید. این رمز برای صدور رمز یکبار مصرف الزامی بوده و در صورت فراموش کردن آن، باید مجددا به خودپرداز بانک پارسیان مراجعه کرده و رمز جدید تعریف کنید. این سرویس تنها برای مشتریانی قابل استفاده است که شماره‌ همراه خود را قبلا در سیستم ثبت کرده‌اند.

پس از انجام مرحله بالا، یک کد فعال‌سازی به شماره‌ موبایل دارنده‌ کارت ارسال می‌شود. کد فعال‌سازی به مدت ۲۴ ساعت معتبر بوده و در این مدت کاربر می‌تواند از طریق موبایل بانک پارسیان (پارسیان من نسخه‌ی ۱.۳.۱۴ به بعد) نسبت به فعال‌سازی سرویس اقدام کند. پس از اجرای موبایل بانک و رفتن به منوی اصلی، منوی رمز یکبار مصرف، گزینه‌ ثبت، پس از ورود شماره کارت و کد فعال‌سازی ارسال شده به موبایل، عملیات فعال‌سازی انجام می‌شود.

پس از انجام این مراحل می‌توانید از طریق موبایل بانک اقدام به دریافت رمزهای یکبار مصرف کارت کنید.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک شهر

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک شهر

فرایند فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک شهر به این ترتیب است که پس از نصب نرم‌افزار در تلفن همراه، مشتری باید اطلاعات هویتی خود را وارد کند. سپس با مراجعه به هر یک از شعب بانک شهر و انجام احراز هویت، اقدام به فعال‌سازی رمز یکبار مصرف از طریق اسکن بارکد دوبعدی کند.

 فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک تجارت

 فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک تجارت

همراز، اپلیکیشنی است که توسط بانک تجارت و به منظور دریافت رمز یکبار مصرف طراحی شده است. برای فعال‌سازی برنامه باید ابتدا به یکی از خودپردازهای بانک تجارت مراجعه کنید و اطلاعات داده شده را در اپلکیشن وارد کنید.

مراحل ثبت درخواست و دریافت رمز یکبار مصرف:

۱- ثبت درخواست از طریق دستگاه‌های خودپرداز: مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز بانک تجارت؛ وارد کردن کارت به دستگاه و زدن رمز ورود، ورود به منوی سایر خدمات، انتخاب منوی سایر خدمات و گزینه‌ فعال‌سازی رمز پویا، دریافت برگ رسید حاوی شماره سریال و شماره تلفن همراه مشتری از دستگاه، دریافت یک پیامک حاوی کد فعال‌سازی رمز پویا به شماره تلفن همراه (شماره ثبت شده مربوط به کارت)

۲- دریافت نرم‌افزار تولید رمز یکبار مصرف:

دانلود نرم‌افزار همراز از وب‌سایت بانک تجارت و نصب آن (در حال حاضر برنامه در دو نسخه‌ی اندروید و iOS در دسترس است.)

ورود به برنامه و تعریف کلمه‌ عبور (رمز تعریف شده باید حداقل هشت رقم باشد)

افزودن کارت با انتخاب دکمه‌ «افزودن کارت»

ورود شماره کارتی که رمز پویای آن از طریق دستگاه خودپرداز بانک فعال شده است

ورود شماره سریالی که در رسید دریافتی از دستگاه خودپرداز درج شده است در قسمت شماره سریال توکن

ورود کد فعال‌سازی که به شماره تلفن همراه پیامک شده بود در قسمت کلید فعال‌سازی توکن

3- دریافت رمز یکبار مصرف

انتخاب گزینه‌ درخواست رمز یکبار مصرف؛ در صفحه‌ ظاهر شده کلمه‌ عبور خود را وارد کنید و دکمه‌ تایید را بزنید.

رمز یکبار مصرف برای کارت مربوطه تعریف شده و به مدت ۳۰ ثانیه نمایش داده می‌شود.

پس از گذشت ۳۰ ثانیه رمز مخفی خواهد شد و چنانچه به هر دلیل قصد دریافت مجدد رمز یکبار مصرف جدید را دارید، کافیست مجددا گزینه‌ درخواست رمز یکبار مصرف را انتخاب کنید و پس از آن کلمه‌ عبور را در صفحه بعد وارد کنید تا سامانه رمز یکبار مصرف جدیدی را برای شما تعریف کند و نمایش دهد.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات

بانک صادرات امکان صدور رمز اول و دوم کارت به‌صورت یکبار مصرف (پویا) را نیز با نرم‌افزار امکان‌پذیر کرده است. در همین راستا، نرم‌افزار موبایلی «ریما» به‌عنوان نرم‌افزار تولید رمز یک‌بار مصرف اول/دوم کارت تدوین و از طریق سایت این بانک و نرم‌افزار موبایلی «صاپ» در دسترس است. مشتری‌ها برای فعال‌سازی اپلیکیشن باید ابتدا به دستگاه خودپرداز مراجعه کنند و سپس شماره سریال یا کد فعال‌سازی که دریافت می‌کنند را در اپلیکیشن وارد کنند. اعتبار رمزهای تولید شده از طریق برنامه‌ «ریما​» جهت انجام تراکنش‌های مبتنی بر کارت، ۶۰ ثانیه است.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک رفاه کارگران

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک رفاه کارگران

نرم‌افزاری موبایلی «رمزساز رفاه» از سوی بانک رفاه کارگران برای دریافت رمز دوم پویای یکبار مصرف ارائه شده است.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک حکمت ایرانیان

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک حکمت ایرانیان

برای دریافت رمز دوم پویای یکبار مصرف بانک حکمت ایرانیان باید از اپلیکیشن ارس استفاده شود. بعد از ورود به سایت بانک نرم‌افزار موردنظر را دانلود و روی تلفن همراه خود نصب کنید. بعد از بازکردن اپلیکیشن باید رمز عبور یا الگو تعیین کنید.

1- ابتدا باید با مراجعه به یکی از شعب بانک حکمت ایرانیان نسبت به درخواست فعال‌سازی رمز اول یکبار مصرف یا رمز دوم یکبار مصرف کارت خود اقدام کنید.

2- سپس با ورود به نرم‌افزار از لیست بانک‌های موجود، بانک موردنظر خود را انتخاب کنید (بانک حکمت ایرانیان) و QR code دریافتی از طریق شعبه‌ بانک را پس از لمس دکمه‌ی «اسکن کن» اسکن کنید.

در این مرحله می‌توانید یکی از گزینه‌های رمز اول، رمز دوم یا هر دو گزینه را انتخاب کنید؛ سپس رمز فعال‌سازی دریافت شده از طریق پیامک را در محل مربوطه وارد کنید.

3- سپس یک عدد حداقل ۶ رقمی را به دلخواه به‌عنوان پین کد در محل مربوطه وارد کرده و دکمه‌ تائید را لمس کنید.

4- پس از این مرحله در بازه زمانی سه دقیقه، رمز یکبار مصرف تولید و قابل مشاهده است؛ این رمز در تمامی درگاه‌های پرداخت قابل استفاده است.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک گردشگری

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک گردشگری

فعال‌سازی قابلیت رمز پویای بانک گردشگری از یکی از سامانه‌های اینترنت بانک و موبایل بانک انجام می‌شود.

فعال کردن رمز دوم پویا در سامانه‌ اینترنت‌بانک

1- از طریق رمز ورود به سامانه‌ اینترنت‌بانک گردشگری وارد شوید.

2- از منوی «کارت» روی گزینه‌ «کارت‌های من» کلیک کنید و کارت موردنظر خود را از میان فهرست کارت‌های نمایش داده شده انتخاب کنید.

3- روی آیکون از قسمت «عملیات» کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه، پنجره‌ کوچکی باز می‌شود. برای فعال/غیرفعال کردن رمز دوم پویا باید روی گزینه‌ «مدیریت نوع رمز دوم» کلیک کنید.

4- در پنجره‌ باز شده در صورت تمایل برای فعال کردن رمز دوم پویا روی دکمه‌ «بله» و در صورت عدم تمایل روی دکمه‌ «خیر» کلیک کنید.

5- پس از انجام مراحل گفته شده، نوع رمز دوم کارت به حالت «رمز یکبار مصرف» تغییر خواهد کرد.

مشتری‌ها پس از فعال کردن خدمت رمز دوم پویا برای کارت، باید از طریق سامانه‌ پرداخت همراه اقدام به دریافت رمز دوم پویا برای کارت خود کنند. مراحل دریافت رمز دوم پویا به شرح زیر است:

۱- پس از نصب آخرین نسخه‌ سامانه‌ی همراه بانک گردشگری، روی گزینه‌ «خدمات کارت» که از این پس «پرداخت همراه» نامیده می‌شود، کلیک کنید. برای بهره‌برداری از خدمات پرداخت همراه، نیازی به دریافت نام کاربری و رمز عبور از شعبه نیست.

۲- برای فعال‌سازی خدمات پرداخت همراه، مشتری باید شماره تلفن همراه خود را وارد کند. کد فعال‌سازی از طریق پیامک به شماره تلفن همراه مشتری ارسال می‌شود. شماره موبایل باید همان شماره موبایلی باشد که در سامانه‌ بانکداری متمرکز (فناپ) تعریف شده است.

۳-پس از ورود کد فعال‌سازی، مشتری باید یک رمز عبور انتخاب کند.

۴- پس از ورود برای دریافت رمز دوم پویای کارت خود روی بخش «سایر» و سپس گزینه‌ «رمز یکبار مصرف کارت» کلیک کنید.

۵- در پنجره‌ باز شده فهرست کارت‌هایی که برای آن‌ها رمز دوم پویا فعال شده، نمایش داده می‌شود. برای دریافت رمز دوم روی کارت موردنظر کلیک کنید.

در صورتی‌ که خدمت رمز دوم پویا برای هیچ‌کدام از کارت‌ها فعال نشده باشد، پیغام «کارت یافت نشد» نمایش داده می‌شود.

در صورتی‌ که شماره موبایل سامانه پرداخت همراه مشتری با شماره تلفن ثبت شده برای تعریف مشتری در سامانه‌ بانکداری متمرکز (فناپ) یکسان نباشد، پیغام خطای «مشتری دارنده کارت یافت نشد» دریافت می‌شود.

۶- در صفحه‌ بعد یک کد نمایش داده خواهد شد که همان رمز دوم کارت است.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک قوامین

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک قوامین

نرم‌افزار جی بی رمز، اپلیکیشن بانک قوامین برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف است که برای سیستم‌عامل اندروید و iOS عرضه شده است.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ایران زمین

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ایران زمین

نرم‌افزار رمزساز ایران زمین، قابل استفاده روی گوشی‌های همراه‌ با سیستم‌عامل اندروید و iOS است و مشتری‌ها می‌توانند برای تولید رمز دوم یکبار مصرف از آن استفاده کنند. مشتری‌های بانک ایران زمین می‌توانند بعد از مراجعه به شعب و ثبت درخواست خود و همچنین نصب و فعال‌سازی نرم‌افزار روی سیستم‌عامل گوشی موردنظر، نسبت به تولید رمز یکبار مصرف برای انجام عملیات مالی و غیرمالی اقدام کنند. نحوه‌ فعال‌سازی سرویس رمز یک‌بار مصرف کارت به شرح زیر است:

۱- مراجعه مشتری به شعب بانک ایران زمین

۲- ثبت درخواست فعال‌سازی سرویس رمز یکبار مصرف توسط مشتری

۳- تخصیص دسترسی و فعال‌سازی سرویس مذکور و تحویل QRCode توسط کاربر شعبه

۴- دانلود نرم‌افزار رمزساز بانک ایران زمین از سایت izbank.ir باتوجه به سیستم‌عامل گوشی همراه و نصب آن روی گوشی همراه توسط مشتری

۵- فعال‌سازی نرم‌افزار مذکور از طریق QRCode دریافتی از شعبه و انتخاب رمز ورود به نرم‌افزار رمزساز

 فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

 فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

کاربران بانک قرض‌الحسنه‌ مهر ایران می‌توانند با یکبار مراجعه به هر یک از شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نسبت به فعال‌سازی رمز پویا اقدام کنند. سپس جهت دریافت رمز دوم پویا صرفا از طریق نرم‌افزار ارس طی مراحل زیر اقدام کنند:

۱- نرم‌افزار را از سایت بانک قرض‌الحسنه‌ مهر ایران دانلود کنید.

۲- به یکی از شعب بانک قرض‌الحسنه‌ مهر ایران مراجعه کنید و برای کارت بانکی خود درخواست رمز پویا کنید؛ این رمز جایگزین رمز دوم کارت می‌شود.

۳- کارمند بانک، یک برگه حاوی کد رمزنگاری شده (QR Code) برای فعال‌سازی نرم‌افزار ارس به مشتری می‌دهد.

۴- پس از نصب نرم‌افزار ارس و هنگام فعال‌سازی اولیه، نرم‌افزار کد رمزنگاری شده را درخواست می‌کند که باید با قرار دادن برگه‌ دریافت شده از شعبه‌ بانک مقابل دوربین گوشی همراه خود نسبت به فعال‌سازی نرم‌افزار اقدام کنید.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک قرض‌الحسنه رسالت

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک قرض‌الحسنه رسالت

فعال‌سازی رمز دوم کارت بانک قرض‌الحسنه‌ رسالت با دو روش اینترنت بانک و موبایل بانک امکان‌پذیر است.

فعال‌سازی رمز دوم کارت به صورت پویا (یکبار مصرف) در سامانه‌ اینترنت بانک قرض‌الحسنه‌ی رسالت

۱- وارد سامانه‌ اینترنت بانک قرض‌الحسنه‌ رسالت و وارد منوی «کارت» می‌شویم.

2- وارد بخش «کارت‌های من» می‌شویم.

3- جهت انتخاب کارت موردنظر روی قسمت «عملیات» کلیک می‌کنیم.

4- از منوی نمایش داده شده گزینه‌ «مدیریت نوع رمز دوم» را انتخاب می‌کنیم.

5- پیغام نمایش داده شده «شما درخواست نوع رمز دوم کارت با شماره ۰۰۰۰۰۰۰۰۰ به رمز یکبار مصرف را نموده‌اید آیا مطمئن هستید؟» را تایید می‌کنیم.

فعال‌سازی رمز دوم کارت به صورت پویا (یکبار مصرف) در سامانه‌ موبایل بانک قرض‌الحسنه‌ رسالت

۱- وارد سامانه‌ «موبایل بانک» قرض‌الحسنه‌ی رسالت می‌شویم.

۲- وارد منوی «سایر» می‌شویم.

۳- وارد بخش «عملیات کارت» می‌شویم.

۴- گزینه‌ «فعال/غیرفعال‌سازی رمز یکبار مصرف کارت» را انتخاب می‌کنیم.

۵- جهت فعال‌سازی رمز دوم پویا از لیست کارت/کارت‌های نمایش داده شده از طریق منوی کشویی رمز پویای کارت مورد نظر را فعال می‌کنیم.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سرمایه

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سرمایه

برنامک «رمزساز سرمایه» جهت تولید رمز یکبار مصرف اینترنت بانک، رمز دوم یکبار مصرف کارت و رمز اول یکبار مصرف کارت ارائه شده است.

ابتدا اپلیکیشن «رمز ساز سرمایه» را از سایت بانک سرمایه www.sbank.ir دانلود و روی تلفن همراه نصب کنید.

برنامک برای سیستم‌عامل اندروید و iOS قابل دریافت است.

در صورتی که سیستم‌عامل گوشی iOS است، پس از نصب نرم‌افزار باید نسبت به trust کردن آن از قسمت تنظیمات گوشی اقدام کنید.

فعال‌سازی نرم‌افزار:

۱- رمز اینترنت بانک و همراه بانک

با نام کاربری و رمز ایستا (رمزی که از شعبه‌ بانک سرمایه برای ورد به اینترنت بانک دریافت کرده‌اید)، وارد اینترنت بانک شوید.

در قسمت تنظیمات، گزینه‌ فعال‌سازی برنامک رمزساز را انتخاب کنید.

سپس روی گزینه‌ رمز دوم یکبار مصرف اینترنت بانک و همراه بانک کلیک کنید و در صفحه‌ بعد گزینه‌ی فعال‌سازی برنامک رمزساز را انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه‌ فعال‌سازی برنامک رمزساز، یک کد چهار رقمی به شماره‌ موبایل کاربر که در سیستم بانک تعریف شده پیامک می‌شود که کد فعال‌سازی است. ضمن اینکه در صفحه‌ اینترنت بانک یک بارکد دوبعدی (QRCODE) نمایش داده می‌شود.

۲- حال نرم‌افزار رمزساز سرمایه را اجرا کرده و نسبت به اسکن کد تصویری نمایش داده شده اقدام کنید. با اسکن کد تصویری، کد فعال‌سازی درخواست می‌شود.

۳- پس از ورود کد فعال‌سازی، باید یک کد ۶ رقمی برای برنامک خود در نظر گرفته و آن را در صفحه‌ درخواست رمز وارد کنید.

۴- پس از ورود رمز برنامک، رمز یکبار مصرف نمایش داده می‌شود که از آن می‌توان برای ورود به اینترنت بانک استفاده کرد.

در هر دقیقه یک رمز برای استفاده مشتری تولید می‌شود که تنها یکبار و در زمان تولید قابل استفاده خواهد بود.

در صورتی که تعداد دفعات اشتباه در ورود به اینترنت بانک بیش از حد مجاز باشد، نام کاربری شما به مدت ۲۴ ساعت مسدود خواهد شد.

برای فعال شدن رمز دوم یکبار مصرف کارت، دو روش وجود دارد. یک روش آنکه مشتری می‌تواند بدون مراجعه به شعبه و تنها با ورود به اینترنت بانک سرمایه نسبت به فعال‌سازی برنامک اقدام کند و روش دوم اینکه مشتری می‌تواند حضورا به شعبه مراجعه کند تا اقدامات فعال‌سازی توسط کاربر شعبه برای او انجام شود.

فعال‌سازی از طریق اینترنت بانک سرمایه:

۱- با نام کاربری و رمز ایستا (رمزی که از شعبه‌ بانک سرمایه برای ورود به اینترنت بانک دریافت کرده‌اید) وارد اینترنت بانک شوید.

۲- در قسمت تنظیمات، گزینه‌ فعال‌سازی برنامک رمزساز را انتخاب کنید.

۳- سپس روی گزینه‌ رمز دوم یکبار مصرف کارت کلیک کنید و در صفحه‌ بعد شماره کارتی که مایل به فعال شدن رمز دوم یکبار مصرف برای آن هستید را انتخاب کنید.

۴- با زدن روی فعال‌سازی برنامک رمزساز، یک کد چهار رقمی برای شماره موبایلی که در بانک برای شما تعریف شده است، ارسال می‌شود و در صفحه‌ اینترنت بانک نیز QRCODE نمایش داده می‌شود. از طریق اپلیکیشن این QRCODE را اسکن کنید؛ پس از اسکن باید کد چهار رقمی که برای شما ارسال شده است در اپلیکیشن وارد کرده و سپس رمز ۶ رقمی را که برای برنامک در نظر گرفته‌اید، وارد کنید.

در صورتی که پیش‌تر رمزی برای برنامک انتخاب کرده‌اید، همان رمز را وارد کنید؛ در غیر این‌صورت هر رمز ۶ رقمی که مایل هستید را به‌عنوان رمز برنامک در نظر بگیرید و وارد کنید. دقت کنید هر رمزی که به‌عنوان رمز برنامک ثبت می‌کنید باید به خاطر بسپارید و هنگام ورود به برنامک هر کجا رمز برنامک درخواست شد، این رمز را وارد کنید.

۵ -پس از وارد کردن کد پیامک شده، رمزهای یکبار مصرف به‌صورت خودکار شروع به تولید شدن می‌کنند.

چنانچه برای یکی از کارت‌های خود رمز یکبار مصرف را فعال کرده‌اید و می‌خواهید برای کارت دیگری نیز فعال‌سازی را انجام دهید، دیگر نیاز به دریافت مجدد QRCODE وجود ندارد. کافیست شماره‌ کارت مورد نظر را انتخاب و روی گزینه‌ افزودن کارت کلیک کنید.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سینا

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سینا

مشتری‌های بانک سینا نیز مانند مشتری‌های بانک حکمت ایرانیان می‌توانند از اپلیکیشن ارس برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف پویا استفاده کنند. تنها کافیست در قسمت انتخاب بانک، بانک سینا را انتخاب کرده و مابقی مراحل را مانند آموزش گفته شده برای بانک حکمت ایرانیان پیش ببرند.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک انصار

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک انصار

بانک انصار نیز مانند بانک سینا، حکمت ایرانیان و دی از اپلیکیشن ارس برای تولید رمز یکبار مصرف استفاده می‌کند.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک خاورمیانه

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک خاورمیانه

برنامه‌ رمز پویا (OTP) بانک خاورمیانه، به منظور دریافت رمز یکبار مصرف که در حال حاضر جایگزین رمز دوم کارت شده، طراحی شده است.

برای استفاده از این برنامه به یکی از شعبه‌های بانک خاورمیانه مراجعه کرده و پس از دریافت پاکت حاوی رمز، لینک نرم‌افزار را که برای پلتفرم‌های Android و iOS قابل استفاده است، از وب‌سایت بانک خاورمیانه دانلود کنید. در iOS پس از نصب برنامه، برای استفاده از آن ابتدا لازم است در مسیر درج شده، فعال شدن تکنولوژی Y.A انجام شود.

ثبت‌نام و ورود به برنامه رمز پویا (OTP)

۱- وارد کردن شماره‌ مشتری، کلمه عبور دریافت شده از بانک و متن تصویر نشان داده شده و سپس زدن دکمه‌ مربوطه (در پلتفرم Android این اطلاعات در دو صفحه‌ متوالی و در iOS در همان صفحه‌ اول از مشتری درخواست می‌شوند.)

۲- پس از وارد کردن اطلاعات بند اول، پیامکی حاوی یک کد برای مشتری ارسال می‌شود. همچنین از مشتری خواسته می‌شود رمزی تعریف کند که صرفا جهت ورود به برنامه‌ رمز پویا (OTP) است. پس از ورود رمز موردنظر که با عنوان «رمز جدید» در iOS و «کلمه‌ی عبور برنامه رمز یکبار مصرف» در اندروید نمایش داده می‌شود، تکرار آن و وارد کردن کد موجود در پیامک به برنامه، نیاز است دکمه‌ ثبت‌نام زده شود که در این صورت برنامه به انتهای مراحل ثبت‌نام خواهد رفت.

۳- حال با وارد کردن رمزی که در بند قبل تعریف شده است، می‌توان وارد برنامه شد.

در پلتفرم iOS در اولین ورود اجازه‌ فعال‌سازی اثر انگشت یا تشخیص چهره جهت ورود به برنامه از مشتری به‌صورت دلخواه گرفته می‌شود.

در سیستم عامل اندروید پس از ورود به برنامه از طریق منوی تنظیمات این امکان برای اثر انگشت فراهم است.

فعال‌سازی کارت (کارت‌ها)

پس از ثبت‌نام موفق در برنامه‌ رمز پویا (OTP) عملیات فعال‌سازی کارت‌هایی که جهت استفاده نیاز به رمز پویا دارند، اعم از کارت نقدی و اعتباری، لازم به انجام است.

۱- جهت فعال‌سازی هر کارت روی دکمه‌ فعال‌سازی زده تا پیامکی شامل کد فعال‌سازی ارسال شود.

۲- پس از ورود کد دریافتی در برنامه و زدن دکمه‌ تایید، پیغام فعال‌سازی موفق مشاهده می‌شود.

۳- با زدن دکمه‌ پایان به صفحه‌ اصلی بازگردید.

با انجام سه مرحله‌ ذکر شده در این قسمت، دکمه‌ دریافت رمز کارت، در قسمت پایینی کارت فعال شده، مشاهده می‌شود و برنامه قادر به ارائه‌ رمز پویا به کاربر است.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک کشاورزی

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک کشاورزی

اپلیکیشن ریما امکان دریافت رمز یکبار مصرف را برای مشتریان بانک کشاورزی و آینده فراهم می‌کند که نحوه‌ فعال‌سازی و استفاده از آن در قسمت مربوط به بانک آینده توضیح داده شده است.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک مسکن

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک مسکن

بانک مسکن برای ارائه‌ خدمات رمز یکبار مصرف از اپلیکیشن «رمز نمای بانک مسکن» استفاده می‌کند.

۱- با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک مسکن براساس دستورالعمل، رمز دوم پویای خود را فعال کنید. پس از فعال‌سازی رمز دوم پویا، رمز دوم ایستا غیرفعال می‌شود.

۲- برای دریافت رمز دوم پویا، نسخه‌ای از برنامه‌ «رمز نمای بانک مسکن» سازگار با گوشی خود را از سایت بانک مسکن دانلود و نصب کنید. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید رمز دوم یکبار مصرف را که صرفا در مدت زمان معین جهت استفاده در یک تراکنش قابل استفاده است، دریافت کنید.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف موسسه اعتباری ملل

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف موسسه اعتباری ملل

موسسه اعتباری ملل امکان دریافت رمز یکبار مصرف را از طریق نرم‌افزار «فام» برای مشتری‌های خود فراهم کرده که روند فعال‌سازی آن مشابه اپلیکیشن سایر بانک‌ها است.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف موسسه اعتباری نور

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف موسسه اعتباری نور

موسسه اعتباری نور امکان صدور رمز اول و دوم به‌صورت یک بار مصرف را از طریق نرم‌افزار موبایلی ریما فراهم کرده است. مراحل فعال‌سازی به شرح زیر است:

۱- مراجعه‌ مشتری به سایت موسسه و دریافت برنامه‌ رمز یکبار مصرف ریما

۲- نصب برنامه و ورود اطلاعات موردنیاز جهت فعال‌سازی توسط کاربر (انتخاب رمز و ورود شماره همراه)

۳- دریافت کد تایید از طریق پیامک و ثبت آن در مرحله‌ مربوطه

۴- مراجعه به خودپردازهای موسسه اعتباری نور و انتخاب گزینه عملیات رمز - فعال‌سازی رمز اول یا دوم یکبار مصرف

۵- پس از انتخاب گزینه فعال‌سازی و ثبت شماره همراه، یک توکن دوبخشی شامل هشت کاراکتر که از طریق رسید بانکی دریافت می‌شود و مابقی آن از طریق پیامک برای مشتری ارسال می‌شود، باید در بخش مربوطه وارد شود.

۶- پس از ورود رمزهای دریافتی با لمس کلید ثبت، هر ۶۰ ثانیه یک رمز جدید تولید خواهد شد که در برنامه قابل مشاهده است.

۷- غیرفعال‌سازی رمز اول و دوم یکبار مصرف با مراجعه به خودپردازهای موسسه اعتباری نور و انتخاب گزینه‌ «عملیات رمز-غیرفعال‌سازی رمز یکبار مصرف اول و دوم» انجام می‌گیرد.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف پست بانک

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف پست بانک

فعال کردن رمز دوم کارت پست بانک به دو روش قابل انجام است:

روش اول: نصب برنامک رمزساز یکبار مصرف طراحی شده توسط بانک که از تاریخ ۹۸/۰۹/۰۱ قابل بهره‌برداری است.

روش دوم: دریافت رمز دوم یکبار مصرف از طریق پیامک که از تاریخ ۹۸/۱۰/۱۵ قابل بهره‌برداری است.

همچنین کلیه‌ مشتریان پست بانک به‌منظور استفاده از هر یک از دو روش فوق باید به شعبه‌ مراجعه و نسبت به تایید شماره همراه خود اقدام کنند. ارائه‌ خدمات ذکر شده (نصب برنامک بانک/دریافت پیامک از سامانه‌ی هریم) رایگان است و هزینه‌ای از مشتری دریافت نمی‌شود. درصورتی‌که مشتری مایل به نصب نرم‌افزار تولید رمز یکبار مصرف در گوشی همراه خود نباشد، حضور در شعبه به منظور تایید شماره همراه کافیست و با این روش رمز دوم یکبار مصرف در خدمات بدون حضور کارت (خرید از درگاه‌های اینترنتی، اپلیکیشن‌های پرداخت، اینترنت بانک، موبایل بانک و...) به شماره همراه مشتری پیامک می‌شود.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک توسعه تعاون

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک توسعه تعاون

برای فعال‌سازی خدمات دریافت رمز یکبار مصرف بانک توسعه تعاون می‌توان از طریق سامانه‌های اینترنت‌ بانک یا همراه‌ بانک اقدام کرد.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک صنعت و معدن

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک صنعت و معدن

بانک صنعت و معدن نیز امکان دریافت رمز یکبار مصرف را از طریق برنامک رمزساز برای مشتری‌های خود فراهم کرده است.

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین نیز برای ارائه‌ رمز اول و دوم یکبار مصرف از اپلیکیشن ارس استفاده می‌کند. در این اپلیکیشن، زمان معتبر برای استفاده از هر رمز ۶۰ ثانیه است. این رمز پس از اتمام زمان مورد نظر منقضی می‌شود و هر رمز تنها یکبار قابل استفاده است. با ابطال رمز قبلی، رمز جدیدی تولید شده و به کاربر نمایش داده می‌شود.

فرآیند فعال‌سازی اپلیکیشن رمزهای یکبار مصرف:

روش حضور

دریافت اپلیکیشن از درگاه‌های اعلام‌ شده توسط بانک

مراجعه به شعبه و تکمیل فرم درخواست فعال‌سازی کارت‌های موردنظر برای دریافت رمز یکبار مصرف

دریافت بارکد و کد فعال‌سازی برنامه

روش غیرحضوری

دریافت اپلیکیشن از درگاه‌های اعلام‌ شده توسط بانک

ورود به اینترنت بانک (در صورتی‌که اینترنت بانک شما فعال نیست، می‌توانید از طریق منوی ثبت‌نام آن را به‌صورت غیرحضوری فعال کنید)

فعال‌سازی کارت‌های موردنظر از طریق منوی «کارت فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت»

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف موسسه اعتباری کوثر

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف موسسه اعتباری کوثر

برای فعال‌سازی همراه بانک و اینترنت بانک موسسه اعتباری کوثر باید ابتدا به یکی از شعب موسسه اعتباری کوثر مراجعه کنید.

۱- برای استفاده از این خدمت پس از ورود به نرم‌افزار همراه بانک موسسه در صفحه‌ اصلی یا از منو‌ی برنامه، گزینه‌ رمز یکبار مصرف را انتخاب کنید.

۲- در این مرحله گزینه‌ای که برای آن رمز می‌خواهید را انتخاب کنید.

۳- در صورت انتخاب تولید رمز برای کارت، پس از انتخاب کارت موردنظر از لیست کارت‌های فعال نمایش داده شده، نوع رمز (رمز اول/رمز دوم) را انتخاب کنید.

۴- پس از تایید اطلاعات نمایش داده شده در صفحه‌ بازبینی، رمز یکبار مصرف با اعتبار ۶۰ ثانیه نمایش داده می‌شود.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
ممنوعیت استخراج
مقام نظارتی اوراق بهادار اروپا خواستار ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال است

ناظران اروپایی نگران خطرات استخراج ارزهای دیجیتال با فرایند اثبات کار (PoW)...

هاکی روی یخ بانوان
هاکی روی یخ بانوان رشته ورزشی تازه وارد در ایران

مدت کوتاهی است که ورزش هاکی روی یخ وارد ایران شده است. یک رشته ورزشی نوپا که...

متاورس ترکیه
حزب حاکم ترکیه جلسه قوانین رمزارز خود را در متاورس برگزار کرد!

حزب عدالت و توسعه ترکیه (AKP) در اولین جلسه متاورس خود درباره مقررات ارزهای...

انتخاب رشته درست و موفق برای کنکور 1401
راهنمای جامع انتخاب رشته درست و موفق برای کنکور 1401

اگر برای کنکور ۱۴۰۱ آماده می‌شوید باید بدانید برای انتخاب رشته درست و موفق...

سامانه اطلاع از مالیات خانه های خالی
آدرس سامانه اطلاع از مالیات خانه های خالی اعلام شد

سازمان امور مالیاتی امکان مطلع شدن مودیان حقیقی از رقم مالیات بر خانه‌های...

درمان چاقی به کمک آنزیم HDAC6
کشف آنزیمی که می‌تواند درمان چاقی باشد

محققین دانشگاه میشیگان در پژوهش جدید خود از درمان چاقی به کمک نوعی آنزیم خاص...

سردترین روز پایتخت از ابتدای سال 1400
امروز سردترین روز پایتخت از ابتدای سال 1400 بود

بر اساس اعلام هواشناسی، امروز سردترین روز پایتخت از ابتدای سال تاکنون بوده...

رقابت ۱۸ فیلم جشنواره برلین ۲۰۲۲
رقابت ۱۸ فیلم برای خرس جشنواره برلین ۲۰۲۲

جشنواره فیلم برلین فهرست فیلم‌های بخش رقابتی هفتاد و دومین دوره این رویداد...

سهام سونی در پی خرید بزرگ مایکروسافت افت کرد
سهام سونی در پی خرید بزرگ مایکروسافت افت کرد

شب گذشته خبر بسیار بزرگی صنعت بازی‌های ویدیویی را در شوک فرو برد. کمپانی...

هشدار ستاره شناسان خطر استارلینک
هشدار ستاره‌شناسان: وجود ماهواره‌های استارلینک رصد آسمان را غیرممکن می‌کند

به گفته ستاره‌شناسان، حضور گسترده ماهواره‌های استارلینک در فضا برای ارائه...