کد خبر:1106454
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آشنایی با ۱۰ قابلیت پنهان آیفون

10 قابلیت پنهان آیفون

آیفون شما دارای قابلیت های پنهانی است که قطعاً شما از آن بی خبر هستید، اگر شما علاقه دارید که قابلیت های پنهان گوشی هوشمند آیفون خود را بشناسید این مطلب به شما کمک شایانی می کند.

کلیک-قابلیت های بسیار زیادی در گوشی های هوشمند وجود دارد که بدون شک ما از تمام آن ها با خبر نیستیم. در آیفون نیز قابلیت های زیادی وجود دارد که بسیاری از کاربران از وجود آن ها باخبر نیستند. در این مطلب به بررسی ۱۰ قابلیت پنهان در آیفون می پردازیم.

ضربه زدن بر روی نوار منو و پایین کشیدن آن

شما هر اپلیکیشن و هر برنامه ای را باز کنید در قسمت بالای گوشی هوشمند شما نوار منو نمایش داده می شود که زمان نیز بر روی این نوار نمایش داده می شود و در قیمت بالای گوشی هوشمند وجود دارد، هنگامی که در حال سرچ کردن در صفحه مرورگر هستید و می خواهید به صفحه قبلی که در آن بودید برگردید، برای سریع تر انجام دادن این کار می توانید به سرعت بر روی نوار منو ضربه بزنید و به صفحه قبلی برگردید.

10 قابلیت پنهان آیفون

باز کردن مرورگری که مدت ها باز بوده است

در مرورگر سافاری شما در گوشی هوشمند ممکن است صفحه ای مدت زمان طولانی باز بوده باشد و شما آن را بسته نباشید. برای باز کردن صفحه ای در سافاری که مدت ها باز بوده است، در مرورگر سافاری در سمت راست می توانید این زبانه را باز کنید. اگر کمی دست خود را در قسمت سمت راست نگاه دارید لیستی از زبانه های باز شده در گوشی هوشمند شما نمایش داده می شود.

10 قابلیت پنهان آیفون

باز کردن و خواندن مسیج ها با استفاده از قابلیت لمس سه بعدی

اگر آیفون شما دارای قابلیت لمس سه بعدی است شما به راحتی می توانید هنگامی که نمی خواهید مسیجی را باز کنید با استفاده از این قابلیت مسیج خود را خوانده و جواب آن را در سر فرصت بدهید. یکی دیگر از قابلیت هایی که شما با استفاده از لمس سه بعدی می توانید از آن استفاده کنید این است که شما می توانید نوشته های روی کیبورد خود را محو کنید و کلمه ای بر روی این دکمه ها بر روی صفحه نمایش دیده نمی شود. شما با حرکت دادن انگشت خود به سمت چپ و راست هنگام باز کردن مسیج می توانید از این قابلیت استفاده کنید و کیبورد خود را جا به جا کنید. اگر کیبورد دیگری نیز بر روی گوشی هوشمند شما قرار داشته باشید با این حرکت چپ به راست کیبورد های دیگر نیز قابل دسترسی خواهد بود.

10 قابلیت پنهان آیفون

دو بار لمس کردن دکمه Home برای دسترسی

در آیفون هایی که دارای صفحه نمایش های بزرگ هستند، مثل آیفون پلاس ها شما می توانید از این قابلیت استفاده کنید ولی در آیفونی مثل آیفون SE این قابلیت دیده نمی شود. شما با دوبار لمس کردن دکمه هوم به دسترسی گوشی هوشمند خود می روید. شما با استفاده از این کار می توانید با سرعت بسیار بیشتری دسترسی گوشی هوشمند خود را باز کنید. هنگامی که در جاهای شلوغ با یک دست با گوشی هوشمند خود کار می کنید این کار بسیار مؤثر خواهد بود.

10 قابلیت پنهان آیفون

افزایش سرعت در گوشی دادن به موزیک و آهنگ

ممکن است شما نیز در حین گوش دادن به یک آهنگ در گوشی هوشمند خود خواسته باشید تا از قسمتی از یک آهنگ با سرعت بیشتری بگذرید و به قسمت زیباتر آهنگ برسید. برای این کار شما می توانید انگشت خود را بر روی Progress بار یا نوار Progress قرار دهید و انگشت خود را به سمت چپ و راست حرکت دهید. اگر دست خود را بر روی صفحه نمایش نکشید و تنها حرکتی از سمت چپ به راست به صورت کوتاه داشته باشید آهنگ تغییر خواهد کرد. این موضوع بستگی به این دارد که انگشت شما به چه میزان زمانی بر روی Progress قرار داشته باشد، سرعت شما در لمس این قسمت نیز بر روی میزان سرعت تأثیر خواهد داشت. این قابلیت با موزیک پلیر و اپلیکیشن های وابسته به آن کار می کند و شما در Control Center می توانید تنظیمات مربوط به این بخش را کامل کنید، این موضوع به قابلیت های اپلیکیشن مورد نظر شما نیز بستگی دارد.

10 قابلیت پنهان آیفون

استفاده از لمس سه بعدی برای جا به جایی سریع میان اپلیکیشن ها

اگر آیفون شما دارای قابلیت لمس سه بعدی است در بسیاری از زمینه ها کار شما بسیار راحت است. شما با استفاده از قابلیت لمس سه بعدی می توانید با لمس دوبار پشت سرهم دکمه هوم میان اپلیکیشن ها به راحتی جا به جا شوید. با این کار اپلیکیشن هایی که بر روی گوشی هوشمند شما باز است به نمایش در می آید و با چپ و راست کردن اپلیکیشن ها می توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را باز کنید و هر چه سریع تر این کار را انجام دهید.

حتی شما با حرکت انگشت خود از سمت چپ صفحه نمایش به سمت راست صفحه نمایش می توانید برنامه های مورد نظر را در قسمت های متفاوت به اشتراک بگذارید.

10 قابلیت پنهان آیفون

بر روی صفحه Home، جستجوی گوشی هوشمند خود را باز کنید

اگر شما به دنبال اپلیکیشنی می گردید و زمان کافی برای گشتن ندارید می توانید به راحتی بر روی صفحه نمایش اصلی Home خود از نوار منو بالا به سمت پایین بکشید و صفحه نمایش شما به صورت محو در می آید که در قسمت بالا عبارت Search وجود دارد که شما به راحتی می توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را در این قسمت جستجو کنید و اپلیکیشن برای شما به نمایش در می آید.

10 قابلیت پنهان آیفون

لمس طولانی برای نمایش کاراکتر های دیگر

اگر شما می خواهید کاراکتر خاصی را تایپ کنید و نمی خواهید به کیبورد دیگری بروید می توانید با نگاه داشتن دست خود بر روی علائم موجود بر روی کیبورد به راحتی این کار را انجام دهید. ه عنوان مثال شما می خواهید نوع دیگری از حرف e را بنویسید. تنها کافی است دست خود را بر روی حرف e بر روی کیبورد نگاه دارید تا گزینه‌های دیگر برای شما به نمایش در آید.

10 قابلیت پنهان آیفون

به عقب و جلو بردن صفحات

اگر در هنگام استفاده از سافاری نمی خواهید که به صورت مدام از آن خارج شوید تا صفحات قبل و یا بعد از آن را باز کنید می توانید هنگام استفاده از سافاری لبه صفحه نمایش خود را لمس کنید و آن را به سمت چپ و یا راست بکشید تا به راحتی بین صفحات مختلف در گوشی هوشمند خود جا به جا شوید.

10 قابلیت پنهان آیفون

حرکت دهید تا به عقب بازگردید

اگر می خواهید نوشته های قبلی خود را بازگردانید، کافی است گوشی هوشمند خود را فیزیکی تکان دهید تا نوشته های قبلی شما به صفحه نمایش گوشی هوشمند شما بازگردد. این قابلیت تنها با اپلیکیشن های وابسته به اپل و آیفون کار می کند و با دیگر اپلیکیشن ها مثل تلگرام نمی توان این کار را انجام داد. شما در سافاری، مسیج، تقویم و قسمت های دیگر می توانید از این قابلیت استفاده کنید. حتی شما می توانید در صورت نیاز این قابلیت را غیر فعال کنید. با استفاده از منو های این قابلیت از این قابلیت می توانید در گوگل مپ نیز استفاده کنید.

10 قابلیت پنهان آیفون

 

نظرها

1 نظر

  1. قابلیتی که پنهانه بدرد خودش میخوره

    رای موافق 0
    رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
تصویر روز ناسا: ثبت یک سال حرکت خورشید روی کاغذ عکاسی
تصویر روز ناسا: ثبت یک سال حرکت خورشید روی کاغذ عکاسی

هر ساله روز 31 خرداد را روز انقلاب تابستانی می‌دانند و روزی است که خورشید به...

آموزش قرار دادن والپیپر زنده در پس زمینه ویندوز 11

استفاده از والپیپرهای زنده در گوشی های هوشمند کاربران را به این نوع پس زمینه...

اطلاعات لو رفته از گیم پلی بازی GTA 6
اطلاعات لو رفته از گیم پلی بازی GTA 6

یک منبع معتبر در حوزه گیم و بازی اقدام به انتشار اطلاعاتی از فضای گیم پلی و...

آموزش پیدا کردن منبع عکس یا ویدئو در اینترنت با جستجوی معکوس گوگل
چطور با آپلود عکس و ویدئو، ویدئوی مورد نظر خود را پیدا کنیم؟ آموزش پیدا کردن منبع عکس یا ویدئو در اینترنت با جستجوی معکوس گوگل

اگر شما هم به دنبال پیدا کردن منبع یک عکس یا نام افرادی که در یک ویدئو یا عکس...

تفاوت پرینتر تک کاره و چند کاره چیست؟ کدام را بخریم؟

وقتی صحبت از پرینترهای اداری یا خانگی می‌شود، اولین سؤالی که در ذهن اغلب ما...

گوشی نوا Y70 هوآوی را فقط هفته‌ای دوبار شارژ کنید

یکی از مهمترین دغدغه‌های روزمره ما شارژ کردن ابزارهای دیجیتالی و هوشمندی...

همه چیز درباره فرودگاه یزد

یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان به‌شمار می‌آید که درطول زمان بافت...

اجرای بازیهای ایکس باکس در تلویزیون های هوشمند سامسونگ بدون نیاز به کنسول
اجرای بازیهای ایکس باکس در تلویزیون های هوشمند سامسونگ بدون نیاز به کنسول

سامسونگ امروز مرکز بازی خود را برای تلویزیون ها و مانیتورهای هوشمند 2022 خود...

تماشا کنید | رباتی که خودروی شما را به راحتی پارک می کند
تماشا کنید | رباتی که خودروی شما را به راحتی پارک می کند

پارک کردن در خیابان های شلوغ کار بسیار سختی است؛ اما نگران نباشید، رباتی به...

رونمایی از تخته سیاه هوشمند جدید در ژاپن

پیشرفت تکنولوژی موجب توسعه وسایل مختلف در مدارس و کلاس های درس شده است. یکی از...