کد خبر:1009513
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آموزش پانزده راز مخفی در آیفون

ویژگی های مخفی زیادی در آیفون شما وجود دارد که احتمالا شما چیزی در مورد آن ها نمی دانید. برای مثال یک نقشه مخفی از جاهایی که تا به حال رفته اید و قابلیت کنترل صفحه فقط با کج کردن سرتان.

کلیک - در این مطلب 15 ویژگی مخفی که شما را به یک کاربر حرفه ای آیفون تبدیل می کند، گرد آورده ایم.

عبارت های متنی را به صفحه کلید تان یاد دهید تا مجبور نباشید یک جمله تکراری را بار ها و بار ها تایپ کنید.

teach-your-iphone-text-shortcuts-so-you-dont-have-to-type-ouچه کسی دوست دارد یک عبارت متنی معمول مثل آدرس ایمیل را بارها تایپ کند؟ آیفون شما یک سیستم میانبر درونی دارد که به شما اجازه می دهد کلمه ای مثل "mail" را تایپ کرده و پس از آن گوشی به طور خودکار آدرس ایمیل تان را تایپ می کند.

برای ساخت میانبر های متنی خود مراحل زیر را طی کنید:

Settings —> General —> Keyboard —> Text Replacement

شما می توانید با نصب برنامه های مخصوص، طرح های کیبورد جدید اضافه کرده و آن ها را با سلیقه خودتان چینش کنید.

you-can-add-and-reorder-keyboard-layouts-that-come-with-appsاگر شما فقط از کیبورد پیش فرض گوشی آیفون خود استفاده می کنید، در واقع شما از تمام قابلیت های آن استفاده نکرده اید. تعداد قابل توجهی برنامه صفحه کلید خوب وجود دارد که امکان انجام دادن کار های جالبی را دارد. از ترجمه از زبان های دیگر گرفته تا ارسال تصاویر متحرک GIF سرگرم کننده.

برای مشاهده کیبورد های موجود روی گوشی به تنظیمات رفته و مراحل زیر را دنبال کنید:

Settings —> General —> Keyboard —> Keyboards

از قسمت Add New Keyboard شما میتوانید تمام صفحه کلید های قابل دسترس را ببینید.

لیست صفحه کلیدهای موجود شما با لمس گزینه Edit در سمت راست و بالای صفحه قابل مرتب سازی و چینش مجدد است. بنابر این شما میتوانید تعیین کنید که با لمس گزینه شبیه کره زمین در قسمت پایین و سمت چپ صفحه کلید کدام صفحه کلید باز شود.

قابلیت مزاحم نشو (Do Not Disturb) آیفون را فعال کنید تا سیستم آگاه سازی(notifications)، در هنگام شب غیر فعال شود.

schedule-the-iphones-do-not-disturb-feature-so-you-dont-get-قابلیت Do Not Disturb واقعا نعمتی خدادادی در آیفون است. وقتی آن را فعال کنید گوشی اجازه نمی دهد اطلاع سازی ها و تماس ها آرامش شما را برهم بزند.

شما می توانید این قابلیت را زمان بندی هم بکنید به این صورت که در مدت زمان خاصی در هر روز خاموش یا روشن شود. این گزینه آرامش و سکوت کاملی را در شب برایتان به ارمغان می آورد.

آیفون خود را فقط با کج کردن سر کنترل کنید.

you-can-control-your-iphone-by-just-shaking-your-headاز قسمت تنظیمات مراحل زیر را دنبال کرده و این ویژگی را فعال کنید:

General —> Accessibility —> Switch Control

سوئیچ ها را انتخاب کرده و سوئیچ دوربین جدید را اضافه کنید.

برای گزینه حرکت سر به چپ یا راست (left or right head movement) عکس العمل گوشی را انتخاب کنید. مثلا رفتن به صفحه اصلی گوشی.

حالا نوار آبی رنگی دور صفحه نمایش آیفون شما ظاهر می شود. دوربین سلفی آیفون شما چهره شما را تشخیص داده و هنگامی که سر شما دقیقا در وسط صفحه باشد نوار ها را در مرکز صفحه نمایش می دهد. یعد فقط کافیست تا سرتان را به چپ و راست حرکت دهید تا گوشی به حرکات شما عکس العمل نشان دهد.

برنامه های غیر قابل حذف را پنهان کنید.

schedule-the-iphones-do-not-disturb-feature-so-you-dont-get- hide-a-few-of-those-apple-apps-you-cant-deleteاپل 30 برنامه پیش فرض روی آیفون نصب کرده است که امکان حذف شدن ندارد و به همین دلیل میتواند کاربر را آزار دهد چرا که اکثر آن ها هیچ وقت مورد استفاده قرار نمی گیرد.

شما با رفتن به قسمت زیر می توانید آن ها را از دیده شدن در صفحه گوشی مخفی کنید:

Settings —> General —> Restrictions

رمز عبور آیفون خود را وارد کرده و تیک برنامه هایی که میخواهید پنهان کنید را بردارید. برای مثال برنامه های Safari، Camera، FaceTime ، iTunes Store، Podcasts، و News .

 

با دریافت پیام جدید فلاش گوشی مثل یک بلک بری قدیمی روشن می شود.

iOS_7_Flashlight_Trick_picاحتمالا شما در گوشی قبلی تان ویژگی روشن شدن یک چراغ کوچک هنگام دریافت پیام یا تماس بی پاسخ را داشته اید. اگر دلتان برای این قابلیت تنگ شده است، جالب است بدانید آیفون نیز می تواند کار مشابهی را انجام دهد.

از تنظیمات مراحل زیر را دنبال کرده و گزینه LED Flash for Alerts را فعال کنید:

General —> Accessibility

برای مخاطبان ویژه سبک لرزش (ویبره) سفارشی بسازید.

create-a-custom-vibration-for-individual-contactsاز تنظیمات مراحل زیر را طی کنید:

Sounds —> Ringtone —> Vibration —> Create New Vibration

با لمس انگشتان خودروی صفحه یک الگوی ویبره ساخته و آن را با نام دلخواه ذخیره کنید. توجه داشته باشید که آیفون آن را به عنوان سبک ویبره پیش فرض برای همه آگاه سازی استفاده می کند. پس قبل از خارج شدن از قسمت تنظیمات آن را به حالت اصلی تغییر دهید.

سپس به قسمت مخاطبان آیفون خود رفته و مخاطبی که میخواهید ویبره سفارشی را برایش تنظیم کنید، ویرایش کنید. شما یک قسمت خالی به نام Vibration زیر گزینه رینگتون آن مخاطب خواهید دید. حالا ویبره ساخته شده را انتخاب کنید و از این پس هنگامی که آن شخص با شما تماس بگیرد و یا پیام دهد، آیفون با سبک سفارشی که داده اید لرزش خواهد کرد.

بدون وارد کردن رمز عبور از قسمت لاک اسکرین به پیامک خود پاسخ دهید.

respond-to-messages-from-your-iphones-lock-screen-without-enاز قسمت لاک اسکرین (صفحه قفل) پیامی را لمس کرده و آن را سمت چپ بکشید. خواهید دید که یک گزینه پاسخ (Reply) ظاهر خواهد شد. این گزینه به شما اجازه می دهد بدون بازکردن قفل آیفون سریعا جوابی را ارسال کنید.

ببینید کدام برنامه ها بیشتر باتری گوشی را مصرف می کند.

see-which-apps-drain-your-battery-the-mostبرای اینکه بفهمید کدام برنامه های بیشتر از باتری مصرف می کند از قسمت تنظیمات مراحل زیر را دنبال کنید:

General —> Usage —> Battery —> Battery Usage

نقشه ای از مکان هایی که تا به حال حضور داشته اید ببینید.

see-the-hidden-map-of-everywhere-youve-been-with-your-iphoneآیفون شما تاریخچه مخفی از جاهایی که شما حضور داشته اید در خود ذخیره می کند و شما میتوانید آن ها را روی یک نقشه ببینید.

از تنظیمات به Privacy —> Location Services بروید و به پایین صفحه بروید، سپس به قسمت زیر مراجعه کنید:

System Services —> Frequent Locations

جاهایی که حضور داشته اید به گروه هایی از شهر ها دسته بندی شده است و شما می توانید با لمس هر کدام نقشه ای با محل هایی که شما در آن بوده اید، زمان آن و حتی مدت آن ببینید.

حالت کم مصرف (Low Power mode) را فعال کنید و عمر انرژی باتری را افزایش دهید.

turn-on-low-power-mode-to-maximize-your-battery-lifeاگر قصد دارید طول عمر باتری خود را به حداکثر برسانید آن را در حالت کم مصرف (Low Power mode) نگه دارید. هنگامی که میزان باتری شما کمتر از 20 درصد شود آیفون از شما خواهد پرسید که آن را فعال کند یا خیر. ولی شما می توانید هر زمانی بخواهید آن را از قسمت باتری در تنظیمات گوشی فعال کنید.

زمانی که این حالت فعال باشد آیکون باتری در بالا و سمت راست صفحه گوشی به رنگ زرد خواهد بود.

هنگامی که شما این حالت را فعال کنید گوشی با از کار انداختن بخش های غیر ضروری مثل، تازه سازی برنامه های در حال اجرا در پس زمینه، قابلیت گوش به زنگ سیری و تعدادی از پردازش های افکت تصویری، مصرف انرژی را پایین می آورد. شما با فعال کردن این گزینه متوجه هیچ تغییر بزرگی در گوشی نخواهید شد. بنابراین زمانی که از میزان شارژ باتری نگران هستید، با خیال راحت حالت کم مصرف را فعال کنید.

تصاویر سلفی و اسکرین شات ها را در آلبوم مخصوص به خود مشاهده کنید.

see-all-of-your-selfies-and-screenshots-in-their-own-albums.jpgبرنامه تصویر(Photos app) گوشی به صورت خودکار عکس های ثبت شده با دوربین سلفی و اسکرین شات ها در آلبوم های جداگانه قرار می دهد که کار مدیریت تصاویر دوربین را بسیار آسان می کند.

تمامی عکس ها و فیلم هایی که فردی در برنامه پیام ها برایتان ارسال کرده است را یکجا ببینید.

see-all-of-the-photos-and-videos-someone-has-sent-you-in-theاگر می خواهید سریعا عکس یا فیلمی را در یک رشته پیام پیدا کنید کافیست گزینه جزئیات (Details) را از سمت راست و بالای صفحه لمس کنید تا یک گالری شامل کل ضمیمه های ارسال شده ببینید.

مکان فعلی خود را از طریق برنامه پیام به دیگران ارسال کنید.

temporarily-share-your-location-with-others-in-the-messages-شما می توانید مکان خود را از طریق برنامه پیام ها برای دیگران ارسال کنید. شما قادرید تا مکان گوشی آیفون خود را برای یک ساعت، یک روز و یا برای همیشه با دیگران به اشتراک بگذارید. فردی که شما به او پیام می دهید می تواند مکان شما را روی نقشه ای در برنامه پیام ها ببیند.

دکمه هوم (home) آیفون خود را 3 بار فشار دهید تا نور صفحه به طرز باورنکردنی کاهش یابد

triple_click_home_accessibility_iphone_hero_0تنظیمات مخفی در آیفون وجود دارد که امکان کم کردن نور صفحه (حتی کمتر از مقدار ممکن در تنظیمات) با 3 بار فشار کلید خانه را فراهم می کند. این قابلیت برای زمانی که شما در تاریکی به صفحه گوشی خود نگاه می کنید یا می خواهید مصرف باتری را کاهش دهید عالی است.

برای فعال سازی، تنظیمات را باز کرده و به قسمت زیر بروید:

General —> Accessibility

گزینه Zoom (بزرگ نمایی) را فعال کنید. در همان منو مطمئن شوید که منطقه بزرگ نمایی (Zoom Region) در حالت Full Screen Zoom (بزرگ نمایی تمام صفحه) تنظیم شده باشد.

3 بار با سه انگشت خود صفحه را لمس کنید.

گزینه Choose Filter(انتخاب فیلتر) را لمس کرده و Low Light(نور کم) را انتخاب کنید.

قسمتی از صفحه را با یک انگشت لمس کنید.

در قسمت تنظیمات دسترسی (Accessibility) به پایین صفحه رفته و Accessibility Shortcut (میانبر دسترسی) را لمس کنید.

Zoom را انتخاب کنید.

از این به بعد برای کاهش خیره کننده نور صفحه کافیست دکمه هوم را 3 بار فشار دهید و برای برگرداندن نور به حالت عادی نیز باید این کار را مجددا تکرار کنید

منبع: techinsider.io

نظرها

27 نظر

 1. ناشناس

  کار کرد های جالب ایفون و فعال نودن

  رای موافق 0
  رای مخالف 1
 2. گوشیه من xبعضی وقتا خود ب خود زوم میکنه و تا خاموش نشه درست نمیشع کسی دلیلشو میدونه

  رای موافق 1
  رای مخالف 0
  1. ناشناس

   حالت zoom گوشیت روشن هست اون رو خاموش کنید درست میشه قصمت تنظیمات پیدا کن

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
  2. ناشناس

   واسه اینکه با ۳تا انگشت ۳بار روی صفه می‌زنی

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
  3. ناشناس

   هر موقع اینطوری شد با ۳ تا انگشتت بزن رو صفحه درست میشه

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
 3. سلام میخوام ببینم یکی چتای وات آیفونشو مخفی میکنه جز آرشیو دیگه کجا میتونم پیدلش کنم

  رای موافق 10
  رای مخالف 0
 4. ماله منم اون گذینه رو نداره

  رای موافق 1
  رای مخالف 0
 5. سلام. وقت بخیر دوستان. اپل 5دارم و بالای گوشی ، کنار باتری و علامت چرخش صفحه یک علامت دایره ی نقطه چین چرخشی اومده، انگاری توی پس زمینه یک کاری در حال انجام هست، و من نمیدونم چیشده! باید چیکار کنم؟درست زمانی که نت رو روشن میکنم. این دلیلش چیه؟ و چرا این اتفاق افتاده؟ و راه حلش چیه؟ تشکر

  رای موافق 5
  رای مخالف 0
  1. ناشناس

   نمیدونم

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
 6. من چیکار کنم دوباره صدای تایپ کیبوردم در بیاد رفتم تو sound بازم نشد علامت بلند گو میاد رو صفحه گوشیم موقع کار کردن که داره میفهمونه کیبوردم خاموشه ولی روشنه تو تنظیمات

  رای موافق 0
  رای مخالف 1
 7. حبیب اله صالحی

  سلام هنگامی که گوشی آیفون قفله میشه هم اونو خاموش کرد هم داده هاش راقطع و وصل کرد که از نظر امنیتی آیفون خوب نیست چطوری غیر فعال کنیم که حتما پسوند بخواد

  رای موافق 1
  رای مخالف 1
 8. گوشی من ایفونه و گذینه ی Accessibility رو نداره باید چ کار کنم اگه میشه جواب بدین

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 9. سلام
  چرا گوشی من گزینه Restrictions رو نداره ؟؟؟

  رای موافق 3
  رای مخالف 0
 10. با سلام عالی بود ولی گوشی من xsمکث هست موقع تماس تصویر سیاه میشه دلیلش چیه
  با تشکر اگر ممکنه ایمیل بفرمایید
  نبوی

  رای موافق 5
  رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
بیانیه اتحادیه کسب و کارهای فناوری در ایران در مورد پلمپ

کسب‌وکارهای حوزه‌ی فاوا درباره‌ پلمب کسب‌وکارهای شاغل در صنعت فناوری...

ترفند شماره گیری سریع در گوشی های شیائومی
ترفند شماره گیری سریع در گوشی های شیائومی

کاربران انواع گوشی‌های هوشمند در هر روز بارها با استفاده از تلفن همراه خود...

لیست بهترین اپلیکیشن ها برای معماری و نقشه برداری در سال 2022
لیست بهترین اپلیکیشن ها برای معماری و نقشه برداری در سال 2022

اگر شما یک دانشجوی رشته معماری یا فارغ التحصیل آن هستید، توصیه می کنیم لیست...

آیفون تصویری سیار Door-Ringer با قابلیت کنترل از راه دور توسط گوشی

با شنیدن عبارت آیفون تصویری شاید به دستگاه های ثابت جلوی درب منازل فکر کنید؛...

ساخت باتری مبتنی بر آب؛ ارزان‌تر و امن‌تر از نمونه‌های لیتیومی
ساخت باتری مبتنی بر آب؛ ارزان‌تر و امن‌تر از نمونه‌های لیتیومی

تلاش برای یافتن باتری های جایگزین باتری های لیتیومی ادامه دارد و پس از باتری...

نشانه های نزدیک بودن به طرح صیانت با راه اندازی اینترنت کودکان

وزیر ارتباطات از راه اندازی طرحی موسوم به اینترنت ویژه کودککان در آینده...

رمزگشایی از زمان عرضه عمومی گوشی آیفون 14
رمزگشایی از زمان عرضه عمومی گوشی آیفون 14

شایعات از منابع نزدیک به کمپانی اپل حکایت از این دارند که سری آیفون 14 اپل در 13...

گزارش سال 1400 دیجیتون

معرفی دیجیتون:دیجیتون به عنوان بزرگترین پلتفرم سرگرمی و آموزش کودکان در سال...

قیمت شاسی بلندهای پرطرفدار بازار

خودروهای شاسی بلند طی چند سال اخیر به عنوان اتومبیل‌های جادار و راحت...

کد تخفیف فریبنده اسنپ فود برای کاربران، سوژه طنز شد
ماجرای کد تخفیف فریبنده اسنپ فود برای کاربران

اسنپ فود همچنان سوژه کاربران فضای مجازی است. پس از اعتراض کاربران به ارسال با...