کد خبر:1107809
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

۱۷ حقیقت علمی که بسیاری از افراد نمی دانند

17 حقیقت علمی که شما نمی‌دانید

حقیقت های علمی جالبی وجود دارد که شاید شما از آن ها بی خبر باشید، با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی انسان به جنبه هایی از علم دست پیدا می کند و به نتایجی می رسد که شاید تاکنون این حقایق از چشم او پنهان بوده اند، در این مطلب به بررسی حقایق علمی می پردازیم که به تازگی در سال ۲۰۱۷ کشف شده اند.

کلیک-اگر شما هم علاقه مند به علم و یاد گرفتن و دانستن هستید در این مطلب با ما همراه باشید تا با حقایق علمی جدید آشنا شوید:

۱-عملکرد ریه ها تنها در تسهیل تنفس نیست، ریه ها خون تولید می کنند! ریه های پستانداران در هر ساعت چیزی برابر با ۱۰ میلیون پلاکت تولید می کنند، این عدد در واقع اکثریت پلاکت های خونی که در بدن گردش دارد را تشکیل می دهند.

۲-براساس محاسبات ریاضی ساخت ماشین زمان امری ممکن است، البته بازگشت ما به گذشته از نظر جسمی و فیزیکی تغییراتی در بدن ما ایجاد می کند.

۳-در سیبری دهانه عظیمی با نام دروازه اموات، دروازه ای رو به عالم پایین، وجود دارد که یخ های این دروازه با سرعتی بسیار زیاد در حال آب شدن است، این سرعت در طول ۲۰۰ سال اخیر بی سابقه بوده است.

۴-به زودی موجودات نیمه انسان تولید می شوند، دانشمندان توانسته اند به ۶ کد ژنتیکی اصلی انسان دست پیدا کنند که با استفاده از این کد های ژنتیکی می توان موجودی نیمه انسان تولید کرد.

۵-سیاه ترین ماده جهان که با نام Vantablack خوانده می شود، در سال ۲۰۱۷ در یک اسپری عرضه می شود و افراد می توانند این ماده تاریک جهان را از نزدیک مشاهده کنند.

۶-دانشمندان به حالت جدیدی از ماده دست پیدا کرده اند که این حالت با عنوان کریستال زمان خوانده می شود، در حاضر ایجاد این ماده در قالب یک شی ممکن نیست.

۷-دانشمندان ارگان جدیدی را در بدن کشف کرده اند که در معده قرار دارد و سال ها از چشم آن ها پنهان مانده است. هنوز عملکرد دقیق این ارگان روشن نشده است ولی تحقیقات دانشمندان تا به اینجا نشان داده است که این عضو در واقع در روند بهبود عملکرد سیستم گوارشی تأثیر مثبتی دارد.

17 حقیقت علمی که شما نمی‌دانید

۸-کارل ساگان، که پیش بینی های زیادی در زمینه های مختلف کرده است در آخرین پیش بینی خود اظهار داشته است که تکنولوژی به گونه ای بر روی زندگی انسان اثر منفی می گذارد که روزی می رسد که این تکنولوژی در واقع عملکردی منفی داشته است و رشد علم و آگاهی در میان انسان ها متوقف می شود.

۹-نرون غول پیکری به صورت هاله‌ای دور مغز موش های آزمایشگاهی تشخیص داده شده است، این نرون مشخص کرده است که ارتباطی میان این بافت و آگاهی پستانداران قرار دارد و در واقع این پوشش به عنوان معیاری برای سطح هوشیاری در نظر گرفته می شود.

۱۰-قدیم‌ترین نژاد سگ در دنیا از بین نرفته است، دانشمندان در تحقیقاتی به این نتیجه رسیده اند که قدیمی ترین نژاد سگ در جهان در گینه نو وجود دارد که در واقع نوعی از سگ های وحشی کوهستانی است.

17 حقیقت علمی که شما نمی‌دانید

۱۱-آپاندیس شما عضوی زائد نیست، مدت زیادی است که در بسیاری از کتاب های علمی و پزشکی آپاندیس و دندان عقل را عضوی زائد در بدن می دانند که در بسیاری از موارد پس از مدتی برداشته می شود. آپاندیس در واقع عملکردی شبیه به بمب ساعتی در بدن دارد ولی آیا این عضو تنها به عنوان یک خطر تلقی می شود؟ دانشمندان در آخرین تحقیقات خود به این موضوع دست پیدا کرده اند که آپاندیس در واقع به عنوان عضوی است که باکتری های بدن را جذب می کند و اجازه نمی دهد باکتری های بد به روده وارد شوند، در واقع این عضو بدون علت در بدن ما قرار نگرفته است.

۱۲-پس از ۱۳۰ دانشمندان به نسل قبلی حیوانات شک هایی کرده اند و این احتمال در نظر گرفته شده است که قبل از دایناسور ها نوعی از گربه سانان بر روی زمین بوده اند.

۱۳-سندرم تخمدان پلی کیستیک، از مغز شروع می شود، نه از تخمدان

۱۴-زمین شناسان قاره جدیدی را کشف کرده اند با نام Zealandia که این قاره بر روی اطلس‌ها نمایش داده نشده است.

۱۵-زمین شناسان به ماده معدنی جدیدی دست پیدا کرده اند که این ماده نشان می دهد ما به عصر جدیدی در کره زمین وارد شده ایم. دانشمندان این عصر جدید را آنتروپوسین نامیده اند.

17 حقیقت علمی که شما نمی‌دانید

۱۶-در ماه های اخیر فیلمی در فضای مجازی پخش شد که در این فیلم تک شاخ های عجیب قطب به طرز خشونت آمیزی مورد حمله قرار می گیرند.

۱۷-فعالیت های انسان باعث شده است که فضای جو اطراف زمین تغییر کند، فرکانس رادیویی که انسان ها در طول سال ها به فضا فرستاده اند باعث تشکیل حباب هایی در اطراف زمین شده است

17 حقیقت علمی که شما نمی‌دانید

نظرها

3 نظر

 1. خورشیدی

  خیلی از موارد غیر علمی و خرافه مانند بود، چرا اسم خبر رو حقیقت علمی گذاشتید

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 2. بنده ی خدا (فیزیک دان)

  با سلام،
  من درک می کنم احساس شما را که اگر خبری در سامانه ی مایکروسافت قرار داشته باشد، از حداقلی از دقت علمی برخوردار است. اما، به شرط اینکه این خبر شبه علم نباشد. مثلا نوشته اید:
  “براساس محاسبات ریاضی ساخت ماشین زمان امری ممکن است، البته بازگشت ما به گذشته از نظر جسمی و فیزیکی تغییراتی ایجاد می کند.”
  این چه حرف عجیب و . … است. تمام نظریه ی نسبیت خاص و عام – که نویسندگان داستان های علمی تخیلی آنها را مبنای داستان ماشین زمان می دانند – برمینای این بنا شده است که علیت نقض نشود. یعنی نشود یک پسر به ۱۰۰ سال قبل برگردد و پدر بزرگ خود را بکشد! و ….
  لطفا از سایت های معتبر علمی مانند
  American physical society (APS, American Chemical Society (ACS), Nature, PNAS, …
  مطلب نقل کنید. اینگونه هم مرجع مشخص است؛ هم از یک مرجع دقیق علمی خبر نقل کرده اید؛ نه از یک واسطه که ممکن است دچار شبه علم شده باشد.

  رای موافق 1
  رای مخالف 0
  1. فاطمه محمدی

   با سلام ممنون از توجه شما به کلیک منظور از تغییرات جسمی و فیزیکی،تغییر فیزیکی و جسمی در شخصی سفر کننده به گذشته یا آینده است نه تغییرات در سرنوشت و تغییر اتفاقات گذشته
   برای درک بهتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
   http://www.sciencealert.com/physicists-just-came-up-with-a-mathematical-model-for-a-viable-time-machine

   رای موافق 0
   رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
توقف همیشگی سرویس گوگل استادیا در تاریخ 28 دی 1401

گوگل اعلام کرده است که سرویس استریم بازی خود استادیا را متوقف می کند. این...

تبعات منفی محدودیت و فیلترینگ اینترنت در ایران حتی سنگین تر از تحریم ها

در حالی که به نظر می رسد فصل جدید استفاده در اینترنت با محدودیت های شدید در...

بیانیه انجمن تجارت الکترونیک در محکومیت قطع اینستاگرام و محدودیت اینترنت
بیانیه انجمن تجارت الکترونیک در محکومیت قطع اینستاگرام و محدودیت اینترنت

انجمن تجارت الکترونیک ایران با صدور بیانیه ای ضمن اعتراض به محدودیت های...

نحوه جلوگیری از مسدود شدن اکانت اینستاگرام به خاطر استفاده از Vpn

این روزها به واسطه فیلتر شدن  اینستاگرام بسیاری از کاربران به سمت استفاده از...

حمله آذری جهرمی به تصمیم قطع اینستاگرام و واتساپ

وزیر پیشین ارتباطات در کانال تلگرامی خود نوشت صحبتهای انتقادی را در خصوص...

به مشتریان خارجی خود بگوئید ایتا و سروش نصب کنند!

با اعلام رسمی وزیر ارتباطات، به نظر می رسد پرونده فیلتر دائمی اینستاگرام و...

وزیر ارتباطات آب پاکی را روی دستان کسب و کارهای اینستاگرامی ریخت

عیسی زارع پور در جدیدترین مصاحبه خود آب پاکی را روی دست کسب و کارهایی که در...

چرا مردم ایران حضور در پیام رسان های داخلی را دوست ندارند؟

پیام‌رسان‌ها و پلتفرم‌های خارجی از جمله واتساپ و اینستاگرام در چند روز...

شناسایی دو حفره امنیتی خطرناک در واتساپ

دو باگ امنیتی خطرناک در واتساپ شناسایی شد.

ماجرای هک سرورهای همراه اول و صفر شدن صورتحساب ها چه بود؟

اخیرا بعضی از مشترکان اپراتور همراه اول با انتشار تصاویری از صورتحساب خود،...