کد خبر:1010146
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

قبل از فروش تلفن همراه خود چه کارهایی باید انجام دهیم؟

آيا در اين فصل قصد فروش يا بخشيدن گوشي خود به ديگران را داريد؟ دستگاه خود را طبق روشي كه بيان مي كنيم آماده كنيد، با هر گوشي موبايلي كه داريد، مطمئن شويد كه تمام مراحل را انجام داده اید.
همراه اول

قبل از اينكه گوشي هوشمند قبلي خود را به خاطر يك گوشي جديد كنار بگذاريد به اين نكات توجه كنيد. گوشي شما علاوه بر قطعات ديجيتالي كه در آن وجود دارد، حاوی اطلاعات شخصي است كه نمي خواهيد در اختيار ديگران قرار گيرد.

کلیک - اگر عكس ها و پيام ها و ايميل هاي شخصي، در هنگام كنار گذاشتن دستگاه به درستي انتقال داده نشوند، ممكن است خاطرات ارزشمند شما از بين بروند و يا اطلاعات شما در دسترس افراد ناشناس قرار بگيرد و با خطرات امنيتي مواجه شويد.
براي جلوگيري از خطرات احتمالي، اين چند مرحله ساده را انجام دهيد و با اين روش عقلاني، خداحافظي دلچسب تري با گوشي هوشمند قبلي خود انجام دهيد.
اطلاعات مخاطبين خود را سريعا پاك كنيد
با استفاده از امكان خوبي كه در سيستم عامل ios گوشي هاي اپل، Google Android و Microsoft Windows10 وجود دارد، استفاده از سرورهاي آنلاين و برنامه هاي Cloud، ذخيره سازي و پشتيباني اطلاعات شخصي مهم مانند ليست مخاطبين و قرارهاي ملاقات، خيلي سريع انجام مي شود و انتقال اطلاعات مابين اين دستگاه ها(مثلا از آيفون به آيفون) واقعا ساده است. فقط مطمئن شويد كه آخرين اطلاعات حساب كاربري شما توسط Apple ID يا Google يا Microsoft outlook Account همگام سازي شده باشد. پس از آن، جابجايي اطلاعات به گوشي جديد خيلي راحت انجام مي شود. انتقال اطلاعات بين گوشي هاي شركت هاي ديگر، كمي پيچيده تر است.
انتقال به يك گوشي Android: اگر از يك حساب كاربري Gmail به عنوان منبع اطلاعات مخاطبين و اطلاعات تقويمي استفاده كنيد، این کار برایتان ساده تر است.
اگر برنامه icloud گوشي اپل شما، حاوي اطلاعات شخصی شما باشد، بايد كتابچه آدرس و برنامه ديجيتال را به صورت دستي تنظيم كنيد( مثل اين كه بخواهيد اطلاعات را از حساب كاربري Microsoft outlook منتقل كنيد)
در ادامه مراحل انتقال اطلاعات از سيستم عامل ios به Android شرح داده شده است.
انتقال اطلاعات مهمي مانند اطلاعات مخاطبين و قرار ملاقات ها از يك دستگاه Android به يك گوشي آيفون يا يك گوشي با سيستم عامل Windows معمولا بدون مشكل انجام مي شود. شما مي توانيد با استفاده از اكانت Google به برنامه وارد شويد و پس از آن برنامه كار خود را انجام مي دهد.
به علاوه اگر در حال انتقال اطلاعات به سيستم عامل ios9 يا بالاتر هستيد، كمپاني اپل، برنامه اي به نام Move to ios را توليد كرده كه به انتقال عكس ها و پيام ها كمك مي كند.

از برنامه ها و اطلاعات خود نسخه پشتيبان تهيه كنيد
اطلاعات مخاطبين و قرارهاي تقويم، معمولا براي انتقال از يك گوشي قديمي به گوشي جديد، با مشكل زيادي مواجه نمي شود.
انتقال برنامه هاي مورد علاقه شما و اطلاعات مربوط به آن ها به راه حل هاي ديگري نياز دارد. سيستم عامل Android تنها برنامه هايي را كه نصب كرده ايد ذخيره مي كند و همه اطلاعات و كارهاي انجام شده را عكسبرداري نمي كند. چند راه حل نرم افزاري مانند Helium براي گوگل و اندرويد براي اين مشكل وجود دارد.
ولي خوشبختانه در سيستم عامل ios، هميشه تصوير كاملي از نرم افزار آيفون شما موجود است؛ چرا که تنها با استفاده از امكانات اصلي itunes و كامپيوتر و برنامه iTunes مي توانيد اين كار را انجام دهيد. نگران نباشید، همه آنچه را كه شما بايد انجام دهيد را در این قسمت شرح می دهیم:
اطلاعات رسانه اي خود ( موزيك،عكس و فيلم) را منتقل كنيد.
برنامه هاي Apple icloud ،Google photos and music و Microsoft oneDrive Services گزينه هايي را براي انتقال عكس، موزيك و حتي فيلم هايي كه در گوشي خود داريد، به سرورهاي آنلاين، در اختيار شما قرار مي دهند.
همانطور كه مي دانيد "گاهي اوقات سيستم دستي و روش هاي قديمي بهتر عمل مي كنند"
اگر اطمينان نداريد كه انتقال چند رسانه اي شما به وب انجام شده يا خير، آنها را به صورت دستي انتقال دهيد.
در گوشي هاي با سيستم عامل Android و Windows، اين كار را از طريق اتصال يك درگاه USB خالي به كامپيوتر روميزي (Pc) خود انجام دهيد.
گوشي شما به صورت يك درايو در قسمت file explorer به نمايش درمي آيد و سپس به سادگي اطلاعات را از پوشه دوربين(كه معمولا در گوشي هاي اندرويد DCIM نام دارد) و پوشه هاي موزيك برداريد و در قسمت دلخواه از كامپيوتر خود ذخيره كنيد. اگر كامپيوتري با سيستم عامل mac داريد و گوشي شما Android است، مي توانيد برنامه Android File Transfer را دانلود كنيد كه به انتقال داده ها كمك مي كند. همه گوشي هاي آيفون از روشي مشابه از طريق نرم افزار iTunes استفاده مي كنند.
سيم كارت خود را شناسايي كنيد
همه گوشي هاي GSM، براي كار كردن به سيم كارت نياز دارند و اگر مي خواهيد از برنامه داراي (GSM ( AT&T,T-Mobile استفاده كنيد، براي تعويض دستگاه خود، بايد سيم كارت را هم تغيير دهيد.
مورد مهمي كه معمولا ناديده گرفته مي شود، مشخصات سيم كارتي است كه با آن كار مي كنيد. مثلا اين كه سيم كارت شما به چه اندازه است و گوشي جديد شما چه سايزي از سيم كارت را مي پذيرد مهم است.
به عنوان مثال، سايز سيم كارت بسياري از گوشي ها، ماكرو(Micro) است ولي گوشي هاي هوشمند ديگر مانند iphone 6s كمپاني اپل و Nexus 6P كمپاني Google از سيم كارت نانو (Nano-sim) استفاده مي كنند.
اگر قصد انتقال اطلاعات از يك سيم كارت ميني به سيم كارت ماكرو داريد، مي توانيد سيم كارت را كوچك كنيد. اين كار را در صورتي كه ابزار آن را در اختيار داريد،خودتان انجام دهيد. اين كار را مي توانيد براي تبديل سيم كارت ماكرو به نانو هم انجام دهيد. ولي اين كار گاهي اوقات با مشكل مواجه مي شود و بهترين راه اين است كه يك سيم كارت جديد تهيه كنيد كه قيمت آن حدود ١٥ دلار است.
همه اطلاعات را پاك كنيد
هر گوشي هوشمند، چه iphone باشد چه Android چه Windows و چه Black berry داراي گزينه اي به نام Factory reset (بازگشت به تنظيمات كارخانه) است كه راهي براي پاك كردن حافظه گوشي از برنامه هاي نصب شده، عكس ها، فيلم ها و هرمورد ديگر است.
شما گزينه اي براي پاك كردن همه داده هاي موجود در كارت حافظه جانبي را نيز در اختيار داريد ولي توصيه مي كنم كه كارت حافظه را خارج كرده و نزد خود نگه داريد.
براي در امان ماندن از كساني كه قصد اذيت کردن شما را دارند، شما مي توانيد اقدام ديگري هم انجام دهيد:
گوشي كه كاملا خالي شده را به يك اكانت ساختگي متصل كنيد و دوباره مرحله بازگشت به تنظيمات كارخانه را تكرار كنيد. اين كار موجب مي شود كه افراد بد انديش احتمالي، تنها به آخرين برنامه ها دستيابي پيدا كنند و نتوانند به اطلاعات واقعي شما دسترسی داشته باشند.

نظرها

  سر‌خط آخرین خبرها

  خبرهای بیشتر
  قیمت جدید خودروهای وارداتی
  لیست قیمت جدید خودروهای وارداتی پس از افزایش نرخ ارز

  با افزایش نرخ ارز خودروهای وارداتی نیز افزایش قیمت داشته‌اند اما این موضوع باعث...

  کویپر (Kuiper) را بهتر بشناسید | اینترنت ماهواره ای آمازون و رقیب قدر استارلینک

  در تب و تاب اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، بد نیست با پروژه کویپر آمازون نیز آشنا...

  واردات اینترنت ماهواره ای
  رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی: بازار تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای را به قاچاقچی‌ها واگذار نکنیم

  رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی اعلام کرد هنوز هیچ دستگاه گیرنده...

  کاربرد فناوری‌های پیشرفته برای سرقت‌های هنری
  آیا می‌دانستید کاربرد فناوری‌های پیشرفته برای سرقت‌های هنری چیست؟

  امروزه حوزه فناوری با توسعه و پیشرفت‌های اخیر، توانسته ابزارهای جدیدی را در...

  سریع ترین گوشی جهان از دیدگاه بنچمارک آنتوتو کدام است؟

  بنچمارک آنتوتو (AnTuTu) با محاسبه امتیاز هر یک از اسمارت فون های قدرتمند موجود در...

  جدایی رسمی بیل گیتس و همسرش
  جدایی رسمی بیل گیتس و همسرش

  بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت و همسرش ملیندا فرنچ گیتس که پس از ۲۷ سال زندگی مشترک...

  آغاز مراسم تنفیذ
  آغاز مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری

  از لحظاتی پیش شاهد آغاز مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره‌ی ریاست جمهوری با حضور رهبر...

  طراحان طرح صیانت به هدف نمی رسند
  آذری جهرمی: طراحان طرح صیانت به هدف نمی رسند

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره طرح صیانت از کاربران فضای مجازی گفت: ضرر پیش...

  تکذیب مرگ ارشا اقدسی
  فضای مجازی ارشا اقدسی را شبانه کشت!

  اوایل بامداد سه‌شنبه 12 مردادماه در برخی رسانه‌های رسمی و صفحه‌های مجازی خبر...

  تماشا کنید | چگونه معمای جعبه موسیقی را در بازی رزیدنت اویل ویلج حل کنیم؟

  در این ویدیو به سراغ یکی از معماهای رزیدنت اویل ویلج می‌رویم و نحوه حل معمای جعبه...