کد خبر:1007429
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

روش‌هایی برای شارژ سریع‌تر باتری گوشی و تبلت‌ها

باتری تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند از نظر ظرفیت بسیار متفاوت هستند، بنابراین کاملا طبیعی است که یک باتری با ظرفیت بیشتر نسبت به باتری با ظرفیت کمتر، نیاز به صرف زمان بیشتری به منظور شارژ مجدد داشته باشد.

همراه اول

کلیک - اما تفاوت ظرفیت و توان مابین باتری این محصولات تنها عاملی نیست که منجر به بروز تغییر در زمان مورد نیاز به منظور شارژ مجدد باتری این دستگاه‌ها می‌شود.حتما برای شما هم اتفاق افتاده که زمان لازم به منظور شارژ کامل باتری دستگاه را نداشته باشید و بخواهید در فرصت بسیار کوتاهی، باتری گوشی یا تبلت خود را با بهترین شدت و میزان ممکن شارژ نمایید. ما در این مقاله روش‌هایی را خدمت شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید باتری تبلت یا گوشی هوشمندتان را سریع‌تر شارژ کنید.

از پورت USB لپ‌تاپ خود به منظور شارژ دستگاه استفاده نکنید

حتما می‌دانید که اتصال کابل شارژر باتری تبلت یا گوشی هوشمندتان به پورت USB لپ‌تاپ می‌توانید نسبت به شارژ مجدد باتری گوشی یا تبلت خود اقدام کنید. اما توصیه می‌کنیم که هیچ گاه از این روش به منظور شارژ باتری گوشی یا تبلت‌تان استفاده نکنید چرا که پورت USB لپ‌تاپ نمی‌تواند عملکرد مناسبی را در این زمینه ارائه کند و به نوعی صرف برای این کار طراحی نشده است.

به عنوان مثال پورت‌های اتصال USB 1.0 و USB 2.0 نهایتا قادرند که خروجی معادل با 0.5 آمپر را ارائه کنند. در پورت اتصال USB 3.0 این شدت به .9 آمپر افزایش یافت، اما همچنان این شدت جریان به منظور شارژ باتری تبلت یا گوشی هوشمند شما شدتی بسیار پایین محسوب می‌شود. شارژر اصلی و مناسب به منظور شارژ باتری تبلت یا گوشی‌های هوشمند شدت جریانی برابر با 1.5 آمپر را ارائه می‌کند، بنابراین استفاده از پورت اتصالی که شدت جریان خروجی آن 0.5 یا 0.9 آمپر باشد به هیچ وجه نمی‌تواند باتری دستگاه شما را به خوبی شارژ کند. شایان ذکر است که پورت‌های اتصال USB 3.1 شدت جریان خروجی 3 آمپری را نیز ارائه می‌کنند.

بنابراین بهتر است که از پورت اتصال USB لپ‌تاپ‌ها که عمدتا از نوع USB 2.0 و USB 3.0 هستند به منظور شارژ باتری تبلت یا گوشی‌های هوشمند خود استفاده نکنید، چرا که خروجی جریان الکتریکی این پورت‌ها نسبت به خروجی جریان الکتریکی مناسب به منظور شارژ باتری اغلب تبلت‌ها و گوشی‌ها کمتر است. به عنوان مثال آیفون 6 اپل یک شارژر 1 آمپری را به همراه دارد. حال اگر شما از پورت اتصال USB 3.0 لپ‌تاپ خود که خروجی 0.9 آمپری دارد به منظور شارژ باتری آیفون 6 خود استفاده کنید، مطمئنا نیازمند به صرف زمان بیشتری به منظور شارژ مجدد باتری آیفون خود خواهید بود. حال اگر از پورت اتصال USB 2.0 استفاده کنید که خروجی 0.5 آمپری را ارائه می‌کند، مدت زمان مورد نیازتان به منظور شارژ مجدد باتری دستگاه باز هم افزایش خواهد یافت.

Laptop with USB connectors and USB cable on a white background close-up

به طور کلی تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند مدرن‌تر با شارژرهای قدرتمندتری نیز ارائه می‌شود و اغلب خروجی شارژر باتری آن‌ها از 0.5 یا 0.9 آمر بیشتر است. اگر می‌خواهید به طور دقیق بدانید که خروجی جریان الکتریکی مناسب برای شارژ باتری تبلت یا گوشی شما چقدر است می‌توانید با جستجو در اینترنت خصوصیات و ویژگی‌های سخت افزاری گوشی خود را بیابید و در بخش مربوط به باتری اطلاعات مربوط به این موضوع را بررسی کنید. همچنین خروجی جریالن الکتریکی مناسب برای شارژ باتری گوشی شما بر روی شارژ اصلی خود دستگاه نیز به ثبت رسیده است. بنابراین سعی که تا حد امکان از پورت‌های اتصال USB لپ‌تاپ خود به منظور شارژ باتری تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمندتان استفاده نکنید.

از شارژر قدرتمندتری استفاده کنید

شما می‌توانید به جای استفاده از شارژر اصلی گوشی یا تبلت خود که خروجی جریان الکتریکی معینی را ارائه می‌کند، از یک شارژ قدرتمندتر با خروجی جریان الکتریکی بیشتر استفاده کنید. به عنوان مثال همانطور که اشاره کردیم شارژر اصلی آیفون 6 اپل خروجی 1 آمپری یا همان 5 واتی را ارائه می‌کند. حال اگر شما از شارژر 2.1 آمپری یا 12 واتی آیپد اپل به منظور شارژ باتری آیفون 6 خود استفاده کنید چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ اتفاقی که رخ می‌دهد این است که باتری آیفون 6 شما سریع‌تر شارژ خواهد شد. بنابراین اگر قصد دارید که باتری گوشی یا تبلت‌تان را سریع‌تر شارژ کنید از شارژرهایی استفاده کنید که خروجی جریان الکتریکی بیشتری را ارائه می‌کنند.

البته باید اشاره داشته باشیم که تمامی گوشی‌ها و تبلت‌ها قابلیت پشتیبانی از شارژرهای با خروجی جریان الکتریکی بیشتر را ندارند. بنابراین این موضوع کاملا وابسته به نوع دستگاه شماست. دقت داشته باشید که شارژرها عموما استاندارهایی را به همراه دارند، بنابراین ترسی از این موضوع نداشته باشید که با اتصال گوشی خود به شارژی با خروجی آمپر بیشتر ممکن است باتری دستگاه شما معیوب یا منفجر شود!

هنگامی که شما از یک شارژر قدرتمندتر به منظور شارژ باتری دستگاه خود استفاده می‌کنید، گوشی هوشمند یا تبلت شما تنها از ماکسیموم توان ورودی انرژی که می‌تواند دریافت کند استفاده خواهد کرد. به عنوان مثال اگر ماکسیموم جریان الکتریکی که می‌تواند به باتری گوشی شما وارد شود 1.5 آمپر باشد و شما از شارژری با خروجی 2 آمپر استفاده کنید، دستگاه شما ه طور اتوماتیک تنها از خروجی 1.5 آمپری به منظور شارژ باتری خود استفاده خواهد کرد. از اینرو در این شرایط به هیچ وجه احتمال آتش گرفتن، منفجر باتری و ... وجود ندارد.

2

شایان ذکر است که برخی از تبلت‌ها و گوشی‌ها با شارژر اصلی ارائه می‌شوند که ماکسیموم قدرت موجود را برای دستگاه ارائه می‌کنند. در این شرایط استفاده از شارژری که خروجی جریان الکتریکی بیشتری دارد هیچ سودی برای شما به همراه نخواهد داشت. بنابراین حتما نسبت به امتحان این روش اقدام کنید و سعی داشته باشید که باتری گوشی یا تبلت‌تان را با استفاده از شارژرهای قدرتمندتری شارژ نمایید.

از کابل USB مناسب استفاده کنید

تمامی کابل‌های اتصال USB مشابه یکدیگر عمل نمی‌کنند. بهترین کیفیت در زمینه‎ی شارژ باتری تبلت یا گوشی‌های هوشمند زمانی ارائه می‌شود که از کابل اتصال شارژ اصلی یا اصطلاحا فابریک دستگاه استفاده کنید. استفاده از کابل‌های USB ارزان قیمت و نه چندان با کیفیت می‌توان تاثیر مستقیمی بر روی سرعت شارژ مجدد باتری دستگاه هوشمند شما داشته باشد.

در حین شارژ از گوشی یا تبلت خود استفاده نکنید

متاسفانه همه‌ی ما عادت داریم که در حین شارژ باتری گوشی یا تبلت خود دائما از آن استفاده می‌کنیم. اما همانطور که می‌دانید این کار منجر به افزایش زمان مورد نیاز به منظور شارژ باتری دستگاه خواهد شد. چرا که با هر بار روشن شدن صفحه نمایش دستگاه و اجرای اپلیکیشن‌های گوناگون در آن، مقداری از انرژی باتری دستگاه مصرف می‌شود و نهایتا باتری گوشی یا تبلت شما از یک سمت در حال شارژ مجدد و از سمت دیگر در حال دشارژ است. بنابراین اگر قصد دارید که ظرف کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین میزان شارژ مجدد باتری دستگاه خود دست پیدا کنید، حتما در حین شارژ دستگاه آن را رها کرده و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید.

3

برخی از افراد و کارشناسان معتقدند که اگر در حین شارژ مجدد باتری دستگاه وضعیت آن را در حالت Airplane Mode قرار دهید و یا به کلی گوشی خود را خاموش کنید، باتری آن سریع‌تر شارژ می‌شود. این موضوع صحت دارد چرا که با خاموش کردن گوشی و یا انتقال آن به وضعیت Airplane Mode شما از برقراری اتصال سیم کارت دستگاه و سایر زمینه‌ها که خود انرزی مصرف می‌کنند، جلوگیری به عمل می‌آورید. این موضوع سبب می‌شود که سرعت نهایی شارژ مجدد باتری گوشی یا تبلت شما افزایش یابد، اما این افزایش سرعت شارژ به قدری نیست که چندان تاثیرگذار باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر در شرایط بحرانی هستید و به واقع باید ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی به بهترین شکل ممکن باتری گوشی خود را شارژ نمایید آن را خاموش و یا به وضعیت Airplane Mode منتفل کنید.

از پاور بانک یا شارژرهای همراه استفاده کنید

استفاده از یک پاور بانک هیچ ارتباطی به افزایش سرعت شارژ مجدد باتری دستگاه شما ندارد، اما روشی مناسب به منظور مقابله با تمام شدن ناگهانی شارژ باتری تبلت یا گوشی هوشمندتان به شمار می‌رود. هم اکنون پاور بانک‌ها در اشکال، مدل‌ها و ظرفیت‌های مختلفی عرضه می‌شوند و میزان استفاده از آن‌ها بسیار رواج یافته است.

از گوشی‌های با قابلیت "شارژ سریع" استفاده کنید

شما همچنین می‌توانید از گوشی‌های هوشمندی استفاد کنید که از قابلیت شارژ سریع یا همان Quick Charge پشتیبانی به عمل می‌آورند. البته این قابلیت که در واقع قابلیتی بوده که از سوی شرکت کوالکام معرفی شده، تنها در پرچمداران اندرویدی لحاظ می‌شود. با استفاده از این قابلیت شما حتی می‌توانید باتری گوشی خود را ظرف مد زمان 30 دقیقه تا 50 الی 60 درصد شارژ نمایید. میزان سرعت شارژ مجدد باتری دستگاه به ظرفیت باتری و همچنین نسخه‌ای از تکنولوژی Quick Charge بستگی دارد که در گوشی شما تعبیه شده است.

منبع: howtogeek

نظرها

  سر‌خط آخرین خبرها

  خبرهای بیشتر
  انتشار تصاویر جدید از گلکسی واچ 4 کلاسیک سامسونگ
  انتشار تصاویر جدید از گلکسی واچ 4 کلاسیک سامسونگ

  درست هفت روز پیش از رونمایی رسمی از سری گلکسی واچ 4 سامسونگ، تصاویر جدیدی از مدل...

  دوربین زیر نمایشگر اوپو
  نسل جدید دوربین زیر نمایشگر اوپو به طور رسمی رونمایی شد

  فناوری جدید دوربین زیر نمایشگر ساخت شرکت اوپو (OPPO) ضمن بهبود ویژگی‌های صفحه نمایش،...

  هزینه غیرقانونی نسخه الکترونیک
  هشدار مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی؛ دریافت هزینه نسخه الکترونیک در داروخانه‌ها غیرقانونی است!

  مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور با بیان اینکه این سازمان هزینه نسخه الکترونیک...

  مشخصات کامل گلکسی بادز ۲ پیش از رونمایی لو رفت

  شرکت سامسونگ قصد دارد در تاریخ ۱۱ آگوست از جدیدترین محصولات خود همچون گلکسی فولد...

  ارزش اسکوئر پس از خرید افترپی ممکن است 5 برابر شود
  آنتونی پمپلیانو: ارزش «اسکوئر» پس از خرید «افترپی» ممکن است 5 برابر شود

  آنتونی پمپلیانو گفت: «شاید 20 برابر کردن ارزش کسب‌وکار کمی دور از ذهن باشد، اما آیا...

  سری آیفون 13
  باتری بزرگ با اجزای کوچک‌تر؛ مشخصات داخلی آیفون 13 با مدل‌های قبلی فرق دارد

  در راستای وعده اپل در بهبود فناوری شارژ سری آیفون 13، گزارش‌های اخیر به کاربرد...

  کلاهبرداری اپلیکیشن جعلی همراه بانک
  رئیس پلیس فتا هشدار داد: استفاده از اپلیکیشن‌های جعلی همراه‌بانک برای کلاهبرداری از حساب شهروندان

  رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت (فتا) در خصوص کلاهبرداری از شهروندان با...

  گلکسی A52s
  گلکسی A52s سامسونگ گواهی FCC را دریافت کرد

  گوشی گلکسی A52s نسخه ارتقایافته مدل A52 5G بوده که به تازگی موفق به اخذ جواز FCC شده است....

  فعالسازی مکان‌یاب اورژانس
  سرویس مکان‌یاب اورژانس کشور برای این استان‌ها فعال شد

  به گفته سرپرست سازمان اورژانس کشور، سرویس مکان‌یاب اورژانس فعال شده و زمان رسیدن...

  تماشا کنید | دوربین زیر نمایشگر گوشی می میکس ۴ شیائومی

  بعد از انتشار شایعات فراوان پیرامون مشخصات گوشی می میکس ۴، بالاخره شیائومی بطور...