کد خبر:1086163
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

موقعیت افراد در تلگرام قابل شناسایی است

ردیابی مکان طرف مقابل در تلگرام

امروزه با گسترش ابزارهای پیام رسانی، بسیاری از افراد برای ارتباطات خود از این پیغام رسان ها استفاده می کنند؛ اما در این بین هستند افرادی که با توجه به ناشناس بودن در جامعه مجازی دست به برخی اقدامات سواستفاده گرانه زده به گمان اینکه موقعیت و یا هویت آنها قابل ردگیری و شناسایی نیست. در ادامه به بررسی چگونگی شناسایی موقعیت مکانی افراد در پیام رسان تلگرام می پردازیم. با ما همراه باشید.

کلیک - هر فردی که بخواهد به اینترنت متصل شود، فارغ از هر دستگاهی که با آن کار می کند(گوشی، لپتاپ،تبلت، کامپیوتر و ...) نیاز به یک شناسه دارد که به آن شناسه در اینترنت IP گفته می شود که بر دو نوع استاتیک و داینامیک وجود دارد. عموم کاربران با اخذ یک ip داینامیک از ISP خود(شرکت ارائه دهنده اینترنت) که به طور اتوماتیک هم توسط مودم انجام می شود، وارد اینترنت می شوند و جدول مک آدرس هر کارت شبکه ای نزد ISP مربوطه نگهداری می شود. در واقع هنگامی که فردی درخواست استفاده از ADSL شرکتی می نماید؛ ابتدا مشخصات هویتی و آدرسی که قرار است خط ADSL برای آنجا راه اندازی شود از جانب نماینده شرکت ارائه دهنده اینترنت اخذ می شود و سپس پس از انجام تنظیمات مودم منطبق با زیرساخت آن شرکت، خط ADSL برای آن آدرس پستی تخصیص داده می شود. نکته حائز اهمیت در همین قسمت نهفته است چرا که هر وسیله یا دستگاهی که بخواهد به اینترنت متصل شود یک آدرس فیزیکی به نام مک ادرس دارد که این آدرس در تمام جهان برای هر کارت شبکه ای منحصر به فرد می باشد و با هر بار اتصال دستگاه کاربر به اینترنت در واقع شرکت ارائه دهنده اینترنت لیست مک آدرس مشترکینی که وصل هستند را در اختیار دارد و در مواقع ضرورت و یا درخواست پلیس فتا می تواند ریز عملکرد کاربر(از چه سایت هایی بازدید نموده اید، چه ساعتی به اینترنت وصل شده اید و ...) را به آنها را ارائه کند. لازم به ذکر است مسئولیت هر موردی مربوط به دارنده خط تلفن و آدرس پستی اعلام شده در ابتدای درخواست اینترنت است.

کاربران تصور نکنند که با استفاده از روش هایی مثل استفاده از پروکسی و یا VPN قادرند محل اتصال خود به اینترنت را مخفی کنند چرا که این موارد فقط از جهت نرم افزاری این کار را انجام می دهند و به لحاظ سخت افزاری قادر به تغییر مک آدرسی که با آن به اینترنت وصل می شوند، نیستند. پس هرگونه فعالیت کاربران در فضای مجازی با استفاده از گزارش هایی که در سرور ISP ها تولید می شود به سادگی قابل رصد و ردیابی است و می توان اطلاعات هویتی و آدرس پستی افرادی که اقدام به مزاحمت کرده اند را با پیگیری به دست آورد.

راه دوم با چاشنی کمی شانس و احتمال

اما افراد خود نیز می توانند تا حدودی به منطقه افراد ناشناسی که در فضای مجازی و علی الخصوص پیام رسان تلگرام با آنها در ارتباط هستند دسترسی داشته باشند، برای اینکار در ابتدا با فرد مورد نظر به تبادل چند پیام بپردازید تا مطمئن شوید، یکی از ارتباطاتی که در مرحله بعد در صفحه نمایش داده می شود مربوط به آن فرد است و نه افراد دیگری که در همان لحظه ممکن است به شما پیغام داده باشند. سپس به صفحه command promp رفته و دستور netstat -n را در آن تایپ کنید:

چند IP در صفحه به شما نمایش داده می شوند با شماره پورت های مربوطه که از طریق آن پورت ها، اپلیکیشن های مختلف در سیستم شما با دنیای اینترنت در ارتباط هستند. مثلا در مورد بالا IP سرور های تلگرام و سرور های گوگل و فرد مورد نظر در بین IP های لیست شده وجود دارند. به خاطر داشته باشید که ازین IP ها داینامیک هستند و ممکن است چندین مورد در سراسر جهان همزمان آنلاین باشند و در مرحله بعد تمامی افراد آنلاین با این IP به شما نشان داده خواهد شد. برای پیدا کردن آدرس دقیق فرد مورد نظر نیاز به Private IP است که نزد ISP ها نگهداری می شود و با فناوری NAT و پیاده سازی فایروال های قوی، مانع از دیدن این آدرس های محرمانه توسط دیگران می شوند تا اطلاعات شخصی و خصوصی افراد از دست نرود. البته روش هایی برای دستیابی به این ادرس ها نیز وجود دارد که افرادی خاص با ابزاری خاص قادر به دستیابی به آن هستند که کاربران این افراد را با نام هکر می شناسند!

حال اگر کاربر حرفه ای نیستید و به مفاهیم شبکه و اینترنت و IP ها تخصص ندارید، می توانید تک تک این IP ها که در ستون foreign Address مشاهده می نمایید را در سایت www.iplocation.net وارد کرده و موقعیت جغرافیایی احتمالی فرد مورد نظر را شناسایی نمایید.
ردیابی مکان طرف مقابل در تلگرام

با جستجوی هر IP چند سطر به شما نمایش داده می شود و در هر سطر در هر قسمت یک Latitude و یک Longitude در اختیار شما قرار می گیرد که موقعیت دقیق ISP مربوط به آن کاربر است. و در واقع آن کاربر به آن ISP برای اتصال به اینترنت متصل شده است و شما می توانید این مشخصات را در یکی از سایت های مرتبط با سازمان فضایی آمریکا(ناسا) وارد کرده (لینک سایت) و از این طریق موقعیت شرکت اینترنت ارائه دهنده اینترنت به فرد مورد نظر را شناسایی و با پیگیری از همان ISP در صورت داشتن مجوزهای لازم قضایی، به سرعت به مشخصات هویتی و آدرس فرد مورد نظر دست یابید.

در پایان لازم به ذکر است روش دوم تنها می بایست با دقت انجام شود و حتی الامکان در تایمی از روز انجام شود که امکان ارسال چندین پیام از دوستان برای شما کم می باشد؛ و در نهایت این روش به شناسایی منطقه فرد مورد نظر کمک می کند و باز هم برای به دست آوردن اطلاعات مکانی فرد مورد نظر می بایست به ISP مربوطه مراجعه نمایید چرا که شما هنوز آدرس IP حصوصی فرد مورد نظر را در اختیار ندارید تا مکان دقیق آن را شناسایی نمایید.

نظرها

37 نظر

 1. محمدعبدی

  سلام من یک نفر رو میخوام از روی واتس اپ پیدا کنم ای پی شو میخوام

  رای موافق 2
  رای مخالف 3
 2. سلام
  یک نفر توی تلگرام بهم پیام داده و دیلت اکانت کرده،امکان پیدا کردنش هست.خواهش میکنم راهنمایی کنید زندگیم در خطره

  رای موافق 19
  رای مخالف 1
 3. چرا اطلاعات اشتباه و‌غلط می دید و مردم رو‌گمراه و سردر گم می کنید اولا سرورها در ایران نیستند که بخواهند بفهمند شخص از چه سایتهایی بازدید کرده واسه همین اینترنت ملی میخواست راه اندازی بشه فقط در مورد بازدید از سایتهای داخلی میشه اطلاعات به دست اورد اونم به این‌صورت که به سایت مثلا شما مراجعه بشه و فهمیده شه چی ای پی هایی از سایت شما بازدید کردند سایت شما اگر بد هم باشد بازدید از ان جرم نیست چون به هر دلیلی افراد می توانند بازدید کنند مثلا بفهمند سایت چیه؟ خوبه یا بد و ..،. ثانیا ای پی ها فعلا اختصاصی نیستند و دارند شرایطی رو فراهم می کنند که مستقیم بفهمند. که نمی دونم تا الان فراهم کردند یا نه. الان نظرات دوستان رو‌دیدم گفتم دوباره ارسال کنم و این مطالب رو هم ارسال کنم راستش اولش میخواستم بگم این شعرها چیه گفتم بده نگم الان کامل مطالب ایشون رو خوندم و گفتم بگم واقعا این شعرها چیه یا می بخشید به قول دوستامون اراجیف دو ساله پاک نکردید شاید برای ترسوندن عده ایه این مطالب البته کار خوبی هم که دارید انتشار نظرات مخالف و انتقادیه اینم یادم رفت، اضافه کنم که با وی پی ان و پروکسی چه به سایتهای داخلی چه خارجی متصل بشید اصلا قابل شناسایی نیستید فقط باید حواستون باشه وسط راه قطع نشه البته بعضیهاشون اگه قطع شن چون چون تو‌تنظیمات ستینگ پروکسی وارد شده اند دیگر صفحه ای را باز نمی کنند و اتصال اینترنتی صورت نمی گیرد . تنها شرکت یا شخص ارائه دهنده وی پی ان و پروکسی ای پی شما را خواهد دانست .

  رای موافق 8
  رای مخالف 0
  1. گارد جنگ

   داش ایتا لمرن من گارد جنگم

   رای موافق 3
   رای مخالف 0
 4. چرا اطلاعات اشتباه و‌غلط می دید و مردم رو‌گمراه و سردر گم می کنید اولا سرورها در ایران نیستند که بخواهند بفهمند شخص از چه سایتهایی بازدید کرده واسه همین اینترنت ملی میخواست راه اندازی بشه فقط در مورد بازدید از سایتهای داخلی میشه اطلاعات به دست اورد اونم به این‌صورت که به سایت مثلا شما مراجعه بشه و فهمیده شه چی ای پی هایی از سایت شما بازدید کردند سایت شما اگر بد هم باشد بازدید از ان جرم نیست چون به هر دلیلی افراد می توانند بازدید کنند مثلا بفهمند سایت چیه؟ خوبه یا بد و ..،. ثانیا ای پی ها فعلا اختصاصی نیستند و دارند شرایطی رو فراهم می کنند که مستقیم بفهمند. که نمی دونم تا الان فراهم کردند یا نه.

  رای موافق 7
  رای مخالف 1
 5. اپلیکیشمنی به اسم تروکالر جدیدا این اپشن رو داره

  رای موافق 2
  رای مخالف 0
 6. واقعا کهمقالت شبیه یه جوک میمونه که تا حالا کسی نشنیده! نمیدونم مدرک تحصیلیتو از کدوم دانشگاه گرفتی ولی باید در اون دانشگاهو گل گرفت که دانش آموخته هاش چنین اراجیفی رو به اسم دانش ارائه میدن !

  رای موافق 7
  رای مخالف 0
 7. سینا قنبری

  سلام
  من واقعا تعجب میکنم که افراد بیسواد چطور میتونن این مطالب رو تو سایت کلیک منتشر کنن!!!!!
  ای کاش نویسنده و ناشر قدری با مقوله شبکه آشنایی داشتن.
  برای سایتتون که این اراجیف رو نوشته واقعا متاسفم.

  رای موافق 5
  رای مخالف 0
 8. جناب مهندس شبکه ، مقاله ای که نوشتی از بیخ و بن مشکل داره! پیشنهاد میشه حذف کنین ، مطالعه که کردین دوباره بنویسین…

  رای موافق 8
  رای مخالف 0
 9. سلام ما که متوجه نشدیم کدومش راسته و کدومش اشتباهه . الان ی ماهه که یکی از اقوام بدلیل مزاحمت تلگرامی طی شکایتی به دادسرا به پلیس فتا مراجعه میکنه هنوز نتونستن رد طرف و بگیرن . به این نتیجه رسیدیم یا نمیتونن یا نمیخوان . اما اتفاقی که افتاده ی زندگی با ی بچه پاشیده شده و شوهر داره به مرز جنون میرسه . ما نگران حوادث بعدی هستیم . خدا به این خانواده رحم کنه . دوست عزیز اگه کمکی به این خانواده میتونی بکنی برادری کردی من ایمیلم رو براتون قرار میدم در کادر پایین . لطفا تا دیر نشده راهنمایی کنید. خدا بشما خیر بدهد.

  رای موافق 1
  رای مخالف 1

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
از نمایشگرهای LED رباتیک چه می دانید

به نظر می رسد خلاقیت طراحی در صفحه نمایش نمایگرها به اوج خود رسیده و حالا...

رونمایی از نمونه اولیه خودروی پرنده شرکت Urban eVTOL
رونمایی از نمونه اولیه خودروی پرنده شرکت Urban eVTOL

شرکت LEO Flight که قبلا با نام Urban eVTOL شناخته می‌شد، نمونه اولیه خودروی پرنده خود...

حل مشکل This Item Isn’t Available in Your Country گوگل پلی
حل مشکل This Item Isn’t Available in Your Country گوگل پلی

گوگل‌پلی یکی از بازارهای رسمی و امن برای دانلود اپلیکیشن در پلتفرم اندروید...

مشخصات فنی و قیمت ریرا ایران خودرو
مشخصات فنی و قیمت ریرا ایران خودرو

پس از مدتها گمانه زنی، روز گذشته به طور رسمی، خودرو جدید ایران خودرو موسوم به...

رونمایی از ساعت های هوشمند و هیبردی فسیل

کمپانی فسیل (Fossil) از نسل جدید ساعت‌های هوشمند Hybrid خود با نام Gen 6 Hybrid، برای...

هدست واقعیت مجازی(VR) چطور کار می کند و چه ویژگی هایی دارد؟
اجزای اصلی هدست واقعیت مجازی هدست واقعیت مجازی(VR) چطور کار می کند و چه ویژگی هایی دارد؟

واقعیت مجازی (VR) اکنون سریعترین بخش محتوا در جهان است.تحقیقات PwC نشان داد که...

از فناوری 3D MoMa انویدیا چه می دانید
از فناوری 3D MoMa انویدیا چه می دانید

انویدیا این هفته از طریق شعبه تحقیقاتی هوش مصنوعی خود یک ابزار طراحی واقعیت...

ساخت مدرسه در مناطق محروم، مسئولیت اجتماعی اسنپ فود در حوزه عدالت آموزشی

مسئولیت اجتماعی، مسئولیتی خیرخواهانه و نیکوکارانه در اجتماع است که در همه...

کولر صنعتی سلولزی

با نزدیکشدن به فصل گرما، اکثر افراد به دنبال یک روش مقرون به صرفه برای سرمایش...

مشخصات فنی گوشی نوکیا استایل پلاس (+Nokia Style)
مشخصات فنی گوشی نوکیا استایل پلاس (+Nokia Style)

ظاهرا نوکیا در حال آماده شدن برای راه‌اندازی دستگاه جدیدی با نام نوکیا...