کد خبر:1015092
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

چگونه یک زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

اگر به تولید نرم افزار کامپیوتر و موبایل، ساخت بازی و طراحی و توسعه ی یک وب سایت علاقه مند هستید ابتدا لازم است برنامه نویسی یاد بگیرید.

کلیک - زبان های برنامه نویسی بسیار زیادی وجود دارند که هر فردی بر حسب علاقه و توانایی های خود آن ها را یاد می گیرد. چنان چه که علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی هستید پیشنهاد می کنم این مطلب را از دست ندهید!

 • بخش 1 از 6 : انتخاب یک زبان

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-1-Version-3

گام اول: علاقه مندی های خود را مشخص کنید

ابتدا لازم است تصمیم بگیرید که قصد دارید در چه پلت فرمی کد بنویسید و به چه چیزی علاقه دارید. پیشنهاد می کنیم برای شروع، از یک زبان برنامه نویسی ساده شروع کنید. در ابتدا مبانی زبان های برنامه نویسی را بیاموزید و الگوریتم های زیادی بنویسید حتی نوشتن برنامه های ساده مثل چاپ پیغام و ماشین حساب شروع بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-2-Version-3

گام دوم: از زبان های برنامه نویسی ساده تر شروع کنید

صرف نظر از اینکه قصد دارید در کدام پلت فرم برنامه بنویسید پیشنهاد می کنیم که کار خود را با یک زبان ساده شروع کنید. تجربه ی یک زبان برنامه نویسی نسبتا ساده، علاقه و انگیزه ی شما را برای یادگیری بیشتر خواهد کرد. زبان های آسانی مانند پایتون و روبی انتخاب های مناسبی برای شما خواهند بود. در صورتی که دستورات پیش پا افتاده مانند اعلان و معرفی متغیر ها، تعریف و کار با متدها، کلاس ها، اشاره گرها، آرایه ها، دستورات شرطی، حلقه ها، پشته ها و سایر موارد مشابه را آموختید، می توانید به دنیای زبان های قدرتمند مانند جاوا، سی، سی پلاس پلاس و سی شارپ وارد شوید. پیشنهاد می کنیم که حتما برنامه نویسی به سبک شی گرایی را یاد بگیرید. شی گرایی یکی از روش های جدید برنامه نویسی است که اکثر زبان ها از این قابلیت استفاده می کند و امکانات و قابلیت های فوق العاده ای را در اختیار شما قرار می دهند.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-3-Version-3

گام سوم: تمرینات ساده ای را انجام دهید و آموزش های مختلفی را مطالعه کنید

چنان چه که هنوز در انتخاب یک زبان مناسب برای برنامه نویسی تردید دارید، سایت های مختلفی را مطالعه کنید و با نحوه ی نوشتن دستورات در زبان های مختلف آشنا شوید. آموزش های بسیار زیادی برای یادگیری برنامه نویسی وجود دارند که تعداد زیادی از آن ها رایگان هستند. در قسمت زیر تعدادی از زبان های قدرتمند را معرفی می کنیم:

C : چنان چه که به دنیای سخت افزار و ارتباط با آن علاقه مند هستید، زبان سی، انتخاب فوق العاده ای برای شما خواهد بود. این زبان، یکی از بهترین ابزار ها برای ساخت ربات و حتی تولید بد افزار است! به وسیله ی این زبان می توانید به قطعات مختلف سخت افزار خود دسترسی داشته باشید و حتی تغییراتی بر روی آن ها اعمال کنید. سبک برنامه نویسی در این زبان رویه ای است.

C++ : اکثر نرم افزار ها و بازی های رایانه ای به وسیله ی زبان سی پلاس پلاس تولید می شوند. این زبان همواره در بین بهترین زبان های برنامه نویسی قرار می گیرد و یک زبان سطح میانی است. سی پلاس پلاس، یک زبان نیمه شی گراست و یک زبان کاملا شی گرا نیست.

JAVA : جاوا در تولید نرم افزار های رایانه، نرم افزار های اندروید و حتی توسعه ی صفحات وب نیز استفاده می شود. کد های این نرم افزار یک بار نوشته می شوند و در هر جایی مورد استفاده قرار می گیرند.

 • بخش 2 از 6 : شروع کوچک

  728px-Learn-a-Programming-Language-Step-4-Version-4

گام اول: مفاهیم اصلی زبان ها را بیاموزید

زبان ها دارای مجموعه ای از مفاهیم و دستورات هستند که در تمامی زبان های برنامه نویسی و اسکریپت نویسی وجود دارند. کافی است با موارد زیر آشنا شوید تا یادگیری زبان های مختلف، در کمترین مدت زمان ممکن، برای شما میسر شود.

Variables – متغیر ها (Variables) مکان هایی در حافظه ی رم کامپیوتر هستند که وظیفه ی ذخیره سازی اطلاعات را به عهده دارند. به هر یک از خانه های رم ، Cell (سلول) گفته می شود. این خانه ها، وظیفه ی نگه داری اطلاعات به صورت موقت را دارند. مقادیر موجود در متغیر ها با دریافت مقدار جدید تغییر می کند و برای ثابت ماندن مقادیر، از ثوابت استفاده می شود. انواع مختلفی از Variable ها مانند اعداد صحیح، اعشار، رشته و موارد دیگری وجود دارند که توسعه دهنده بر اساس نیاز خود از آن ها استفاده می کند.

Conditional Statements – به وسیله ی دستورات شرطی، قادر به تصمیم گیری و استفاده از دستورات، تحت شرایطی خاص خواهید بود. دستورات برنامه نویسی در هر زبانی از بالا تا پایین اجرا می شوند. به وسیله ی دستورات شرطی می توانید از اجرای بعضی از دستورات صرف نظر کنید یا بعضی از آن ها را تحت حالات خاصی اجرا نمایید.

Loops – حالتی را در نظر بگیرید که قرار است اعداد 1 تا 100 یا 1 تا چند میلیون را بر روی مانیتور نمایش دهید. برای نوشتن این اعداد چقدر باید وقت بگذارید! به وسیله ی حلقه ها (Loops) قادر هستید تا تنها با نوشتن یک خط کد این کار را انجام دهید! به طور کلی می توان گفت که حلقه ها دارای سه قسمت هستند: مقدار اولیه، شرط خاتمه و گام حرکت.

Functions or Subroutines – توابع (Functions) ، مدیریت کد های برنامه را ساده تر می کنند. می توانید یک تابع را در برنامه تعریف کنید و در هر جایی از برنامه استفاده کنید. بنابراین توابع (متد ها) میزان کد ها را نیز کاهش می دهند. توابع به دو دسته تقسیم می شوند: توابع کتابخانه ای که به وسیله ی سازندگان زبان های برنامه نویسی نوشته می شود و توابعی که به وسیله ی توسعه دهندگان نرم افزار به وجود می آیند.

Data input – پیشنهاد می کنیم با دریافت ورودی از کاربر و حتی چاپ خروجی آشنا شوید. این کار در زبان های برنامه نویسی مختلف، متفاوت است ولی یکی از مهم ترین سر فصل های برنامه نویسی به شمار می رود.

Classes – کلاس ها، بستری برای نگه داری کد های برنامه مانند متغیر ها و متد ها می باشند. کلاس ها نیز مانند متد ها، ممکن است از قبل نوشته شده باشند و یا به وسیله ی برنامه نویس تعریف شوند. سبک برنامه نویسی در زبان هایی مانند سی شارپ و جاوا بر اساس کلاس ها است و در تمامی پروژه ها، از کلاس ها استفاده می شود.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-5-Version-4

گام دوم: نرم افزار های لازم را نصب کنید

بسیاری از زبان های برنامه نویسی برای اجرا شدن به کامپایلر ها (مترجم ها) نیاز دارند. تمامی کامپیوتر ها فقط قادر به درک زبان ماشین (باینری) هستند و به عبارتی می توان گفت که کامپیوتر ها، تنها توانایی درک 0 ها و 1 ها را دارند. با توجه به دشواری حفظ و یادگیری 0 و 1 ها، زبان های برنامه نویسی که شبیه زبان محاوره ای انسان بودند به وجود آمدند. کامپیوتر، قادر به فهم زبان های برنامه نویسی نیست بنابراین از نوعی نرم افزار ها که کامپایلر و مفسر نامیده می شوند و وظیفه ی آن ها، تبدیل کد های یک زبان برنامه نویسی به زبان باینری است، استفاده می کند.

محیط هایی برای نوشتن کد های زبان های برنامه نویسی در نظر گرفته شده اند که IDE (Integrated Development Environment) نام دارند. این محیط های توسعه ی یکپارچه، مجموعه ای از ابزار های لازم برای تولید نرم افزار را فراهم کنند که ممکن است کامپایلر نیز در آن ها تعبیه شده باشد. به طور کلی IDE ها، حاوی یک ویرایشگر کد، مترجم و یک ابزار اشکال زدایی می باشند

 • قسمت 3 از 6 : ساخت اولین برنامه ی شما

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-6-Version-3

گام اول: بر روی نوشتن برنامه های کوچک متمرکز شوید

به طور کلی می توان گفت که اولین برنامه ی هر برنامه نویس، چاپ پیغام "سلام دنیا!" است. زمانی که با چاپ پیغام بر روی نمایشگر آشنا شدید، الگوریتم های دیگری را انجام دهید و پروژه های کوچکی را مدیریت کنید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-7-Version-3

گام دوم: از کد های منبع پروژه های موجود در اینترنت استفاده کنید

نرم افزار های بسیار زیادی به صورت متن باز ارائه شده اند و امکان مشاهده یا تغییر کد های آن برای برنامه نویسان وجود دارد. کد های منبع نرم افزار های مختلف را بررسی کنید و سعی به تقلید از سبک نوشتار دستورات آن کنید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-8-Version-3

گام سوم: پروژه های خود را عیب یابی کنید

خطا های برنامه نویسی به دو دسته تقسیم می شوند: خطا های نحوی و خطاهای منطقی. عیب یابی و رفع مشکل خطاهای نحوی به سادگی صورت می گیرد و اکثر محیط های کد نویسی آن ها را شناسایی می کنند و یک پیغام Error نمایش می دهند. این دسته از خطا ها معمولا به دلیل بی دقتی در نوشتن کلمات کلیدی صورت می گیرد و عیب یابی آن ها ساده است. پیچیده ترین نوع خطا ها، خطا های منطقی است. کامپایلر این دسته از خطا ها را تشخیص نمی دهد زیرا بر اثر بی دقتی برنامه نویس در نوشتن الگوریتم ها و محاسبات صورت می گیرد. بر طرف کردن این دسته از خطا ها بسیار زمان بر است و حتی ممکن است هفته ها و حتی ماه ها وقت برای بر طرف آن صرف شود. سعی کنید در نوشتن کد های خود، دقت لازم را داشته باشید تا به مشکلات بعدی بر خورد نکنید. هر چند به وجود آمدن خطا ها در برنامه نویسی، امری طبیعی است.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-9-Version-3

گام چهارم: دستورات جدیدی بیاموزید و تغییرات را بررسی کنید

سعی کنید دستورات جدید تری را بیاموزید و دانش برنامه نویسی خود را ارتقا دهید. اکثر زبان های برنامه نویسی در حال آپدیت شدن هستند و کد های جدیدی ممکن است به محیط کد نویسی شما اضافه شوند. بنابراین از دستورات جدید نترسید و با خواندن مستندات زبان برنامه نویسی مورد نظر، آن ها را یاد بگیرید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-10-Version-3

گام پنجم: پروژه های بزرگ تری انجام دهید و برنامه های خود را عیب یابی نمایید

هر چقدر که سطح و حجم کد های شما افزایش یابد، مسلما امکان وجود خطا در آن بیشتر و مدیریت آن نیز سخت تر خواهد شد. روش هایی برای عیب یابی پروژه های شما وجود دارند سعی کنید آن ها را بیاموزید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-11

گام ششم: در تمام قسمت های کد های خود توضیح قرار دهید

از توضیحات (Comment)، برای درج آموزش هایی در مورد کد های نوشته شده یا غیر فعال کردن موقت کد ها استفاده می شود. با توجه به اینکه توسعه و تولید نرم افزار ها معمولا به وسیله ی یک تیم صورت می گیرد، بنابراین لازم است در تمام قسمت های کد، کامنت قرار داد و سایر برنامه نویسان را از کاربرد و کارایی دستورات نوشته شده آگاه کرد. از توضیحات برای غیر فعال کردن موقت یک یا چند قطعه کد نیز استفاده می شود و به وسیله ی آن می توانید قطعه کد هایی را در مواقعی که نیاز به اجرا ندارند، غیر فعال کنید. پیشنهاد می کنیم از توضیحات در سراسر برنامه ی خود استفاده کنید. حتی اگر به صورت انفرادی کد نویسی می کنید، ممکن است در مدت زمانی که پروژه ای را انجام می دهید، دستوراتی را فراموش کنید بنابراین کامنت گذاری، یکی از اصول کد نویسی تمیز است.

 • بخش 4 از 6 : تمرینات مستمر و روزانه

  728px-Learn-a-Programming-Language-Step-12

گام اول: هر روز کد بنویسید!

حرفه ای شدن در زبان های برنامه نویسی، امری زمان بر است. حتی برای یادگیری دستورات پایه ی یک زبان برنامه نویسی ساده نیز باید زمان فراوانی را صرف کنید. بنابراین یادگیری برنامه نویسی تنها با تلاش و کوشش مستمر محقق می شود. بنابراین برای استاد شدن در زبان های برنامه نویسی، نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-13

گام دوم: اهداف خود را در زمینه ی تولید نرم افزار بررسی کنید

در ابتدا سعی کنید پروژه های بسیار کوچک نرم افزاری را انجام دهید و در نهایت سعی کنید سطح پروژه های خود را ارتقا داده و نرم افزار های قدرتمند تری ارائه کنید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-14

گام سوم: با دیگران صحبت کنید و برنامه های دیگران را بخوانید

حضور در بین برنامه نویسان دیگر و صحبت به آن ها، دانش برنامه نویسی را شما افزایش می دهد. سعی کنید کد های برنامه نویسان دیگر را بخوانید و نقاط مثبت و منفی آن ها را ارزیابی کنید. شرکت در انجمن ها و سایت هایی که محلی برای حضور سایر برنامه نویسان است نیز بسیار مناسب می باشد.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-15

گام چهارم: خود را به چالش بکشید

سعی کنید در مورد کار هایی که اطلاعاتی ندارید تحقیق کنید و به دنبال یادگیری آن باشید. استفاده از اینترنت، برای تحقیق شما بسیار مناسب خواهد بود. بنابراین به سراغ موضوعات مختلفی دیگری نیز بروید.

 • بخش 5 از 6 : دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

  728px-Learn-a-Programming-Language-Step-16

گام اول: در مراکز آموزشی تدریس کنید

بسیاری از دانشگاه ها، کالج ها، آموزشگاه ها و مراکز اجتماعی، کلاس ها و دوره هایی را برای آموزش برنامه نویسی در نظر می گیرند. برای کسب تجربه ی بیشتر، بهتر است در این کلاس ها به عنوان مدرس حضور داشته باشید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-17

گام دوم: کتاب های جدیدی بخرید یا امانت بگیرید

کتاب های بسیار زیادی برای هر زبان برنامه نویسی که فکر کنید وجود دارند. حتی می توانید از کتاب فروشی های موجود در اینترنت نیز استفاده کنید یا کتاب خود را به صورت حضوری و از نمایشگاه کتاب تهیه کنید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-18

گام سوم: ریاضیات و منطق مطالعه کنید

بیشترین دستورات برنامه نویسی، شامل ریاضیات پایه است اما ممکن است برای مفاهیم پیچیده تر به آن ها نیاز داشته باشید. اگر در حال توسعه ی یک نرم افزار حرفه ای با امکانات فراوان هستید، معمولا ریاضیات کمتر به کار می آید ولی حل تمرینات ریاضی، باعث می شود که مسائل و مشکلات دشوار تر را درک و حل کنید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-19

گام چهارم: هرگز یادگیری برنامه نویسی را متوقف نکنید

یک نظریه ی محبوب وجود دارد که تبدیل شدن به یک برنامه نویس متخصص، حداقل 10 هزار ساعت طول می کشد. انتظار نداشته باشید که همه چیز را در یک روز یاد بگیرید! حرفه ای شدن در هر زبانی، بسیار زمان بر و مستلزم تلاش بسیار زیادی است. بنابراین حداکثر استفاده را از زمان ببرید و فرصت ها را از دست ندهید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-20

گام پنجم: زبان های برنامه نویسی دیگری را یاد بگیرید

زمانی که به یک زبان برنامه نویسی تسلط بسیار خوبی پیدا کردید، می توانید اقدام به یادگیری زبان های دیگری نمایید. زبان های دوم و سوم معمولا پیچیدگی بیشتری نسبت به زبان اول دارند.

 • بخش 6 از 6 : از مهارت های خود استفاده نمایید

  728px-Learn-a-Programming-Language-Step-21

گام اول: در یک دوره ی 4 ساله شرکت کنید

ثبت نام در یک دوره ی 4 ساله ی دانشگاه ضروری نیست اما افزایش چشمگیری در سرعت پیشرفت شما خواهد داشت. صحبت و همکاری با تعداد زیادی از برنامه نویسان، مسلما آگاهی و دانش شما را در زمینه ی علم برنامه نویسی افزایش خواهد داد. هر چند تعداد بسیار زیادی از برنامه نویسان حرفه ای مدرک دانشگاهی ندارند.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-22

گام دوم: نمونه کار بسازید

نمونه کار های شما در واقع گزارشی از دانش تان هستند. به همراه داشتن چندین نمونه کار برای استخدام شما بسیار مفید خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می کنیم که نمونه ای از کار های خود داشته باشید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-23

گام سوم: کار های آزاد انجام دهید

بازار ها و مارکت های آنلاینی در اینترنت برای فروش نرم افزار ها و محصولات شما وجود دارند بنابراین لازم نیست برای کسب درآمد حتما در جایی استخدام باشید. فریلنسر بودن مزایای بسیار زیادی دارد و می توانید در منزل خود و بدون حضور در محل کار، نرم افزار های مختلفی تولید کنید و آن ها را به فروش برسانید. در صورتی که نرم افزار بسیار بزرگی تولید کرده اید، می توانید برای آن یک وب سایت در نظر بگیرید و یک فروشگاه اختصاصی برای آن داشته باشید.

728px-Learn-a-Programming-Language-Step-24

گام چهارم: پروژه های مختلفی بگیرید و درآمد کسب کنید

یکی دیگر از راه های کسب درآمد، انجام پروژه های نرم افزاری است. سایت های بسیار زیادی هستند که پروژه های فراوانی را ارائه می دهند که می توانید بدون مراجعه ی حضوری آن ها را انجام دهید و دستمزد خود را دریافت نمایید.

منابع: wikihow

نظرها

10 نظر

 1. هنوز متوجه نشدم چجور مقاله ای با عنوان راهنمایی برای برنامه نویس شدن نوشته میشه ولی در قدم اول نامی از فراگیری الگوریتم برده نمیشه…

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 2. رامین ابراهیمی | آموزش برنامه نویسی php از پایه کاملا رایگان بصورت آنلاین

  سلام آقای محمد هادی پیرو
  مقاله ی فوق العاده جالبی بود

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 3. سلام.دانشجوی برق ترم ۳ دانشگاه صنعتی اصفهانم.علاقه ی خیلی زیادی به برنامه نویسی دارم.میخاستم ببینم اگه واقعا وقت بذارم و جدی برم دنبالش توی رشته ی خودم به دردم میخوره آیا؟یا فقط وقتمو تلف کردم؟

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 4. سلام بنده یک دوره آموزش سی شارپ را به صورت رایگان روی وب قرار دادم شاید به دردتون بخوره
  از اینجا می تونید دانلود کنید
  http://1rahnama.com
  اگه مشکلی داشتید خوشحال میشم کمکتون کنم

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 5. حامد کرمی

  سلام من خیلی دوست دارم برنامه نویسی یاد بگیرم.من در کرمانشاه زندگی می کنم شما آموزشگاهی رو می شناسید که من برم اونجا و یاد بگیرم.ممنون اینم آی دی تلگرامم @hamedkarami8

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 6. مراحل یاد گیری برنامه نویسی

  هر برنامه نویس باید حد اقل یک زبان دسکتاپ / وب / وب سرویس / موبایل را بداند.

  مراحل زیر برای یاد گیری برنامه نویس را گروه هیلتن پیشنهاد می کنید.

  مراحل زیر برای همه زبان ها الزامی است .

  الگوریتم و فلوچارت ۱

  مراحل یاد گیری زبان شی شارپ ( نوع برنامه نویسی دسکتاپ)

  ۲- دستورات اولیه سی شارپ

  ۳ – آبجکت های سی شارپ

  ۵- اسکیول سرور Sql Server

  ۶ – کار با دیتابیس ADO.Net

  ۷- برنامه نویسی شی گرایی

  مراحل یاد گیری زبان جاوا (نوع برنامه نویسی دسکتاپ)

  دستورات مقدماتی جاوا
  برنامه نویسی فرمی جاوا

  مرحله عمومی برای برنامه نویسی تحت وب

  ۱ – اچتی ام ال Html

  ۲- سی اس اس CSS

  برنامه نویس وب با Asp.Net (نوع برنامه نویسی وب)

  دوستانی که سی شارپ کار کردند و می خواهند زبان وب یاد بگیرند پیشنهاد می کنیم زبان ASP. Net را یاد بگیرند. پیشنیاز زبان سی شارپ

  ۱- ASP.net

  ۲ – جاوا اسکریپت و Jquery

  ۳- بوت استرپ Bootstrap

  ۴- وب سرویس یا WCF ( ما wcf را پیشنهاد می کنیم)
  ۵- یاد گیری یک سی ام اس مثل mojo portal

  برنامه نویسی وب با PHP (نوع برنامه نویسی وب)

  کسانی که جاوا کار کردند و می خواهند زبان وب کار کنند پیشنهاد می کنیم PHP را کار کنند.

  برنامه نویس PHP

  – جاوا اسکریپت و Jquery
  بوت استرپ bootstrap

  وب سرویس
  یاد گیری یک سی ام اس مثل wordpress
  چطوربرنامه نویسی کنیم

  برای یادگرفتن برنامه نویسی حتما لازم نیست که رشته ات کامپیوتر باشد
  بلکه باید درک وخلاقیت داشته باشی
  توبرنامه نویسی مهمترین چیز الگوریتم هست شما وقتی الگوریتم بلد باشید خیلی راحت
  یادمی گیرید
  الگوریتم: به زبان ساده میگم یعنی فکرکردن یعنی وقتی که یک برنامه بهت دادند بتونی تحلیلش کنی
  درکش کنی
  اولین قدم برنامه نویسی الگوریتم است که درقسمت زیر می تونید اون رو دانلود کنید
  که چطورمیشه فکرکرد ومسئله حل کرد

  http://goo.gl/O4mXxm

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 7. بسیار مچکر عزیز کتاب های پیشنهادیه شما چی هست و چگونه میشه تهیه کرد از مرکز خاصی باید گرفت یا تمامی کتاب خانه ها دارن

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. محمدهادی پیرو

   دوست عزیزم ، پیشنهاد بنده به شما استفاده از سایت های آموزشی مرجع و معتبر است. سایت های آموزشی بسیار زیادی وجود دارند که البته به زبان انگلیسی هستند. چنانچه که تمایل به تهیه ی کتاب های آموزش برنامه نویسی داشته باشید، کتاب های برنامه نویسی هاروی دایتل و پل دایتل شروع خوبی برای شما خواهند بود.
   موفق و پیروز باشید.

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
 8. خیلی خوب بود من نزدیک به دو ماهه شروع کردم به یاد گیری با سوال کردن و جستوجو و نوع علاقم به من گفتن از جاوا شروع کنم و شروع کردم تا اندازه ای هم پیشرفت کردم و htmlهم فارا گرفتم ولی این پکیج های اموزشی که خریدم انچنان کامل نیست و میخوام کلاس ها رو هم برم ولی اموزشگاه خوب پیدا نکردم که پول الکی میگیرن و هیچی هم یاد نمیدن پولیم که میگیرن خیلی زیاده و ادم روحیش به هم میریزه حالا من دنبال کلاسهای خوب میگردم و میخوام واقعا یک برنامه نویس بشم
  شما استادی مدرسی راهنامی چیزی ندارین که
  هم مشاوره بدن و هم کمکی هم باشن
  اگر هست که من ایمیلم هم میزارم.
  tohidkaregar1@gmail.com

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. محمدهادی پیرو

   سلام دوست عزیز
   برای یادگیری برنامه نویسی در ابتدا باید هدفتون رو مشخص کنید که قصد دارید برای چه پلتفرمی برنامه بنویسید. به طور کلی تفاوتی نداره که از کدوم زبان برنامه نویسی استفاده کنید. پیشنهاد می کنم که با کارتون رو با خوندن یک کتاب شروع کنید. اگر شرایط شرکت در کلاس های آموزشی براتون وجود نداره، لازم نیست حتما در یک دوره ی آموزشی شرکت کنید و خودتون هم می تونید با تلاش فراوان برنامه نویسی رو یاد بگیرید. بنده برای یادگیری برنامه نویسی آموزشگاه نرفتم و خودم کار کردم. متاسفانه کسی رو هم نمی شناسم.
   موفق و پیروز باشید

   رای موافق 0
   رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
مشخصات و قیمت گوشی های 12T و 12T پرو شیائومی

مشخصات و قیمت گوشی های 12T و 12T پرو شیائومی اعلام شد.

ناراحتی اپل از تصمیم پارلمان اروپا در مورد اجباری شدن پورت Type-C

پارلمان اروپا اپل را مجبور به عقب نشینی کرد.

ویرایش توئیت ها در توئیتر ممکن شد
ویرایش توئیت ها در توئیتر ممکن شد

س از سال‌ها درخواست کاربران از توییتر برای دکمه ویرایش، بالاخره به آرزوی خود...

بهترین قفل های هوشمند موجود در بازار ایران کدام است؟

در سال های اخیر و با ظهور انواع تکنولوژی ‌های جدید، امنیت و زندگی آسوده در...

گروه هکری انانیموس: سایت دانشگاه شریف را هک کردیم

هکرهای گروه انانیموس ساعاتی قبل با انتشار پیامی ویدئویی مدعی شدند، سایت...

ROG Strix GeForce RTX 4090
معرفی قوی ترین کارت گرافیک های گیمینگ در سال 2022

در ماه جاری میلادی، جدیدترین چیپست‌های گرافیکی شرکت انویدیا، سرانجام معرفی...

7 دلیل برای خرید قسطی آیفون 14

مدتی است که جدیدترین سری گوشی‌های اپل یعنی آیفون 14 به بازار عرضه شده است. از...

اعلام نحوه جبران خسارت بسته های اینترنتی اپراتورها در زمان قطعی اینترنت

بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، زمان استفاده از...

چطور مصرف برق گوشی، لپتاپ، کامپیوتر و تبلت را کاهش دهیم؟
چطور مصرف برق گوشی، لپتاپ، کامپیوتر و تبلت را کاهش دهیم؟

ما نمی توانیم بدون رایانه های رومیزی، لپ تاپ ها و تبلت ها کار کنیم؛ آنها هر...

دستاورد جدید وزارت ارتباطات | ایران به رتبه دوم فیلترینگ در جهان رسید
ایران به رتبه دوم فیلترینگ در جهان رسید

طبق گزاش وبسایت comparietech ایران در رتبه دوم محدودیت‌های اینترنتی قرار دارد. در...