کد خبر:1069133
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آمورش جامع برطرف کردن مشکلات گلکسی نوت ۵ سامسونگ (قسمت دوم)

گلکسی نوت 5 سامسونگ

در بخش اول این مطلب به بررسی چهار مورد از مشکلات گلکسی نوت ۵ سامسونگ و ارائه راه حل هایی برای برطرف این مشکلات پرداختیم.

کلیک – در ادامه بخش اول به بررسی چهار مشکل دیگر این گوشی و روش های برطرف کردن این مشکلات خواهیم پرداخت.

عمل نکردن فناوری شارژ سریع در بعضی از مواقع

برخی از کاربران فبلت گلکسی نوت ۵ ممکن است گاهی اوقات متوجه شوند که گوشی آن ها سریعا شارژ نمی شود. اول از همه کاربران باید ببینند که آیا آیکون شارژ سریع در نوار نوتیفیکیشن ها فعال است یا نه. لازم به ذکر است چنانچه برای شارژ گوشی از فناوری شارژ سریع استفاده می کنید، باید بدانید که در این فناوری شارژ گوشی تنها تا ۵۰ درصد با سرعت بالایی انجام می شود و پس از آن گوشی با سرعت کمتری شارژ می شود و معمولا شارژ ۰ تا ۱۰۰ درصد گوشی با استفاده از این فناوری، ۹۰ دقیقه طول می کشد. در هنگام شارژ گوشی باید صفحه نمایش آن خاموش باشد و کاربر از آن هیچ استفاده ای نکند.

راه حل ها

 • برای شارژ گوشی حتما از شارژر سامسونگ موجود در جعبه گوشی استفاده کنید و باید عبارت Adaptive Fast Charging روی آن نوشته شده باشد.
 • ممکن است کابل برخی از شارژرهای سامسونگ مشکل داشته باشد و کاربران باید از کابل دیگری برای شارژ گوشی خود استفاده کنید.
 • شارژرها حتما باید به پریز برق متصل شوند و نباید برای شارژ گوشی، آن ها را به کامپیوتر متصل کرد و یا شارژر را به سه راهی های برق موجود در بازار متصل کرد. می توانید پریزهای برق مختلف را برای شارژ گوشی خود امتحان کنید.
 • مطمئن شوید که قاب محافظ گوشی مانع اتصال درست شارژر به سوکت شارژ نشده است.
 • ممکن است در صورتی که کابل گوشی را چندین بار از سوکت شارژ درآورید و دوباره وارد آن کنید، مشکل شارژ گوشی برطرف شود و یا حتی می توانید کابل شارژر را محکم تر وارد سوکت شارژ کنید؛ البته ممکن است سوکت شارژ مشکل داشته باشد و یا قطعه ای در آن شل شده باشد و با محکم وارد کردن کابل شارژر، وضعیت بدتر شود. بهترین کار این است که برای تعمیر یا تعویض شارژر با نمایندگی های سامسونگ تماس بگیرید.
 • ممکن است کثیفی سر کابل شارژ و یا سوکت دلیل شارژ نشدن گوشی باشد.

عمر کم باتری

ممکن است برخی از افراد از عمر باتری این گوشی کاملا رضایت داشته باشند؛ اما برخی دیگر از عمر کم باتری آن شکایت کنند. باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری این مدل کمی از باتری مدل قبلی آن کوچک تر است و همین موضوع باعث شده است برخی از افراد از عمر کم باتری این گوشی ناراضی باشند.

راه حل ها

 • به عنوان اولین کار می توانید در تنظیمات گوشی گزینه Battery و پس از آن گزینه Battery Usage را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید تمام مواردی را که در حال استفاده از باتری هستند، مشاهده کنید. با مراجعه به این قسمت در صورتی که اپلیکیشنی باعث مصرف زیاد باتری باشد، مشخص می شود و شما می توانید به راحتی آن اپلیکیشن را حذف کنید و یا با تغییر تنظیمات آن، مصرف آن را کاهش دهید.
 • شما می توانید با مراجعه به تنظیمات باتری در تنظیمات گوشی و سپس انتخاب گزینه Power Saving، مصرف باتری را بدون اینکه تاثیری در عملکرد گوشی داشته باشد، کاهش دهید. کاربران می توانند از گزینه Ultra power savings نیز استفاده کنند؛ البته این گزینه مصرف بخش های مختلف گوشی را به شدت محدود می کند و استفاده از آن تنها در مواقع ضروری توصیه می شود.
 • حذف کردن یا غیر فعال کردن اپلیکیشن هایی غیر ضروری و یا اپلیکیشن هایی که از آن ها استفاده نمی کنید، نیز می تواند یکی از راه حل های خوب برای کاهش مصرف باتری باشد. برای انجام این کار با انتخاب بخش Applications در تنظیمات گوشی و سپس انتخاب گزینه Application Manager و در نهایت گزینه All، اپلیکیشن مورد نظر خود را حذف یا غیر فعال کنید؛ البته قبل از حذف یا پاک کردن هر اپلیکیشنی، با یک جستجوی سریع در اینترنت مطمئن شوید که حذف یا غیر فعال کردن آن هیچ آسیبی به گوشی وارد نمی کند.
 • شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن Greenify مصرف باتری اپلیکیشن های پر مصرف را تا اندازه ای کاهش دهید.

وصل نشدن بلوتوث یا قطع و وصل شدن آن

برخی از افراد با بلوتوث این گوشی مشکل دارند. در برخی در موارد بلوتوث این گوشی نمی تواند به لوازم جانبی آن یا وسایل مورد استفاده در خودرو متصل شود و یا قطع و وصل می شود.

راه حل ها

 • در قدم اول مطمئن شوید که بلوتوث و وسیله مورد نظر به درستی با یکدیگر جفت می شوند. گاهی اوقات لازم است وسایل و یا سیستم ها برای متصل شدن به بلوتوث، با آن جفت شوند.
 • مطمئن شوید که زمان قابل مشاهده بودن وسایل مختلف برای اتصال به بلوتوث به پایان نرسیده است. برخی از وسایل و سیستم ها به دلایل امنیتی تنها برای مدت زمان مشخصی قابل مشاهده هستند و در این مدت زمان می توانند به بلوتوث متصل شوند. شما می توانید با مراجعه به تنظیمات آن ها، گزینه قابل مشاهده بودن آن ها را فعال کنید و یا در صورت اتمام زمان مشخص شده، دوباره آن را فعال کنید.
 • با مراجعه به تنظیمات گوشی و ورود به بخش Bluetooth، وسایلی را در هنگام جفت شدن با گوشی با مشکل مواجه شده اند، پاک کنید و با انتخاب گزینه Restart دوباره برای متصل شدن به آن ها تلاش کنید.
 • با مراجعه به تنظیمات بلوتوث بررسی کنید کدام وسیله در اتصال به گوشی با مشکل مواجه است و سعی کنید در تنظیمات آن وسیله، مشکل را برطرف کنید. اگر تنها می خواهید برای گوش دادن به موسیقی از بلوتوث استفاده کنید، باید گزینه Media audio فعال و گزینه Call audio غیر فعال باشد.
 • می توانید با مراجعه به بخش Applications در تنظیمات گوشی و گزینه Application manager و در نهایت انتخاب Bluetooth، گزینه های Clear cache و Clear data را انتخاب کنید و سپس دوباره اتصال بلوتوث به وسیله مورد نظر خود را امتحان کنید.
 • می توانید روش پاک کردن حافظه کش را که قبلا در مورد آن توضیح داده ایم، نیز امتحان کنید
 • می توانید گوشی خود را ریست فکتوری کنید و ببینید آیا مشکل برطرف می شود یا نه.
 • اگر تمام راه حل های مذکور جواب نداد، باید برای تعویض یا تعمیر بلوتوث گوشی با نمایندگی های سامسونگ تماس بگیرید.

عمل نکردن فناوری شارژ سریع بی سیم

به تازگی برخی از کاربران گوشی گلکسی نوت ۳ با فناوری شارژ سریع بی سیم در این گوشی مشکل دارند. مشکل برخی از افراد این است که گوشی آن ها هنگام شروع شارژ بی سیم با مشکل مواجه می شود و برخی از افراد دیگر در حین روند شارژ بی سیم، با قطع و وصل شدن روند شارژ مواجه می شوند.

راه حل ها

 • چنانچه گوشی شما دارای قاب محافظ است، همین قاب می تواند مانع شارژ بی سیم گوشی شما شود.
 • کیفیت شارژرهای بی سیم اهمیت زیادی دارد، کاربران باید یا شارژر بی سیم خود سامسونگ را تهیه کنند و یا از محصولات شرکت های معتبر دیگر استفاده کنند و از خرید شارژرهای ارزان قیمت و بی نام و نشان اجتناب کنند. همچنین از کیفیت کابل شارژر بی سیم خود نیز مطمئن شوید. معمولا شارژرهای خوب دارای یک نشانگر LED هستند که نشان دهنده سرعت شارژ گوشی ها است.
 • چنانچه در حال استفاده از فناوری شارژ سریع هستید، باید از یک پد سازگار با این فناوری مانند پد شارژ سریع سامسونگ تحت عنوان Samsung Fast Charge Pad یا هر پد دیگری نیز استفاده کنید. قدرت بسیاری از شارژرهای موجود در بازار، برای شارژ گوشی ها، حداکثر یک آمپر است. لازم به ذکر است اگر پد شارژ سریع با شارژری که با آن سازگار نیست، مورد استفاده قرار گیرد، عمل نمی کند.
 • ممکن است اپلیکیشنی با فناوری شارژ سریع تداخل پیدا کرده باشد و باعث اختلال در روند شارژ بی سیم شده باشد. برای بررسی این مشکل ابتدا گوشی را با حالت safe mode روشن کنید. برای انجام این کار ابتدا دکمه پاور گوشی و دکمه کم کردن صدای گوشی را برای چند ثانیه با هم نگه دارید و وقتی عبارت Samsung Galaxy Note 5 ظاهر شد، دکمه پاور را رها کنید و دکمه کم کردن صدا را نگه دارید و سپس گوشی با حالت Safe mode روشن می شود و عبارت safe mode در سمت چپ پایین صفحه مشاهده می شود، چنانچه در این حالت گوشی بدون هیچ مشکلی با فناوری شارژ سریع شارژ شد، قطعا یک اپلیکیشن عملکرد شارژ بی سیم را مختل می کند. برای اینکه گوشی را دوباره به حالت عادی بازگردانید، تنها کافی است دکمه پاور گوشی را بزنید و گزینه Restart را انتخاب کنید.

 

 

نظرها

2 نظر

 1. مطلب بسیار عالی ای بود
  تشکر و ممنون از زحماتتان فقط کاش آدرس تلگرامتون رو برام من بفرستین
  ممنون

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 2. بسیار عالی بود ممنون

  رای موافق 0
  رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
افزایش قدرت پردازش مغز با نواختن پیانو 

محققان دانشگاه باث انگلیس می‌گویند، نواختن پیانو قدرت پردازش مغز را افزایش...

میلیون‌ها گوشی اندرویدی در معرض بدافزار

گزارشی تازه می‌گوید گواهی اعتبارسنجی اندروید شرکت‌های تولیدکننده موبایل...

ثبت ۳ اثرانگشت همزمان روی نمایشگرهای OLED سامسونگ

امنیت موضوعی است که همیشه مورد توجه همه گونه‌ها زنده بوده و در دنیای فناوری...

ویرایشگر ویدئوی حرفه‌ای

VN Video Editor Maker VlogNow نرم افزاری بسیار حرفه ای و قدرتمند و جزو بهترین ویرایشگرهای...

ساخت پیشرفته‌ترین کارخانه رباتیک جهان در چین

چین بزرگترین کارخانه رباتیک جهان را با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری راه...

نجات جان یک نفر با قابلیت ارتباط ماهواره‌ای آیفون 14

اپل در سیستم عامل iOS 16.1 از یک قابلیت تماس اضطراری رونمایی کرد که با وجود آن،...

درمان سرطان پانکراس

محققان دانشگاه کارولینای شمالی در شارلوت، آنتی بادی جدیدی را اختراع کرده اند...

کشف راز انتقال آب از فضا به زمین با یک روش جدید

پژوهشگران آمریکایی سعی دارند با استفاده از یک روش جدید بفهمند که آیا واقعا...

وام‌دهی به کسب و کارهای اینترنتی

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری از اختصاص تسهیلات جدید...

مکرون از ایلان ماسک برای تسهیل مقررات محتوا در توییتر انتقاد کرد

رئیس جمهور فرانسه، در مصاحبه ای با برنامه تلویزیونی صبح بخیر آمریکا، اعلام...