کد خبر:1077035
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

چگونه در آیفون تصاویر ۳۶۰ درجه بگیریم؟

تصاویر ۳۶۰ درجه از جمله تصاویر بسیار پر طرفداری هستند که کاربران برای نمایش دادن و ثبت تمام زوایای موقعیتی که در آن قرار دارند و به اشتراک گذاری آن مخصوصا در بسیاری از شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و غیره استفاده می کنند.

اما ثبت این تصاویر به روش های مختلفی انجام می شود که در این مطلب قصد داریم در مورد آن ها صحبت کنیم.

کلیک- ساخت تصاویر ۳۶۰ درجه با استفاده از گوشی های آیفون بسیار ساده است. نکته مهم این است که آیا تصاویر ۳۶۰ در واقع نوعی ویدیو هستند یا دنباله ای از تصاویر که به هم متصل شده اند؟ به هر حال این تصاویر هرچه باشند تمام صفحات اجتماعی کاربران  از فیس بوک گرفته تا یو تیوب را پر کرده اند. بررسی ها نشان می دهند که بهترین تصاویر ۳۶۰ درجه ای که تا کنون ثبت شده اند آن هایی هستند که با استفاده از گجت های خاص و همچنین دوربین های دو کره ای مثل سامسونگ Gear 360 گرفته شده اند. البته باید گفت برای ثبت تصاویر ۳۶۰ در آیفون روش بسیار ساده است.

هرچند کیفیت دوربین جلو گوشی های آیفون آن قدر خوب نیست که بتوان با استفاده از آ تصاویر ۳۶۰ گرفت اما لوازم جانبی و اپلیکیشن هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها و دوربین جلو گوشی های آیفون می توان تصاویر و ویدیو های ۳۶۰ درجه خوبی ثبت کرد.

تصویر 1

و اما روش های ثبت تصاویر ۳۶۰ در گوشی های آیفون:

  • استفاده از پانوراما یا Panoramic Mode که در تمام گوشی های آیفون وجود دارند:

خوشبختانه اپلیکیشن های مربوط به دوربین که در گوشی های آیفون نصب شده اند اپلیکیشن های بسیار مناسبی هستند و دارای قابلیت های بسیار خوبی هستند. یکی از این قابلیت ها حالت Panoramic است که از آن می توان برای ثبت تصاویر ۳۶۰ درجه استفاده کرد. کمتر کسی وجود دارد که از این قابلیت خاص و خارق العاده تعبیه شده در اپلیکیشن های مخصوص دوربین در گوشی های آیفون استفاده نکرده باشد. البته به نظر می رسد  بهتر باشد که قبل از  استفاده از این قابلیت کاربران یک سری آموزش ها را مطالعه کنند تا بتوانند بهترین و با کیفیت ترین تصاویر ۳۶۰ درجه را ثبت کنند. که در ادامه در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

تصویر 2

  • استفاده از شبکه ها و رسانه های اجتماعی برای ساخت ویدیو های ۳۶۰ درجه

اولین نکته مهم این است که بدانید چه استفاده ای از تصاویر ۳۶۰ درجه خود دارید و می خواهید با آن ها چه کاری انجام دهید. اولین کاری به ذهن بسیاری از کاربران می رسد این است که تصاویر ۳۶۰ درجه خود را در صفحات اجتماعی خود مثل فیس بوک به اشتراک بگذارند. فیس بوک دارای قابلیت پشتیبانی از تصاویر ۳۶۰ درجه ثبت شده توسط کاربران خود است و بنابراین کاربران می توانند تصاویر ۳۶۰ درجه در فیس بوک بارگذاری کنند.

در واقع وقتی کاربری تصویر ۳۶۰ درجه را در صفحه خود به اشتراک می گذارد در کنار آن یعنی در گوشه سمت راست آن آیکونی نماش داده می شود که نشان می دهد این تصویر از نوع تصاویر ۳۶۰ درجه است و بیننده می تواند با درگ کردن آیکون بر روی تصویر آن را بر روی حالت ۳۶۰ درجه مشاهده کند.

نکته جالب توجه این است که با وجود اینکه فیس بوک و یوتیوب از تصاویر ۳۶۰ درجه پشتیبانی می کنند اما اینستاگرام هنوز از این تصاویر پشتیبانی نمی کند. البته ممکن است بعد از این از این قابلیت پشتیبانی کند و کاربران بتوانند با استفاده از اپلیکیشن مربوط به اینستاگرام تصاویر ۳۶۰ درجه خود را بارگذاری کنند.

  • استفاده از اپلیکیشن ها و نرم افزارهایی که تصاویر ۳۶۰ درجه می سازند.

با وجود تمام محدودیت هایی که اپلیکیشن های اصلی دوربین های گوشی ها برای ثبت تصاویر ۳۶۰ درجه دارند، امکان ثبت ویدیو ها و تصاویر ۳۶۰ درجه بدون محدودیت باز هم وجود دارد. این کار را می توان با استفاده از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای زیادی که در دسترس کاربران وجود دارد مثل اپلیکیشن ۳۶۰ Panorama App انجام داد. سایر اپلیکیشن هایی که به کاربر اجازه می دهند تا تصاویر ۳۶۰ درجه ثبت کند عبارتند از Pano که در واقع به کاربر این امکان را می دهد تا تصاویر را در کنار یکدیگر قرار دهد و یک تصویر ۳۶۰ درجه بسازد. نرم افزار Hugin نیز از جمله دیگر اپلیکیشن هایی است که به کاربر این امکان را می دهد تا تصاویر را یکی یکی ثبت کند و بعد در کنار یکدیگر قرار دهد تا یک تصویر ۳۶۰ درجه کامل بسازد.

تصویر 3

از دیگر اپلیکیشن هایی که به کاربران اجازه می دهد تا تصاویر ۳۶۰ درجه ثبت کنند اپلکیشن هایی مثل Sphere app است که به کاربران اجازه می دهد تا تصاویر ۳۶۰ درجه را ثبت کنند و علاوه بر این ها هم تصاویر را با استفاده از همین اپلیکیشن مشاهده و سپس با دیگران به اشتراک گذاری کنند. از جمله لوازم جانبی که می توان با استفاده از آن ها بدون استفاده از دست گوشی را برای ثبت تصاویر ۳۶۰ درجه چرخاند دستگاهی به نام Motrr Galileo است که در واقع با استفاده از آن می توان گوشی را بدون دخالت درست در هر زاویه ای چرخاند و تصویر ۳۶۰ درجه با آن ساخت. البته دستگاه های دیگری نیز برای این منظور هستند که از میان آن ها می توان به BubbleScope، BubblePod و Sidekick360 Plus MeFOTO اشاره کرد.

تصویر 4

  • ساخت ویدیو های ۳۶۰

آسان ترین روش برای ساخت تصاویر ۳۶۰ استفاده از همان اپلکیشن های Splash و Sphere است.ویدیو هایی که با استفاده از اپلیکیشن Splash ساخته شده اند را می توان به راحتی در فیس بوک بارگذاری و به اشتراک گذاشت. همان طور که گفته شد در گوشه سمت راست تصاویر ۳۶۰ درجه ای که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده اند آیکونی نمایش داده می شود که به بیننده نشان می دهد که این تصویر از نوع تصاویر ۳۶۰ درجه است.

تصویر 5

در این میان لوازم جانبی زیادی نیز در بازار در دسترس کاربران است که به کاربران کمک می کند تا قدرت و کیفیت لنز گوشی های آیفون را بالا تر ببرند و با استفاده از آن ها تصاویر با کیفیت تری ثبت کنند که از جمله می توان به Insta360 Nano اشاره کرد به راحتی بر روی گوشی های آیفون ۶ به بالا نصب می شود و کاربران می توانند از آن استفاده کنند.

تصویر 6

نکته مهم که کاربران باید به آن توجه کنند این است که کاربرد تصاویر ۳۶۰ درجه تنها برای نمایش دادن تصاویر و منظره ها نیست بلکه از این تصاویر می توان برای نمایش تمام ابعاد یک شی مثل ماشین نیز استفاده کرد. در واقع اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که به کاربران اجازه می دهند تا از یک شی تصاویری ثبت کنند که دارای عمق هستند. از جمله این اپلیکیشن ها می توان به Fyuse اشاره کرد که کاربران می توانند با استفاده از این اپلیکیشن تصاویر دارای عمق ثبت کنند و در واقع به نحوی تصاویر سه بعدی بسازند. در واقع این تصاویر به تصویر زنده مشهورند.

 

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
بهترین بازی های جدول که باعث تقویت حافظه می‌شوند

حل کردن جدول یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت حافظه و جلوگیری از آلزایمر است....

هک صرافی crypto.com
15 میلیون دلار اتریوم از صرافی ارز دیجیتال Crypto.com دزدیده شد

صرافی Crypto.com پس از هک شدن، حداقل 15 میلیون دلار اتریوم ازدست‌داده است و...

نرخ سود تسهیلات مسکن ملی
جزئیات نرخ سود تسهیلات مسکن ملی و میزان اقساط آن

وام نهضت ملی مسکن از تسهیلاتی است که در راستای قانون جهش تولید مسکن اعطا...

رونمایی از الماس 555.5 قیراطی انیگما در دبی
رونمایی از الماس 555.5 قیراطی انیگما در دبی

الماس 555.5 قیراطی انیگما یا همان «معما» که طبق گفته کارشناسان منشأ غیرزمینی...

مایکروسافت شرکت اکتیویژن بلیزارد را تصاحب کرد
مایکروسافت شرکت اکتیویژن بلیزارد را تصاحب کرد | کالاف دیوتی انحصاری ایکس باکس می شود؟

شرکت مایکروسافت خرید قرن را انجام داد. بخش ایکس‌باکس با مبلغ ۷۰ میلیارد دلار...

زرین پال
گزارش نشست خبری و رونمایی از آکادمی زرین | سکوی یادگیری نوآورانه

آکادمی زرین محصول جدید زرین‌پال در حوزه آموزش و نیروی انسانی، با هدف ایجاد...

مشمولان اعزامی بهمن ۱۴۰۰
نظام وظیفه برای مشمولان اعزامی بهمن ۱۴۰۰ فراخوان داد

سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از همه مشمولان دارای برگ...

تورم‌زدا شدن پالیگان
ارز دیجیتال ماتیک بلاک چین پالیگان نیز مانند اتریوم تورم‌زدا خواهد شد

تخمین اعلام شده توسط تیم پالیگان (Polygon) نوید تورم‌زدا شدن عرضه ماتیک (MATIC) را...

جیغ صدرنشین گیشه شد
«جیغ» صدرنشین شد؛ مرد عنکبوتی از گیشه جا ماند

با اکران جدیدترین نسخه فیلم معروف «جیغ» به تهیه‌کنندگی شرکت پارامونت، این...

رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین
رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین در خلیج فارس

خبرگزاری ریانووستی روسیه از برگزاری یک رزمایش مشترک دریایی میان ایران، چین و...