کد خبر:1033654
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آموزش انتقال مخاطبین از آیفون به گوشی های دیگر

در صورتی که شما از لیست مخاطبین خود (شماره تلفن های مخاطبین) در حساب کاربری آی کلود نسخه پشتیبان (بک آپ) تهیه کرده باشید و بخواهید گوشی خود را با یک آیفون دیگر تعویض کرده و از همان حساب کاربری استفاده کنید، لیست مخاطبین شما به صورت خودکار به آیفون جدید نیز منتقل می شود. ولی اگر شرایط شما با موارد ذکر شده مطابقت نداشته باشد، برای انتقال مخاطبین تان به گوشی جدید مراحل پیچیده تری در انتظار شماست.

کلیک - اگر شما می خواهید آیفون خود را با یک گوشی اندرویدی تعویض کنید، یا از لیست مخاطبین خود در آی کلود نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید و یا اگر می خواهید از یک حساب کاربری آی کلود جدید استفاده کنید، ما شما را در راه انتقال مخاطبین تلفن خود به گوشی جدید راهنمایی خواهیم کرد.

 

اگر لیست مخاطبین شما در حساب کاربری آی کلود ذخیره شده است: یا آیفون جدید به آن حساب کاربری متصل شوید

اگر شما قصد دارید تا از گوشی آیفون جدیدی استفاده کنید، فرایند انتقال مخاطبین به گوشی جدید بسیار آسان است. معمولا لیست مخاطبین به صورت خودکار در اکانت آی کلود شما ذخیره می شود. بنابر این کافیست که با آیفون جدید به همان حساب کاربری قبلی متصل شده و منتظر بمانید تا لیست مخاطبین در گوشی جدید دانلود شود.

برای این که مطمئن شوید که لیست مخاطبین شما در حساب کاربری آی کلود ذخیره می شود، بخش Settings را از گوشی قبلی خود باز کرده و iCloud را انتخاب کنید. اکنون مطمئن شوید که گزینه Contacts در این بخش فعال باشد. اگر این گزینه فعال نباشد، لیست مخاطبین شما فقط در گوشی ذخیره می شود ولی اگر فعال باشد آن ها به صورت آنلاین ذخیره می شوند.

اکنون با آیفون جدید به حساب کاربری آی کلود خود متصل شوید و تا دانلود و همگام سازی کامل لیست مخاطبین خود منتظر بمانید.

ximg_57101c8626873.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.XvtU8yd7eS

 

اگر لیست مخاطبین شما در حساب کاربری دیگری (مثل جیمیل) قرار دارد: به آن متصل شوید و همگام سازی (Sync) را انجام دهید

گوشی آیفون شما قادر است تا لیست مخاطبین را با سرویس ها و حساب های کاربری مختلف دیگر نیز به اشتراک بگذارد. برای مثال اگر شما حساب های کاربری Google (Gmail)، Outlook.com، Yahoo! و یا AOL را به آیفون خود اضافه کرده باشید، هر کدام از آن ها به صورت خودکار لیست مخاطبین شما را در سرویس های خود ذخیره می کنند. این به آن معنی است که شما می توانید از طریق حساب های کاربری Google (Gmail)، Outlook.com، Yahoo! و یا AOL به مخاطبین خود از طریق اپلیکیشن Contacts دسترسی پیدا کنید. البته باید توجه داشت که شماره مخاطبین موجود روی گوشی با این حساب کاربری همگام سازی نمی شود.

برای بررسی این که یک حساب کاربری مخاطبین شما را ذخیره می کند یا نه، بخش Settings را باز کرده وMail Contacts, Calendars, را انتخاب کنید. اگر همگام سازی و ذخیره سازی مخاطبین فعال باشد، باید اسلایدر Contacts در حالت فعال باشد. همچنین شما می توانید بخش Contacts گوشی را باز کرده و سپس از سمت بالا و چپ صفحه Groups را لمس کنید تا ببینید کدام یک از حساب های کاربری مخاطبین را ذخیره می کند.

بنابر این کافیست تا شما با گوشی جدید خود به همان حساب کاربری متصل شوید تا تمامی مخاطبین به صورت آنلاین همگام سازی شده و به گوشی جدید منتقل گردد. گوشی جدید شما چه آیفون باشد و چه گوشی های اندرویدی این روش روی آن جواب می دهد، چرا که می توانید از طریق هر دو آن ها به این حساب های کاربری متصل شوید. در حالی که امکان اتصال به آی کلود از طریق گوشی های اندرویدی وجود ندارد.

ximg_57101d5b3c1d3.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.jssTA_HxEv

 

اگر نسخه های پشتیبان مخاطبین شما نا منظم است: برای پشتیبان گیری از همه آن ها از اپلیکیشن Easy Backup استفاده کنید

اگر لیست مخاطبین شما در چند حساب کاربری مختلف و به صورت پراکنده ذخیره شده است (بعضی روی جیمیل، بعضی روی آی کلود و ...) شما می توانید کل مخاطبین خود را روی یک فایل استخراج کرده و به هر جایی که می خواهید منتقل کنید. این که مخاطبین مربوط به جیمیل، آی کلود، یاهو، Outlook.com و ... باشد اهمیتی ندارد و کلیه مخاطبین ذخیره خواهد شد. کل لیست مخاطبین شما روی یک فایل ذخیره شده و شما قادرید آن را به هر سرویس یا گوشی همراه دیگر منتقل کنید.

متاسفانه هیچ کدام از اپلیکیشن های پیش فرض اپل (شامل اپلیکیشن پیش فرض Contacts) قابلیت استخراج لیست مخاطبین را ندارند. شما می بایست برای انجام این کار از اپلیکیشن های جانبی موجود در آپ استور کمک بگیرید.

ما اپلیکیشن Easy Backup را برای انجام این کار امتحان کردیم و نتیجه رضایت بخشی را شاهد بودیم. این اپلیکیشن را دانلود و نصب کرده و اجازه دسترسی به مخاطبین را به آن بدهید. سپس می بایست گزینه  Backup now لمس کرده و در مرحله بعد Email را انتخاب کنید و ایمیل خود را وارد نمایید تا فایل استخراج شده با فرمت .vcf را برایتان ارسال کند. پس از انجام این کار می توانید این اپلیکیشن را حذف کنید چرا که دیگر به آن احتیاجی نخواهید داشت و نیازی به پرداخت پول جهت خرید اپلیکیشن های دیگر نیز وجود ندارد.

برای وارد کردن مخاطبین موجود در فایل .vcf استخراج شده، فقط کافیست تا ایمیل مربوط به آن را با استفاده از گوشی جدید در ایمیل خود (آیفون یا اندروید) باز کنید و سپس فایل .vcf را لمس نمایید. حال شما می توانید مخاطبین را به گوشی جدید خود منتقل کنید.

ximg_57101e03a55c9.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.BJR6OCcLHK

 

اگر مخاطبین شما در آی کلود ذخیره شده ولی نمی توانید به آن متصل شوید: مخاطبین را از آی کلود استخراج کنید

اگر شما به هیچ وجه نمی خواهید که از اپلیکیشن های جانبی استفاده کنید، و لیست مخاطبین شما در آی کلود ذخیره شده است، یک گزینه دیگر برای شما وجود دارد. این روش در صورتی که قصد دارید از گوشی آیفون به یک گوشی اندرویدی و یا یک گوشی آیفون جدید مهاجرت کنید و دوست دارید تا از یک حساب کاربری آی کلود جدید استفاده کنید مناسب خواهد بود. شما باید لیست مخاطبین خود را از وب سایت آی کلود استخراج کرده و به دستگاه جدید منتقل نمایید.

برای انجام این کار با استفاده از رایانه یا مک خود وب سایت آی کلود رفته و به حساب کاربری که قبلا روی آیفون خود استفاده می کرده اید، متصل شوید. ممکن است از شما خواسته شود تا هویت خود را با دریافت یک پیامک روی شماره تایید شده خود و یا روش های دیگر تایید کنید. کافیست مراحلی که گفته می شود را دنبال کنید. پس از اتمام این مراحل روی آیکون Contacts در وب سایت کلیک کنید.

ximg_57101a87392fe.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.Mc99p_eLJp

در صفحه جدید شما قادر هستید تا مخاطبین به اشتراک گذاشته با آی کلود را ببینید. با فشار دادن کلید های Ctrl+A در ویندوز و Command+A همه آن ها را انتخاب کنید. سپس روی آیکون شبیه به چرخ دنده در قسمت پایین و چپ صفحه کلیک کرده و Export vCard را انتخاب کنید. اکنون دانلود فایل .vcf که تمام مخاطبین شما را در خود دارد آغاز خواهد شد.

ximg_57101ae06f358.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.t2D_h4It-v

آیا نمی توانید تمام مخاطبین خود را در این بخش مشاهده کنید؟ اگر این چنین است احتمال دارد که مخاطبانی که قابل مشاهده نیستند در حساب های کاربری دیگر مثل جیمیل، یاهو و ... ذخیره شده باشد. مخاطبانی که در حساب های کاربری دیگر ذخیره شده باشد در آی کلود به نمایش در نمی آید. بار دسترسی به آن ها شما می توانید با گوشی جدید خود به حساب های کاربریتان متصل شوید و یا به وب سایت هر کدام از آن ها مراجعه کرده و به دنبال گزینه مشابهی برای استخراج مخاطبین و دانلود آن ها در یک فایل باشید.

برای انتقال آسان مخاطبین به آیفون جدید، شما می توانید فایل .vcf آن را برای خود ایمیل کنید. یک ایمیل به خود ارسال کرده و فایل .vcf را به آن ضمیمه کنید. سپس ایمیل ارسال شده را با استفاده از اپلیکیشن Mail در گوشی آیفون جدید باز کرده و روی .vcf کلیک کنید تا مخاطبین به گوشی انتقال پیدا کند. همچنین شما می توانید یک حساب کاربری آی کلود جدید ساخته و با استفاده از گزینه Import vCard در وب سایت آن مخاطبین را به حساب جدید خود منتقل کنید.

اگر می خواهید مخاطبین را به گوشی اندرویدی منتقل کنید، کافیست تا آن ها را وارد یک حساب کاربری گوگل کنید. برای این کار به وب سایت قبلی مخاطبین گوگل مراجعه کنید (وب سایت جدید هنوز این قابلیت را ندارد). سپس روی More و بعد Import کلیک کرده و Choose File را انتخاب کرده و فایل .vcf دریافتی توسط آی کلود را آپلود کنید. با انجام این کار تمامی مخاطبین آی کلود به حساب کاربری گوگل منتقل می شود. در مرحله بعد با گوشی به حساب کاربری گوگل خود وارد شوید تا به تمامی مخاطبین دسترسی پیدا کنید. البته شما قادرید تا فایل .vcf را به خود ایمیل کرده و یا آن را از طریق کابل USB به حافظه گوشی خود منتقل کنید و آن را با استفاده از یک برنامه مدیریت فایل باز کنید، ولی این روش از روش قبلی به زمان بیشتری نیاز دارد.

ximg_57101b4104c4a.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.fDpT-plded

منبع: howtogeek

 

نظرها

2 نظر

 1. سميرا ملازاده

  سلام خسته نباشید
  حدوداً ۳ هفته قبل به صورت اتفاقی Apple ID از iCloud، iTunes & App Stores پاک شد. نیم ساعت بعد از این اتفاق متوجه شدم دوباره شروع کردم App ID نصب کنم صفحه Apple ID Security بازمیشه وقتی Continue میزنم شماره تلفن وبقیه چیزارو میخوادکه من نمیدونم. وقتی Don’t Upgradeمیزنم Verifying نمیشه . Apple ID قبول نمیکنه که ثبت بشه . از فیلترشکن هم استفاده کردم تو این مدت چندبار این کارو انجام دادم ولی باز همون میشه.گوشیمiPhone 7

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 2. عليرضا صنيعي

  شماره های ایفون من به شماره های ایفون خواهرم اضافه شده است چگونه میتوانم در گوشی همشیره انها را پاک کنم

  رای موافق 1
  رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
اینترنت همراه در زمان برگزاری کنکور سراسری قطع می شود؟

فضل‌الله گنجی‌پور قطع تلفن همراه و اینترنت در زمان برگزاری کنکور را در...

نحوه درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا از اینستاگرام در سال 2022
نحوه درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا از اینستاگرام در سال 2022

اینستاگرام از ابزارهای جدیدی برای درامدزایی تولیدکنندگان محتوا رونمایی کرد.

کدام طراحی گوشی های آیفون اپل را بیشتر می پسندید؟

چنین روزی در سال ۲۰۰۷ بود که اپل شروع به فروش آیفون کرد؛ محصولی که انقلابی در...

تکذیب شایعه فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ

اوایل هفته خبری از سوی نایب رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس مبنی بر فیلتر شدن دو...

حل مشکلات بازی overwatch 2
حل مشکلات بازی Overwatch 2 : از عدم اتصال به سرور تا لود نشدن پوسته های افسانه ای

بالاخره روز موعود فرا رسید، طرفداران Overwatch 2 از 8 تیر قادرند آخرین نسخه بتای...

آشنایی با هتل پرنده اسکای کروز با ظرفیت حمل 5000 نفر
آیا تایتانیک آسمان ها ساخته می شود؟ آشنایی با هتل پرنده اسکای کروز با ظرفیت حمل 5000 مسافر

ویدئوی هتل پرنده اسمای کروز (Skycruise) که با سوخت هسته ای کار می کند، در روزهای...

معرفی برند سخت افزاری جدید سونی موسوم به Inzone
معرفی برند سخت افزاری جدید سونی موسوم به Inzone

سونی از راه اندازی Inzone، نام تجاری جدید نمایشگرها و هدست های بازی کامپیوتر خبر...

نکات مهم در مورد هک اکانت واتساپ
در هنگام هک واتساپ چه کار کنیم؟ نکات مهم در مورد هک اکانت واتساپ

این روزها شمار افرادی که به پلیس فتا مراجعه کرده و از هک اکانت واتساپ خود گفته...

آموزش ذخیره صفحات یک وب سایت با فرمت عکس در گوشی اندروید، iOS و ویندوز

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای بررسی دقیقتر UX/UI یک سایت، نیاز به دید...

SideTrak Slide Portable Monitor
مانیتور قابل حمل برای کامپیوتر یا لپتاپ چطور کار می کند؟

گجت SideTrak Slide Portable Monitor قادر است با اضافه کردن دو مانیتور اضافی به لپتاپ شما از...