کد خبر:1005770
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

چگونه توان شارژدهی باتری نکسوس 5 ایکس را افزایش دهیم؟

نکسوس 5 ایکس گوگل که به تازگی از سوی این شرکت معرفی و عرضه شده، نقاط مثبت و عملکردی متعددی را به همراه دارد.

همراه اول

اما متاسفانه در سمت مقابل عملکرد باتری 2700 میلی آمپر ساعتی این گوشی چندان عالی محسوب نمی‌شود و بسیاری از کاربران عقیده دارند که توان شارژدهی باتری این گوشی باید بیشتر از این‌ها می‌بود.

کلیک- به نظر شما چه روش‌ها یا ترفندهایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانیم توان شارژدهی باتری نکسوس 5 ایکس خود را افزایش دهیم؟ ما در این مقاله قصد دارید که هفت ترفند کاربردی به منظور افزایش توان شارژدهی باتری نکسوس 5 ایکس را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم، بنابراین با کلیک دات آر آی همراه باشید.

استفاده از قابلیت Doze سیستم عامل اندروید مارشمالو

قابلیت Doze در واقع یک حالت اختصاصی است که گوگل در نسخه‌ی جدید سیستم عامل اندروید خود یعنی مارشمالو تعریف کرده و به موجب آن در شرایطی که شما از دستگاه هوشمند خود استفاده‌ای نمی‌کنید، میزان فعالیت‌های دستگاه به طور اتوماتیک به کمترین مقدار ممکن تقلیل یافته و این امر منجر به ذخیره‌سازی انرژی باتری و مصرف کمتر آن خواهد شد. با توجه به بهره‌مندی نکسوس 5 ایکس گوگل از سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو شما می‌توانید با فعال‌سازی و به کارگیری این قابلیت میزان مصرف انرژی باتری آن را تا حد زیادی کاهش دهید.

1-Nexus 5X BatteryLife

طبق بررسی‌های انجام شده، استفاده‌ی دائم از قابلیت Doze تاثیر به سزای در توان شارژدهی باتری دستگاه‌های اندرویدی دارد و حتی در شرایط خاصی ممکن است توان شارژدهی باتری آن را تا دو برابر افزایش دهد. شایان ذکر است که قابلیت Doze به گونه‌ای طراحی شده تا به محض دریافت هرگونه پیغام هشداری نظیر دریافت تماس، پیامک و ... به طور اتوماتیک غیرفعال می‌شود. بنابراین اگر از قابلیت Doze استفاده کنید در عملکرد معمول گوشی شما هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد.

اجرای کمتر ویدئوی و بازی‌های اندرویدی

طبق بررسی‌های انجام شده، ظاهرا گوشی نکسوس 5 ایکس نسبت به اجزای ویدئو و بازی‌های اندرویدی بسیار حساس است. طبق گزارشات، ظاهرا مصرف انرژی باتری نکسوس 5 ایکس در هنگامی که به پخش فایل‌های ویدئویی می‌پردازد افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. به بیان دیگر میزان مصرف انرژی باتری نکسوس 5 ایکس در شرایط پخش ویدئویی نسبت به سایر محصولات بیشتر است، بنابراین سعی کنید تا حد امکان از تماشای ویدئو در نکسوس 5 ایکس دوری کنید. باور داشته باشید که این امر به شکل جالب توجه‌ای توان شارژدی باتری نکسوس 5 ایکس شما را افزایش می‌دهد.

2-Nexus 5X BatteryLife

این موضوع برای بازی‌های اندرویدی نیز صادق است. میزان مصرف انرژی باتری نکسوس 5 ایکس گوگل مادامی که به اجرای یک بازی پرگرافیک می‌پردازد نسبت به سایر محصولات اندرویدی به مراتب بیشتر است، بنابراین تا جایی که می‌توانید از اجرای بازی‌های اندرویدی در این گوشی هوشمند نیز دوری کنید.

همیشه یک شارژر یدکی به همراه داشته باشید

یکی از مزیت‌های عمده‌ی مرتبط با باتری نکسوس 5 ایکس در سرعت بسیار بالای شارژ مجدد آن است. بنابراین شما همواره می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان‌های ممکن باتری این گوشی هوشمند را به میزان جالب توجه‌ای شارژ نمایید. از اینرو پیشنهاد می‌کنیم که همواره یک شارژر یدکی را به همراه داشته باشید و از هر فرصت کوتاهی به منظور شارژ باتری نکسوس 5 ایکس خود استفاده کنید. بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که تنها با 10 دقیقه شارژ باتری نکسوس 5 ایکس می‌توانید ساعت‌های زیاد از آن استفاده نمایید.

کاهش نور صفحه نمایش یا Brightness

صفحه نمایش نکسوس 5 ایکس گوگل از نظر ماکسیموم روشنایی و توانایی در زمینه‌ی Brightness عملکرد بسیار مطلوبی دارد، اما متاسفانه افزایش روشنایی صفحه نمایش دستگاه منجر به مصرف انرژی بیشتر می‌شود. از اینرو همواره سعی کنید که میزان روشنایی صفحه نمایش نکسوس 5 ایکس خود را کم در نظر بگیرید و بدین صورت توان شارژدهی باتری آن را افزایش خواهید داد.

3-Nexus 5X BatteryLife

همچنین پیشنهاد می‌کنیم که زمان خاموش شدن اتوماتیک صفحه نمایش دستگاه را نیز به کمترین مقدار خود کاهش دهید. می‌توانید این مدت زمان را در حالت 30 ثانیه‌ای تعریف کنید، در این شرایط چنانچه به مدت 30 ثانیه از گوشی خود استفاده نکنید، صفحه نمایش آن به طور اتوماتیک خاموش می‌شود. با کمتر شدن زمان خاموش شدن اتوماتیک نمایشگر میزان انرژی مصرفی باری دستگاه نیز کاهش پیدا می‌کند.

غیرفعال کردن پیغام‌های هشدار غیرضروری

هر بار که دستگاه شما پیغام هشداری را نمایش می‌دهد، انرژی زیادی از باتری دستگاه مصرف خواهد شد. همانگونه که پیش از این هم گفتیم، با دریافت هر نوع پیغام هشدار، نکسوس 5 ایکس شما از وضعیت Doze خارج شده و در واقع از حالت کم مصرف به وضعیت عادی و پرمصرف منتفل می‌شود.

به طور کلی روشن شدن صفحه نمایش دستگاه هم تاثیر به سزایی در عملکرد باتری آن خواهد داشت. بنابراین سعی کنید تا جایی که امکان دارد، پیغام‌های هشدار غیرضروری مربوط به اپلیکیشن‌های نه چندان حیاتی و مورد نیاز را غیرفعال نمایید. برای دسترسی به بخش تنظیمات مربوط به پیغام‌های هشدار دستگاه باید وارد بخش Settings و پس از آن وارد بخش Sound & Notification شوید.

غیرفعال‌کردن اپلیکیشن‌های غیرضروری

4-Nexus 5X BatteryLife

هرچه تعداد اپلیکیشن‌های اجرا شده بر روی گوشی هوشمندتان بیشتر باشد، میزان مصرف انرژی باتری دستگاه نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین سعی کنید که دائما مروری بر اپلیکیشن‌های اخیر اجرا شده‌ی خود داشته باشید و موارد غیرضروری را حذف نمایید.

همچنین باید در نظر داشته باشید که برخی از اپلیکیشن‌های به طور دائم در پس زمینه‌ی دستگاه فعال هستند و اطلاعاتی نظیر موقعیت مکانی شما را تجزیه و تحلیل می‌کنند. این اپلیکشن‌ها در هر شرایط منجر به مصرف انرژی بیشتر دستگاه خواهند شد، بنابراین همواره سعی کنید که عملکرد این اپلیکشن‌ها را در نظر بگیرید و موارد غیر ضروری را غیرفعال نمایید. فعال بودن قابلیت GPS از جمله قابلیت‌هایی است که مصرف انرژی زیادی داشته و اغلب اپلیکشن‌ها از آن استفاده می‌کنند.

از قابلیت Battery Saver استفاده کنید

اما اگر در وضعیت‌های بحرانی قرار دارید، استفاده از قابلیت Battery Saver بهترین گزینه‌ی پیش رویتان محسوب می‌شود. تصور کنید که به واقع نیاز دارید که انرژی باتری نکسوس 5 ایکس خود را برای چند ساعت دخیره نمایید، در این شرایط استفاده از قابلیت یا وضعیت Battery Saver می‌تواند کمک به سزایی داشته باشد.

به منظور فعال‌سازی این قابلیت در نکسوس 5 ایکس، وارد بخش Settings و سپس Battery شوید. حال گزینه‌ی سه نقطه‌ای موجود بر روی صفحه نمایش دستگاه را انتخاب نموده و پس از آن سبت به فعال‌سازی قابلیت Battery Saver اقدام نمایید.

شایان ذکر است که با فعال شدن قابلیت Battery Saver، دو خط نارنجی رنگ در بخش بالا و پایین صفحه نمایش دستگاه شما نمایان می‌شود که در واقع نشان دهنده‌ی فعال بودن وضعیت Battery Saver در دستگاه شما هستند. در این شرایط سیستم عامل اندروید مارشمالو میزان فعالیت‌های گوشی را به حداقل شرایط ممکن کاهش می‌دهد و انرژی باتری دستگاه به طرز شایان ملاحظه‌ای ذخیره‌سازی خواهد شد.

منبع: androidpit

نظرها

  سر‌خط آخرین خبرها

  خبرهای بیشتر
  تاندربولت 5 اینتل
  پخش اطلاعات تصادفی از تاندربولت 5 اینتل با پهنای باند 80 گیگابایت!

  اطلاعات متعددی درباره فناوری جدید تاندربولت 5 اینتل به تازگی در فضای توییتر منتشر...

  امکان استعلام اینترنتی چک
  با اعلام بانک مرکزی؛ امکان استعلام چک در سایت اینترنتی بانک مرکزی فراهم شد

  بانک مرکزی اعلام کرد امکان استعلام چک بر اساس اقلام اطلاعاتی در وب‌سایت اصلی این...

  انتشار تصاویر جدید از گلکسی واچ 4 کلاسیک سامسونگ
  انتشار تصاویر جدید از گلکسی واچ 4 کلاسیک سامسونگ

  درست هفت روز پیش از رونمایی رسمی از سری گلکسی واچ 4 سامسونگ، تصاویر جدیدی از مدل...

  دوربین زیر نمایشگر اوپو
  نسل جدید دوربین زیر نمایشگر اوپو به طور رسمی رونمایی شد

  فناوری جدید دوربین زیر نمایشگر ساخت شرکت اوپو (OPPO) ضمن بهبود ویژگی‌های صفحه نمایش،...

  هزینه غیرقانونی نسخه الکترونیک
  هشدار مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی؛ دریافت هزینه نسخه الکترونیک در داروخانه‌ها غیرقانونی است!

  مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور با بیان اینکه این سازمان هزینه نسخه الکترونیک...

  مشخصات کامل گلکسی بادز ۲ پیش از رونمایی لو رفت

  شرکت سامسونگ قصد دارد در تاریخ ۱۱ آگوست از جدیدترین محصولات خود همچون گلکسی فولد...

  ارزش اسکوئر پس از خرید افترپی ممکن است 5 برابر شود
  آنتونی پمپلیانو: ارزش «اسکوئر» پس از خرید «افترپی» ممکن است 5 برابر شود

  آنتونی پمپلیانو گفت: «شاید 20 برابر کردن ارزش کسب‌وکار کمی دور از ذهن باشد، اما آیا...

  سری آیفون 13
  باتری بزرگ با اجزای کوچک‌تر؛ مشخصات داخلی آیفون 13 با مدل‌های قبلی فرق دارد

  در راستای وعده اپل در بهبود فناوری شارژ سری آیفون 13، گزارش‌های اخیر به کاربرد...

  کلاهبرداری اپلیکیشن جعلی همراه بانک
  رئیس پلیس فتا هشدار داد: استفاده از اپلیکیشن‌های جعلی همراه‌بانک برای کلاهبرداری از حساب شهروندان

  رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت (فتا) در خصوص کلاهبرداری از شهروندان با...

  گلکسی A52s
  گلکسی A52s سامسونگ گواهی FCC را دریافت کرد

  گوشی گلکسی A52s نسخه ارتقایافته مدل A52 5G بوده که به تازگی موفق به اخذ جواز FCC شده است....