کد خبر:1082726
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

برای نصب ویندوز ۱۰ می توانید از شماره سریال های ویندوز ۷ و ۸ استفاده کنید

نصب ویندوز 10

به تازگی خبرهایی منتشر شده است که بیانگر این است که کاربران می توانند در هنگام نصب ویندوز ۱۰ از شماره سریال های استفاده نشده ویندوز ۷ و نسخه های مختلف ویندوز ۸ نیز استفاده کنند.

به گزارش کلیک، کاربران هم می توانند ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترهایی که این ویندوز قبلا بر روی آن نصب شده است، از نو نصب و فعال کنند و هم می توانند با استفاده از سریال های ویندوزهای ۷ و نسخه های مختلف ویندوز ۸، در هنگام نصب این ویندوز بر روی کامپیوترهایی که قبلا ویندوز ۱۰ بر روی آن ها نصب نشده است، استفاده کنند.

فردی گزارش کرده است که پس از تاریخ ۲۹ جولای (۸ مرداد) توانسته است با استفاده از سریال اصلی ویندوز ۷ که قبلا استفاده نشده است، ویندوز ۱۰ را نصب کند. فردی دیگر هم گزارش کرده است که توانسته است با استفاده از یک سریال اصلی که قبلا داشته است؛ این کار را انجام دهد.

با وجود اینکه برخی از افراد قبلا نیز اعلام کرده بودند که دسترسی کاربران ویندوز ۷ و نسخه های مختلف ویندوز ۸ به ویندوز ۱۰ محدود نشده است و این کاربران می توانند از با استفاده از فناوری assistive مایکروسافت به ویندوز ۱۰ دسترسی داشته است؛ اما موضوع استفاده از سریال های ویندوز ۷ و ۸ برای فعال کردن ویندوز ۱۰ کمی متفاوت است.

خبرنگاری از مایکروسافت پرسید که چرا ارتقای رایگان نسخه های دیگر ویندوز به ویندوز ۱۰ هنوز به پایان نرسیده است و سخنگوی مایکروسافت با تاکید بر اینکه دیگر امکان ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰ وجود ندارد، اذعان کرد: "کاربرانی که برای نخستین بار ویندوز ۱۰ را نصب کرده اند، برای استفاده از آن، نیازمند یک شماره سریال هستند و کاربرانی هم که قبلا ویندوز ۱۰ را نصب کرده اند، پس از نصب مجدد آن برای فعال کردن ویندوز نیازمند استفاده از یک مجوز دیجیتالی هستند."

اما واقعیت چیز دیگری است، کاربرانی که هنوز اقدام به نصب ویندوز ۱۰ نکرده اند، می توانند در هنگام نصب این ویندوز از سریال های ویندوز ۷ و نسخه های مختلف ویندوز ۸ استفاده کنند.

همچنین این خبرنگار از مایکروسافت پرسیده است که کاربران از چه زمانی دیگر نمی توانند این کار را انجام دهند؛ اما سخنگوی مایکروسافت از پاسخ به این سوال خودداری کرده است.

سیاست مایکروسافت درباره این موضوع مشخص نیست. شاید اتمام دوره ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰ کمی زمانبر باشد و مایکروسافت می خواهد این کار را به صورت تدریجی انجام دهند. مقامات رسمی مایکروسافت نیز به موضوع اشاره کرده اند.

در پایان باید گفت مشخص نیست که چه زمانی مایکروسافت به ارتقای سایر نسخه های ویندوز به ویندوز ۱۰ پایان می دهد؛ اما چیزی که مشخص است این است که می توانید در هنگام نصب این نسخه از شماره سریال های ویندوز ۷ و نسخه های مختلف ویندوز ۸ استفاده کنید و توصیه ما این است که اگر هنوز ویندوز ۱۰ را نصب نکرده اید و قصد انجام این کار را دارید، عجله کنید.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
عربستان سعودی قصد دارد در شرکت فضایی اسپیس‌ایکس سرمایه‌گذاری کند

عربستان سعودی قصد دارد در یک همکاری با اسپیس‌ایکس، به‌عنوان سرمایه‌گذار در...

هوش مصنوعی ChatGPT حالا می‌تواند با کمک افزونه‌ها به اینترنت دسترسی داشته باشد

OpenAI در خبری اعلام کرد که ChatGPT حالا از افزونه‌ها پشتیبانی می‌کند و می‌تواند...

تیک‌های آبی سیستم قدیمی توییتر در روز دروغ اول آوریل حذف می‌شود

 توییتر در خبری اعلام کرده است که از 1 آوریل (12 فروردین) تیک‌هایی آبی قدیمی...

تلسکوپ هابل برای اولین‌بار یک سیاه‌چاله ابَرپرجرم فراری را ثبت کرد

تلسکوپ هابل موفق به ثبت اولین تصویر از یک سیاه‌چاله ابَرپرجرم فراری شد.

به‌روزرسانی واتس‌اپ با دو قابلیت جدید؛ مدیریت گروه‌ها آسان‌تر می‌شود

واتس‌اپ آپدیتی شد و حالا افزون بر امکان مشاهده گروه‌های مشترک خود با دیگر...

گوشی جدید نوکیا معرفی شد

 بر اساس خبرهای جدید، امروز شرکت نوکیا به صورت رسمی از گوشی هوشمند Nokia C12 Pro...

دانشمندان به سرنخ‌های جدیدی از منشأ کرونا دست یافتند

برخلاف باور عموم که منشأ کرونا را خفاش‌ها می‌داند، حالا دانشمندان باور...

تبلیغات جدید به اینستاگرام می‌آیند؛ این‌بار در نتایج جستجو و به‌صورت نوتیفیکیشن

شرکت اینستاگرام در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به‌صورت آزمایشی نمایش تبلیغات...

شیائومی سیستم عامل MIOS را برای جایگزینی MIUI آماده می‌کند

در روزهای اخیر شایعاتی از تلاش شیائومی برای ساخت یک سیستم عامل جدید خبر...

محققان چینی یخچال مخصوص تراشه‌های کوانتومی ساختند

یخچال تراشه‌های کوانتومی می‌تواند شرایط محیطی پایدار و مناسبی را برای...