کد خبر:1193364
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

چگونه تمام شخصیت های بازی Call of Duty Black Ops 4 را آزاد کنیم؟

شخصیت های بازی Call of Duty Black Ops 4

رسانه کلیک - شخصیت های بازی Call of Duty Black Ops 4 در حالت بتل رویال، کاراکترهای منحصر به فردی هستند که در این مقاله به نحوه آزادسازی آن ها می پردازیم.

یک روز از انتشار نسخه نهایی بازی پرطرفدار Call of Duty Black Ops 4 می گذرد و در حال حاضر بسیاری از بازیکنان و گیمرها مشغول تجربه حالت های مختلف بخش چند نفره آنلاین این عنوان ویدیویی نظیر حالت بتل رویال هستند. از آنجا که بازی «کالاف دیوتی بلک اپس 4» فاقد بخش داستانی و تک نفره بوده و از طرفی هم برای اولین بار شاهد حالت بتل رویال از جنس کالاف دیوتی هستیم، رقابت بر سر دستیابی به سطح (Level) بالاتر به شدت حساس شده و بازیکنان با انجام ترفندهای گوناگون و اتمام چالش ها، آیتم ها، سلاح و شخصیت های متفاوتی را از آن خود می کنند که قاعدتا این موارد تاثیر مثبتی بر عملکرد آن ها می گذارد.

حالت بتل رویال بازی «کالاف دیوتی بلک اپس 4» شامل شخصیت ها و کاراکترهایی است که هر کدام از آن ها قابلیت و ویژگی منحصر به فردی دارند.

پس از موفقیت چشمگیر حالت بتل رویال و محبوبیت خارق العاده گیم پلی بازی هایی همچون «فورت نایت» و «پابجی»، اغلب بازی سازان بزرگ و مطرح دنیا نظیر اکتیویژن و الکترونیک آرتز به سراغ ساخت و توسعه این حالت در بازی های خود رفتند و عنوان ویدیویی Call of Duty Black Ops 4 نیز از این موضوع مستثنی نیست و به نظر می رسد که استودیوی «تری آرک» یکی از بهترین تجربه های این حالت پرمخاطب را در جدیدترین اثر ویدیویی خود تحت عنوان Blackout برای گیمرها و طرفداران رقم زده است.

حالت بتل رویال بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 شامل چندین شخصیت و کاراکتر منحصر به فرد جدید و قدیمی است که هر کدام از آن ها قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی دارند و انتخاب صحیح آن ها می تواند کمک شایانی به پیروزی لذت‌بخش تیم شما کند.

خبر خوب برای طرفداران پر و پا قرص مجموعه کالاف دیوتی و به خصوص هواداران سری بلک اپس این است که برخی از شخصیت های بازی Call of Duty Black Ops 4 از نسخه های پیشین به این عنوان ویدیویی راه یافته اند که برای بازیکنان این فرانچایز قدیمی و خاطره انگیز نامی آشنا دارند. با این حال، باید توجه داشته باشید که از همان ابتدا و شروع کار به تمامی کاراکترهای بازی دسترسی ندارید و برای آزادسازی آن ها، نیاز به طی برخی ماموریت ها، انجام چالش ها و دستیابی به سطح (Level) بالاتر است که در این مقاله شما را با تک تک ماموریت ها و چالش های مورد نیاز برای کنترل تمامی شخصیت های بازی Call of Duty Black Ops 4 آشنا می کنیم.

شخصیت های حالت بتل رویال (Blackout)

در حال حاضر، حالت بتل رویال یا همان Blackout بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 دارای پنج مبارز و شخصیت گوناگون و مختلفی است که بر اساس گفته های سازندگان، با گذشت زمان و انتشار بسته های الحاقی به تعداد این کاراکترها افزوده شده و به لطف این به‌روزرسانی ها، ویژگی ها و قابلیت های جدیدی به شخصیت ها و گیم پلی بخش بتل رویال بازی اضافه می شود.

 • Ranger – دستیابی به سطح بیستم (Level 20)
 • Frogman – دستیابی به سطح چهلم (Level 40)
 • Airborne – دستیابی به سطح شصتم (Level 60)
 • Seal – دستیابی به سطح هشتادم (Level 80)
 • Battle Hardened – دستیابی به سطح هشتادم (Level 80)

شخصیت های حالت زامبی (Zombies)

هم اکنون، استودیوی تری آرک هیچ شخصیت منحصر به فردی را برای این حالت از بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 در نظر نگرفته است. با این حال، به نظر می رسد که اولین شخصیت این بخش بازی به همراه انتشار بسته الحاقی «بلک اپس» به بازی اضافه شود.

 • Shadow Man

شخصیت های متخصص (Specialist)

شخصیت های متخصص بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 با اتمام ماموریت ها و مراحل حالت بتل رویال توسط شخصیت های دیگر باز می شوند. هرچند، برای آزادسازی این کاراکترها معمولا به انجام کارهای خاص و مشخصی در طول مسابقه بتل رویال نیاز است. به عنوان مثال، در حالی که در فهرست بازیکن های برتر یک مسابقه بتل رویال قرار دارید، با جمع آوری یک آیتم خاص و حفظ و نگه داری از آن تا پایان مسابقه، می توانید یکی از شخصیت های متخصص را آزاد کرده و در مسابقات بعدی از این کاراکتر جدید و قابلیت های منحصر به فرد آن استفاده کنید.

چگونه شخصیت «ریکون» (Recon) را آزاد کنیم؟

شخصیت ریکون با اتمام یک ماموریت و جمع آوری سکه Ching آزاد می شود. دیگر ضوابط آزادسازی این کاراکتر به شرح زیر است:

 • جلوگیری از آسیب های جدی
 • قرارگیری در فهرست 15 بازیکن برتر مسابقه
 • پایان مسابقه و جمع آوری یک سکه Ching

چگونه شخصیت «تورک» (Torque) را آزاد کنیم؟

آزادسازی شخصیت تورک کار چندان سخت و دشواری نیست و شما در طول مسابقه با جمع آوری نامه ای از سوی این شخصیت، می توانید در مسابقات بعدی در نقش تورک با دشمنان و حریف خود رقابت کنید. شرایط دیگر برای آزادسازی این کاراکتر به شرح زیر است:

 • قرار دادن حداقل دو سیم خاردار (Razor Wires) در مسیر حرکت دشمن
 • قرار دادن حداقل یک مانع (Barricade) در مسیر حرکت دشمن
 • قرارگیری در فهرست 15 بازیکن برتر مسابقه
 • پایان مسابقه و جمع آوری یک نامه یا یادداشت از سوی شخصیت تورک

چگونه شخصیت «اجاکس» (Ajax) را آزاد کنیم؟

برای دستیابی به شخصیت اجاکس فقط و فقط کافی است که چالش Broken Armor Plating را انجام دهید. در این چالش، سه قطعه از زره های شکسته شده در گوشه و کنار جهان بازی پنهان شده اند که شما با یافتن هر سه این زره ها می توانید در مسابقات بعدی کنترل شخصیت اجاکس را به دست بگیرید.

 • یافتن سه قطعه از زره های شکسته شده (Broken Armor)
 • مسابقه را به پایان برسانید.

چطور شخصیت «بتری» (Battery) را آزاد کنیم؟

زمانی که در حال تجربه بازی هستید، با یافتن «لانچر» اختصاصی کاراکتر متخصص بتری می توانید این شخصیت کلیدی بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 را آزاد کنید. از دیگر شرایط آزادسازی این کاراکتر می توان به 2 مورد زیر اشاره کرد:

 • با پرتاب نارنجک (Grenade) دشمنان خود را نابود کنید.
 • قرارگیری در فهرست 15 بازیکن برتر مسابقه

نحوه آزادسازی شخصیت «کرش» (Crash)

با انجام چالش دیگری به نام The Poker Chip، می توانید یکی دیگر از شخصیت های متخصص بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 به نام کرش را آزاد کنید. این چالش شامل قرارگیری در لیست سه بازیکن برتر مسابقه، جمع آوری و نگه داری بیش از پانزده آیتم افزایش سلامت و یافتن Poker Chip و حفظ آن در طول مسابقه می شود. به عبارت دیگر، شرایط انجام چالش The Poker Chip به شرح زیر است:

 • حداقل به عنوان سومین نفر برتر بازی، مسابقه را به پایان برسانید.
 • جمع آوری و حفظ بیش از پانزده آیتم افزایش دهنده سلامت (Heal) تا پایان مسابقه
 • یافتن حداقل یک Poker Chip و نگه داری آن تا پایان مسابقه

چگونه شخصیت «فایر بریک» (Firebreak) را آزاد کنیم؟

شخصیت فایر بریک یکی دیگر از کاراکترهای تخصصی بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 به شمار می رود که این شخصیت پس از اتمام ماموریت Burned Doll برای شما آزاد می شود. در این مرحله، شما باید افرادی که سطح سلامت آن ها به صفر رسیده و در انتظار هم‌تیمی های خود برای احیای مجدد سلامت هستند، با استفاده از اسلحه آتش سوزی آن ها را آتش زده و به قتل برسانید. قوانین ماموریت و چالش یاد شده عبارتند از:

 • تایید کشتن و یا پاک سازی بازیکنان با استفاده از سوزاندن و آتش زدن
 • یافتن حداقل یک عروسک سوخته (Burned Doll) در طول مسابقه و حفظ آن

شخصیت های ویژه

جدا از شخصیت هایی که در بالا به معرفی و نحوه آزادسازی آن ها پرداختیم، چندین شخصیت متخصص و ویژه دیگر با نام های Woods، Reznov، Menendez و Mason در بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 حضور دارند که چنانچه طرفدار پر و پا قرص سری بلک اپس باشید، حتما با این اسامی آشنا هستید. این کاراکترها از نسخه های پیشین مجموعه محبوب بلک اپس به بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 راه یافته اند که مانند تمامی کاراکترهای دیگر، دستیابی به آن ها نیازمند انجام ماموریت ها و چالش های خاص خود است.

چگونه شخصیت «وودز» (Woods) را آزاد کنیم؟

جهت کنترل شخصیت «وودز» و استفاده از قابلیت های این کاراکتر، باید ماموریت Wood’s Bandana را به پایان برسانید. انجام این ماموریت کار سخت و دشواری نبوده و شما با ورود به یک هلی کوپتر و هدایت آن، یافتن یک سربند و پیروزی در آن مسابقه می توانید این شخصیت را آزاد کنید. به بیان دیگر، شرایط آزادسازی این کاراکتر به شرح زیر است:

 • ورود به یک هلی کوپتر و هدایت آن
 • پیروزی در مسابقه
 • یافتن یک سربند (Bandana) در طول مسابقه و حفظ آن تا پایان نبرد

شخصیت «منندز» (Menendez) را چطور آزاد کنیم؟

کاراکتر منندز یکی دیگر از شخصیت های بازی Call of Duty Black Ops 4 است که برای آزادسازی و دسترسی به آن، با انجام فعالیت های زیر، کافی است ماموریت Locket را با موفقیت به اتمام برسانید:

 • کشتن یک دشمن با استفاده از تنفگ «شات گان» (Shotgun)
 • کشتن یک دشمن در یک حمله سریع و شوکه کننده
 • ماموریت را با یافتن و نگه داری Locket به پایان برسانید

شخصیت های بازی Call of Duty Black Ops 4

از دیگر خبرهای مرتبط با بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 می توان به انتشار مشخصات سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی آن اشاره کرد. خوشبختانه، این عنوان ویدیویی پرطرفدار برای طیف گسترده ای از سیستم ها بهینه شده و پی سی بازها را به چالش نمی کشد. به بیان دیگر، چنانچه سیستم رایانه شخصی تان جزو سیستم های رده پایین محسوب می شود، می توانید این عنوان ویدیویی را در پایین ترین تنظیمات گرافیکی تجربه کنید. از طرفی، امکان تجربه بازی در رزولوشن 4K نیز برای علاقه مندان فراهم شده که بدیهی است برای اجرای بازی در چنین کیفیتی به قدرتمندترین پردازنده مرکزی و کارت گرافیک احتیاج خواهید داشت. برای مشاهده مشخصات کامل سیستم مورد نیاز و پیشنهادی بازی، روی این لینک کلیک کنید.

بازی «کالاف دیوتی بلک اپس 4» در روز بیستم مهر ماه برای سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و پی سی منتشر شد.

نسخه کامل و نهایی بازی محبوب و مورد انتظار Call of Duty Black Ops 4 در تاریخ 20 مهر سال 97 (دوازدهم ماه اکتبر سال جاری میلادی) توسط شرکت اکتیویژن به صورت رسمی روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل مایکروسافت ویندوز عرضه شد.

همچنین، در حال حاضر نسخه های استاندارد، دیجیتال دیلاکس و دیجیتال دیلاکس پیشرفته این عنوان ویدیویی به ترتیب با قیمت های 59.99 دلار، 99.99 دلار و 129.99 دلار در فروشگاه های بتل نت، پلی استیشن استور و ایکس باکس لایو به فروش می رسد. توجه داشته باشید که نسخه رایانه شخصی بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 بر خلاف نسخه های قبلی، از طریق شبکه بزرگ و پرمخاطب استیم منتشر نمی شود و این عنوان ویدیویی از طریق شبکه «بتل نت» در دسترس پی سی بازها قرار می گیرد.

فراموش نکنید که دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را در رابطه با شخصیت های بازی Call of Duty Black Ops 4 با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

نظرها

11 نظر

 1. داداشا میگم کسی میدونه از کجای دانلود ها میتونم اسکین یا کاراکترای دوستام ببینم باید تو بخش دانلود کدومش دانلود کنم داداشا لطفا بگین

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 2. فاطیما

  برا من تو بازی همه شخصیت های به یک شکل هستن! چیکار باید بکنم؟ جواب بدین اگه میدونین لطفا

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 3. من به این بازی لامصب ۹۰ گیگ دادم

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 4. سلام خسته نباشید اقا من هرچی رفیقام اینوایت میکنیم ارور میده بگین باید چیکار کنیم

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. اگه با ps4 بازی میکنی دلیلش نت تایپه

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
 5. علی حسینی

  سلام من بلک اپس ۴رو خریدم همه مرحله هه قفله چیکار کنم فقط بخش مولتی پلیرباره لطفا راهنمایی کنید

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 6. علی محمد افشار

  الان دیگه نسخه اصلی منتشر شده درسته؟ در مقاله زدید ۲۰ مهر

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. حمید توحیدلو

   سلام، بله منتشر شده.

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
 7. سلام . پریوایت بتاش رو دارم چرا نمیتونم بازیش کنم. همش میگه تا ۱۲ اکتبر صبر کن بزودی . الان بیست و چهارم مهره . نمیدونین مشکل از کجاس؟ پلتفرمم پلی چهاره حجمشم سی و چهار گیگه از یه اکانت هکی که پر اردر داشتش دانلودش کردم . لطفا راهنمایی کنین

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. یه ماهه که نصبه و منتظرشم . آپدیت هم نیومده براش

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
  2. حمید توحیدلو

   سلام، دوست عزیز فرصت تجربه نسخه بتا تموم شده و الان نسخه نهایی منتشر شده.

   رای موافق 0
   رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
راه اندازی اینترنت 5g در کیش برای جام جهانی 2022
راه اندازی اینترنت 5g در کیش برای جام جهانی 2022

با توجه به پیش‌بینی میزبانی جزیره کیش از مسافران خارجی در مراسم جام جهانی...

ماجرای هشتگ “الگوریتم اینستاگرام” و کنایه ها به آن چیست؟

این روزها در کنار هشتگ مهسا امینی که از 200 میلیون عبور کرد، هشتگ های جانبی...

مسدودی پورت SSL چه بلایی بر سر سایت ها و اپلیکشن های ایرانی آورده است؟
مسدودی پورت SSL چه بلایی بر سر سایت ها و اپلیکشن های ایرانی آورده است؟

به نظر می رسد دامنه خسارات مالی به واسطه قطعی اینترنت به کسب و کارهای آنلاین...

اسکایپ چطور فیلترینگ در ایران را دور زد؟
اسکایپ چطور فیلترینگ در ایران را دور زد؟

اسکایپ تمام تماس‌ها به شماره‌های ایران را برای کاربران رایگان کرد و با این...

فروش آیفون 14 در مشهد ممنوع شد؟

انتشار تصویری از یک نامه در فضای مجازی، شایعه ممنوع شدن فروش آیفون 14 در مشهد...

رکوردشکنی فروش فیلترشکن در کشور پس از محدودیت های اخیر

تلگرام که فیلتر شد، ۴۰ میلیون کاربر ایرانی برای استفاده از این پیام‌رسان...

دیسکورد و بازی آنلاین فیفا 23 هم در ایران فیلتر شدند

این روزها دولت دست به فیلترینگ گسترده بازی و نرم افزارهای پر کاربرد کاربران...

بررسی سابقه فیلترینگ در دولت های مختلف ایران

فیلترینگ در ایران تقریبا تاریخچه ای به بزرگی گسترش اینترنت در کشور دارد. در...

بهترین نرم‌افزار خدمات پس از فروش که شاید نیاز مجموعه شما هم باشد

خدمات پس از فروش شامل هرگونه پشتیبانی و خدماتی می‌شود که کسب‌وکار بعد از...

رفع فیلتر واتساپ در ایران تکذیب شد

در ساعات گذشته خبری مبنی بر رفع فیلتر پیام رسان واتساپ در فضای مجازی منتشر...