کد خبر:1200964
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

راهنمای جامع کار با متن در فتوشاپ

کار با متن در فتوشاپ

رسانه کلیک - اگر با نحوه کار با ابزار متن در فتوشاپ آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مقاله به آموزش جامع کار با متن در فتوشاپ خواهیم پرداخت.

اگر قصد دارید از فتوشاپ برای طراحی پوستر، لوگو یا غیره استفاده کنید، نیاز است تا ابتدا با کار با متن در فتوشاپ آشنایی شوید. فتوشاپ شامل ابزارهای متعددی به منظور  قرار دادن متن بروی صفحه می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید جذابیت متن های خود را چندین برابر کنید. در ادامه با رسانه کلیک همراه باشید تا نحوه کار با ابزارهای متنی در فتوشاپ را به صورت جامع برایتان شرح دهیم.

مقدمه‌ای در رابطه با ابزار Type در فتوشاپ

ابزار Typeجهت کار با متن در فتوشاپ ارائه شده است. بنابراین شما می‌توانید در فتوشاپ با استفاده از یکی از ابزارهای Type، متنی به صفحه خود اضافه کنید. ابزار Type در فتوشاپ از منوی ابزار سمت چپ و یا با فشردن کلید T در کیبورد قابل دسترسی است. با انتخاب این ابزار، گزینه‌های مختلفی در قسمت فوقانی صفحه برایتان نمایان خواهد شد که در ادامه به برخی از اصلی‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

 • Font Family : با استفاده از این گزینه قادر به انتخاب نوع فونت مورد نظر خود خواهید بود.
 • Font Style : با استفاده از این گزینه می‌توانید سبکی نظیر Bold برای فونت مورد نظر انتخاب کنید.
 • Size : تنظیم اندازه فونت از طریق این گزینه امکان پذیر خواهد بود.
 • Align Text : می‌توانید تراز متن را به صورت راست جین، وسط چین و یا چپ چین قرار دهید.
 • Color : یک رنگ برای متن خود انتخاب کنید.
 • Cancel یا  Commit : پس از اضافه کردن یا ویرایش متن، اعمال آن را تایید و یا لغو کنید.

کار با متن در فتوشاپ

به منظور اضافه کردن، ویرایش و کار با متن در فتوشاپ تنها کافیست تا از منوی ابزار روی آیکون به شکل T کلیک کرده سپس با کلیک روی بوم نوشتن را آغاز کنید. استفاده این روش جهت ایجاد تیتر و عنوان کاربردی است.

کار با متن در فتوشاپ

با کلیک روی بوم، ناحیه‌ای برای نوشته شما ایجاد می‌شود و با تایپ کردن این ناحیه گسترش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که متن نوشته شده درون یک خط قرار می‌گیرد و خط جدیدی ایجاد نمی‌شود. بنابراین در صورت تمایل به ایجاد خط جدید، نشانگر موس را در جای دلخواه قرار داده و روی صفحه کلیک کنید.

کار با متن در فتوشاپ

جهت کار با متن در فتوشاپ و ایجاد متون بلند نظیر پاراگراف یا لیست‌ها می‌توانید ابتدا یک کادر ایجاد کنید. بدین منظور ابزار Horizontal Type را انتخاب کرده و آن را جهت یک کادر مستطیلی روی بوم بکشید. حال متن مورد نظر خود را درون کادر تایپ و یا پیست کنید. جهت تغییر سایز کادر در ویندوز کلیدهای Ctrl + T و در مک کلیدهای Cmd + T را فشرده سپس کلید شیفت را نگه دارید و یکی از گوشه‌های کادر را بکشید.

کار با متن در فتوشاپ

علاوه بر امکان ایجاد کادرهای مستطیلی، می‌توانید از ابزار Pen برای کشیدن اشکال مختلف به صورت دستی استفاده کرده سپس آن را با نوشته پر کنید. بدین منظور یکی از ابزارهای Shape و یا ابزار Pen را انتخاب کنید. در گوشه بالا و سمت چپ Tool Mode را در حالت Path قرار داده سپس شکل مورد نظر خود را روی بوم ترسیم کنید. حال با انتخاب ابزار Horizontal Type و کلیک درون شکل ترسیم شده می‌توانید متن مورد نظر خود را تایپ کنید.

کار با متن در فتوشاپ

هنگام کار با متن در فتوشاپ قابلیت‌های متعددی در اختیارتان قرار می‌گیرد. یکی از این قابلیت‌ها مربوط به حالت دادن به متن و منحنی کردن آن می‌شود. بدین منظور ابزار Pen را انتخاب کرده و Tool Mode را به حالت Path تغییر دهید. حال یک منحنی روی بوم بکشید. پس از آن با انتخاب ابزار Horizontal Type و کلیک روی منحنی می‌توانید نوشته مورد نظر خود را وارد کنید.

کار با متن در فتوشاپ

قابلیتی در فتوشاپ وجود دارد که به موجب آن می‌توان اشکال مبتنی بر متن ایجاد و از آن‌ها در طراحی‌ها استفاده کرد. توجه داشته باشید که پیش از شروع حتما فونت مناسبی انتخاب کنید چرا که بعد امکان ویرایش فونت وجود ندارد. بدین منظور یک عکس در فتوشاپ باز کرده و یا لایه‌ای رنگی انتخاب کنید. یکی از ابزارهای Type Mask را انتخاب کرده و فونت مورد نظر را تنظیم کنید. حال با کلیک روی بوم نوشتن را آغاز کنید. بعد از کلیک روی گزینه Commit، متن شما به حالت انتخابی تبدیل خواهد شد.

کار با متن در فتوشاپ

کار با متن در فتوشاپ شامل قابلیت اضافه کردن جلوه‌های ویژه به متن هم می‌شود. به عنوان مثال می‌توانید یک سایه به پس زمینه عکس خود اضافه کرده و یا متن نوشته شده رو با اضافه کردن جلوه‌های ویژه درخشان کنید. بدین منظور ابتدا جهت باز کردن کادر Layer Style روی لایه دابل کلیک کنید. سپس گزینه Drop Shadow را انتخاب کرده و تنظیمات را به سلیقه خود تغییر دهید.

کار با متن در فتوشاپ

جهت چرخاندن متن، کلیدهای  Ctrl + T یا Cmd + T را به منظور دسترسی به ابزار Free Transform بفشارید. سپس نشانگر موس را روی یکی از گوشه‌های کادر متن قرار داده و آن را کشید. برای کج کردن متن کلیدهای Shift + Ctrl یا Shift + Cmd را فشرده سپس روی یک گوشه از کادر کلیک کرده و آن را به طرفین بکشید.

کار با متن در فتوشاپ

انتخاب فونت مناسب یکی از ضروری‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های طراحی گرافیک و کار با متن در فتوشاپ محسوب می‌شود. شما می‌توانید فونت مورد نظر خود را از منوی کشویی Fonts انتخاب کنید. با کلیک روی آیکون ستاره قادر به بوک مارک کردن فونت مورد نظر خود خواهید بود. جهت مشاهده فونت‌های مشابه با فونت مورد خود تنها کافیست تا آن را انتخاب کرده و روی گزینه Similar Fonts کلیک کنید. به منظور افزایش تعداد فونت‌ها روی گزینه Add fonts from Typekit کلیک کرده و فونت مورد نظر خود را به لیست اضافه کنید.

کار با متن در فتوشاپ

در برخی از مواقع ممکن است یک تصویر شامل فونت مورد نظر شما می‌شود در حالی که شما قادر به تشخیص نوع فونت نیستید. در چنین شرایطی ابزار  Match Fonts می‌تواند به شناسایی نوع فونت به شما کمک کند و یا فونت‌های مشابه پیشنهاد دهد. عکس مورد نظر را در فتوشاپ باز کرده سپس به بخش Type مراجعه و گزینه Match Font را انتخاب کنید. در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا کادر را روی فونت مورد نظر خود در تصویر قرار دهید. بدین ترتیب لیستی از فونت‌های مشابه با فونت مورد نظر شما نمایان خواهد شد.

کار با متن در فتوشاپ

در هنگام کار با متن در فتوشاپ و طراحی لوگو، می‌توانید با استفاده از یک ترفند ساده طراحی خود را منحصر به فرد کنید. بدین منظور متن مورد نظر را انتخاب کرده به بخش Type مراجعه کنید. سپس روی گزینه Convert to Shape کلیک کنید. توجه داشته باشید که با انجام این عمل دیگر قادر به ویرایش متن خود نخواهید بود. در مرحله بعدی با کلیک روی ابزار Path Selection حروف را به صورت تکی انتخاب کنید. اکنون می‌توانید رنگ حروف مورد نظر خود را داده و یا بسته به متن آن را بچرخانید یا جا به جا کنید.

کار با متن در فتوشاپ

نظرها

1 نظر

 1. سلام وقت بخیر.بابت اموزش کاربردی وخوبتون ممنونم.
  یک سوال: اگر بخواهیم یک کلمه انگلیسی مثلا کلمه i را جدا سازی کنیم یعنی نقطه بالایی را از قسمت پایین جدا و جابجا کنیم باید به چه روشی این کار انجام شود؟

  من Convert to Shape هم انجام دادم ولی کلمه i باهم جابجا میشه!

  رای موافق 0
  رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
ادوبی مدل هوش مصنوعی مولد Firefly را در دسترس سازمان‌ها قرار می‌دهد

هزینه استفاده از Firefly برای سازمان‌ها هنوز اعلام نشده و ادوبی آن را براساس...

کیسه‌داران به‌مراتب تکامل‌یافته‌تر از پستانداران و حتی انسان‌ها هستند

اغلب تصور می‌شود که پستانداران و به‌ویژه گونه‌ی ما در نوک قله تکامل قرار...

گیاهانی که هوای خانه را در عرض ۸ ساعت تمیز می‌کنند

یک پژوهش نشان می‌دهد که گیاهان اداری تا چه اندازه می‌توانند هوای سمی را در...

ماسکی که برای واقعیت مجازی رایحه تولید می کند!

محققان دانشگاه هنگ کنگ یک سیستم تولیدکننده بو برای محیط های واقعیت مجازی...

شبیه‌سازی مرگ یک ستاره غول‌پیکر

ستاره شناسان امواج گرانشی ناشی از فروپاشی یک ستاره عظیم الجثه در حال مرگ را...

ال‌جی از دو مانیتور گیمینگ جدید رونمایی کرد

ال جی دو مانیتور گیمینگ جدید را به سری UltraGear خود اضافه کرده است. این دو مانیتور...

مغز تصمیم می گیرد چه اطلاعاتی را فراموش کند

تقریبا همه ما در طول زندگی خود با مشکلات و حوادث ناگواری مواجه می شویم که دوست...

اپل استارتاپ هدست واقعیت افزوده «Mira» را تصاحب کرد

اپل استارتاپ واقعیت افزوده «Mira»، سازنده هدست‌ برای ارتش ایالات‌متحده و...

بانک اسلامی دبی یک پلتفرم بانکی با ۱۳۵ سرویس دیجیتال راه اندازی کرد

بانک اسلامی دبی پلتفرمDIB alt را راه‌اندازی کرد که همه پیشنهادات و قابلیت‌های...

سند توسعه هوش مصنوعی درحال تدوین است

به گفته زارع‌پور، وزارت ارتباطات نقشه راه ملی توسعه هوش مصنوعی را تدوین و در...