کد خبر:1332427
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

پشت صحنه طراحی دستگاه مراقب لباس سامسونگ

چگونه Bespoke AirDresser سامسونگ توانست رضایت کاربران را جلب کند؟

Bespoke AirDresser سامسونگ

Bespoke AirDresser، جدیدترین محصول سامسونگ اضافه شده به مجموعه راهکارهای Bespoke است که طراحی سفارشی و ویژگی‌های هوشمندی را به دستگاه مراقبت از لباس سامسونگ آورده است.

مردم این روزها زمان بیشتری را در خانه می‌گذرانند و به همین دلیل هم تمایل بیشتری به ایجاد تغییر در طراحی داخلی خانه خود دارند و علاقه‌مندند تا در زمینه طراحی‌های داخلی از رنگ‌های روشن و خاص استفاده کنند.

در خرداد ماه امسال شرکت سامسونگ از راهکارهای Bespoke Home  رونمایی کرد و به این ترتیب ایده سفارشی‌سازی را از اصلی‌ترین لوازم آشپزخانه مثل یخچال‌ها به سایر لوازم آشپزخانه و سپس به کلیه لوازم خانگی گسترش داد.

Bespoke AirDresser، جدیدترین محصول اضافه شده به مجموعه راهکارهای Bespoke است که طراحی سفارشی و ویژگی‌های هوشمندی را به دستگاه مراقبت از لباس سامسونگ آورده است. این محصول ۶ گزینه مختلف برای انتخاب رنگ در انواع مختلف را ارائه می‌دهد. این طیف رنگی از Crystal Mirror (آینه کریستالی) تا Cotta Charcoal (ذغالی) را پوشش می‌دهد تا کاربران در پیدا کردن رنگ مناسب برای منزل‌شان آزادی عمل داشته باشند.

AirDresser سال ۲۰۱۹ برای اولین بار رونمایی و روانه بازارهای جهانی شد. این محصول که به منظور مراقبت از لباس‌ در خانه‌ها طراحی شده با استفاده از جریان پرفشار هوا و بخار، گردوغبار را از لباس‌ها جدا کرده و سطوح لباس را ضد عفونی می‌کند. این کارها با حداقل صدا و لرزش دستگاه انجام می‌شود و برای همین می‎‌توانید دستگاه را در هر جایی از خانه از جمله اتاق خواب قرار دهید.

AirDresser قادر است ۹۹ درصد باکتری‌ها و ویروس‌ها و ۱۰۰ درصد گرد و غبارها را از روی لباس‌ها حذف کند. این دستگاه کار اتوی لباس‌ها را هم بصورت کامل انجام داده و علاوه بر این با استفاده از قابلیت فیلتر بوبر خود، می‌تواند بوهایی که بر اثر عرق بدن، تنباکو یا غذا به وجود آمده‌اند را از بین ببرد.

Bespoke AirDresser نسخه جدید این دستگاه است که به تازگی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

Bespoke سامسونگ

پرسش از اولویت‌های کاربران در سراسر جهان

طراحی محصولی که با سلیقه طیف وسیعی از کاربران مطابقت داشته باشد، اصلا کار راحتی نیست. برای این کار لازم بود تا پیش از هر چیز طراحان Bespoke AirDresser سامسونگ از فرهنگ‌ها، سبک‌ زندگی و ارزش‌های متنوع در سرتاسر جهان باخبر شوند. آنها برای انجام این کار زمان زیادی را صرف کردند و سوالاتی را برای تحقیق از کاربران مطرح کردند. سوالاتی مثل:

  • ایردرسر(AirDresser) را کجا نصب می‌کنند؟
  • چگونه هر یک از اعضای خانواده از آن استفاده می‌کنند؟
  • و چه نوع پوشاکی را با آن نگهداری می‌کنند؟ و...

سپس این نتایج به دست آمده از نظرسنجی‌ها برای طراحی و ایجاد تجربه کاربری بهتر در ایردرسر مورد استفاده قرار گرفت. سامسونگ در این نظرسنجی از تجربیات ۶۰۰۰ کاربر جهانی در زمینه مدیریت پوشاک در کشورها و سنین مختلف بهره برد و آن داده‌های متنوعی را تجزیه و تحلیل کرد.

مردم کشورهای مختلف روش‌های متفاوتی برای مراقبت از لباس خود دارند. داده‌های جهانی در استفاده از اولین مدل ایردرسر، زمینه را برای خلق ویژگی‌های اصلی Bespoke AirDresser فراهم کرد.

طراحان سامسونگ ارزیابی‌ها را نه فقط از لحاظ زیبایی، بلکه از جهاتی مثل راحتی صفحه کنترل، نام گزینه‌ها و چرخه‌های مختلف مراقبت از لباس انجام دادند تا بررسی کنند که روند کار با آن برای همه منطقی و آسان است یا خیر و همچنین مطمئن شوند که در حال ایجاد محصولی هستند که استفاده از آن برای همه آسان باشد.

 سئونگ وو چوی، از اعضای تیم طراحی ایردرسر می‌گوید: «ما یک تجزیه و تحلیل ارگونومیک انجام داده و تعیین کردیم که صفحه کنترل باید بر اساس متوسط ​​قد کاربران و زاویه دید، در کجا قرار داده شود. علاوه بر این در بخش کنترل پنل، خط بریل را برای کاربران کم بینا قرار دادیم ضمن اینکه برای کمک به کاربران کم شنوا هم گزینه‌های انجام کار را با آهنگ‌های صوتی مختلف و متفاوت طراحی کردیم.

Bespoke AirDresser

ایجاد تناسب میان زیبایی و کاربردی بودن

در واقع بهترین لوازم خانگی در کنار زیبایی باید راحتی هم داشته باشد و این دو گزینه مکمل هم هستند، جینسوک پارک، یکی دیگر از اعضای تیم طراحی Bespoke AirDresser می‌گوید: «هنگام طراحی دستگاه Bespoke AirDresser، مانند چوب لباسی که برای حفظ فرم و تناسب لباس‌ها ساخته شده است، ما باید زیبایی و عملکرد را توامان مورد توجه قرار می‌دادیم. چون وقتی محصولی قابلیت کاربردی فوق‌العاده داشته باشد زیبایی یک محصول بیشتر برجسته می‌شود، ایجاد یک تجربه کاربری مناسب بسیار مهم است. به عنوان مثال، جزئی‌ترین اشتباه در رنگ یا حروف در کنترل پنل تاثیر بدی در کیفیت می‌گذارند.»

 سئونگ وو چوی، در این زمینه می‌گوید: «ما در تمام مراحل کار با طراحان رابط کاربر گرافیکی (GUI) و رابط کاربری (UI) مشورت کرده تا اطمینان حاصل کنیم که محصولاتی کاربردی و سازگار را ارائه می‌دهیم. در زمان طراحی، آزمایش‌هایی بر روی قابلیت استفاده از محصولات انجام می‌دهیم که متوجه شویم تعادل بین قابلیت استفاده، جذابیت و زیبایی محصول حفظ شود».

AirDresser و تبدیل شدن به بخشی از زندگی روزمره

طراحی Bespoke AirDresser  به شکلی دقیق و ظریف انجام شده تا این دستگاه با فضاهای داخلی کاربران مطابقت داشته باشد. درب آن به شکلی است که فضای کمتری را اشغال می‌کند و پنل جلویی قابل تعویض آن فضا را جادارتر می‌کند.

این پنل در شش رنگ مختلف موجود است و متریال آن شامل آینه کریستالی، Glam براق و cotta  می‌باشد. جائه جین لی، از اعضای تیم طراحی معتقد است: «اگر به آینه احتیاج دارید یا به دنبال بیشتر نشان دادن زیبایی‌های داخلی هستید، به دنبال شیشه‌های glam بروید. اگر می‌خواهید طراحی داخلی آرامی را در خانه خود ایجاد کنید، cotta را توصیه می‌کنم.»

رابط کاربری شخصی‌سازی شده AirDresser  مکمل خوبی برای زندگی روزمره کاربران است. چون پیشنهادات و گزینه‌هایی که دارد و تنظیمات خودکاری که برای هر کاربر ارائه می‌دهد باعث می‌شود هیچ نگرانی بابت انتخاب برنامه‌های مختلف نداشته باشید.

 به عنوان مثال، اگر کاربر معمولاً در روزهای کاری هفته، پیراهن رسمی می‌پوشد و در آخر هفته لباس‌هایی که برای تفریح وبیرون رفتن مناسب هستند در این صورتAirDresser  اولین چرخه پیراهن را برای روزهای کاری و چرخه لباس در فضای باز را آخر هفته نمایش می‌دهد.

چرخه سفارشی همچنین با استفاده از اطلاعاتی مثل فصل، پیشنهادات جدیدی می‌دهد و همچنین دارای ویژگی‌های هوش مصنوعی است که اجازه می‌دهد لباس‌های کاربران پس از اتمام شستشو در بخش سفارشی خشک شوند. هرچه بیشتر از AirDresser استفاده شود، قابلیت‌های آن شخصی‌تر و با شیوه زندگی کاربران سازگارتر و برای خودشان منحصر‌به‌فردتر می‌شود.

دستگاه مراقبت از لباس سامسونگ

لذت‌بخش کردن لوازم خانگی

حتی پس از عرضه محصول، طراحان سامسونگ همچنان در تلاشند تا با سفارشی‌سازی محصولات آن را برای همه جذاب کنند. هائه یون پارک، یکی دیگر از طراحان این دستگاه می‌گوید: «لوازم خانگی خوب راحتی می‌آورند، اما چون مربوط به انجام کارهای خانه هستند حساسیت زیادی را هم ایجاد می‌کنند. در نتیجه ما در حال تجزیه و تحلیل اطلاعاتی هستیم که بفهمیم آیا کاربران از خلق محصولات ما که برای راحت‌تر کردن زندگی آن‌هاست، لذت هم می برند.»

 او می‌گوید: «روند طراحی همیشه در حال تغییر است و من همیشه روندهایی را در زمینه‌هایی مانند مد و مبلمان مطالعه می‌کنم تا سلیقه کاربران را بهتر منعکس کنم. من به ویژه روی طراحی مبلمان تمرکز می‌کنم، زیرا این یک مرجع عالی برای ساختار و عناصر طراحی است. من می‌خواهم از این دانش برای ارائه طرحی که راحتی را فراهم می‌کند و نیازهای کاربران را برآورده می‌کند، استفاده کنم.»

طراحان سامسونگ تلاش کرده‌اند با استفاده از روش‌های تحقیق و مطالعه بر روی سبک زندگی مصرف‌کنندگان، تجزیه و تحلیل و نحوه استفاده از آن‌ها، زیبایی و زیبایی‌سازی در محصولات سفارشی را ارائه دهند. در آینده، آن‌ها تلاش خود را برای ارائه بهترین تجربه به کاربران ادامه خواهند داد.

چگونه Bespoke AirDresser سامسونگ توانست رضایت کاربران را جلب کند

درباره شرکت سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ الكترونيكس الهام‌بخش دنیا است و آينده را با ايده‌های نو و فناوري‌هاي خلاقانه و کاربردی اش شكل می‌دهد. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه سامسونگ، دگرگونی و ارائه تعریفی نوین در دنیای تلویزیون ها، گوشی های هوشمند، دستگاه‌های پوشیدنی، تبلت ها، دوربین‌ ها، لوازم دیجیتال، تجهیزات پزشکی، سیستم‌های شبکه و قطعات نیمه‌رسانا و نمایشگرهای حرفه‌ای است. برای اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار، می‌توانید به وب‌سایت http://news.samsung.com  مراجعه کنید.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
سفارش کلیک گوگل چگونه انجام می‌شود؟

چگونه از حمله هکرها به گوشی مان جلوگیری کنیم؟

با توجه به اهمیت روزافزون حفاظت از اطلاعات شخصی و امنیت سایبری دستگاه‌های...

کرم‌هایی که از چراغ راهنمایی پیروی می‌کنند

دانشمندان ژاپنی روشی را ابداع کرده‌اند که اساسا به آنها اجازه می‌دهد حرکات...

تشخیص اخبار جعلی با کمک هوش مصنوعی

اخبار جعلی می‌تواند باعث اختلال پایدار در ساختار جامعه شود. اخیرا دو...

رفع باگ‌ها و بهبود عملکرد در آپدیت جدید بازی Sonic Frontiers

 آپدیت جدید بازی Sonic Frontiers بالاخره حالت Performance Mode را به کنسول ایکس باکس سری اس...

آیین نامه حمایت از فریلنسرها چه می گوید؟/ ماده 8 از اینترنتطبقاتی پرده برمی‌دارد؟

وزرای عضو کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال آیین‌نامه حمایت از فریلنسرها فعال در...

آیفون 15 پرو مجهز به دکمه‌هایی با طراحی ثابت خواهد بود

تا موعد عرضه سری آیفون 15 اپل هنوز زمان زیادی باقی مانده است؛ اما تاکنون...

آموزش ساخت قوی‌ترین پسورد جهان

در این مطلب علاوه بر مرور محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین رمزهای عبور در...

کنسول‌های نسل بعد ایکس‌باکس و پلی‌استیشن زودتر از سال ۲۰۲۸ نمی‌آیند

طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، سونی و مایکروسافت برنامه‌ای برای عرضه‌ی...

تکمیل نظریه‌ اینشتین؛ پیشرفتی در فیزیک ذرات

دانشمندان انقباض نسبیتی میدان الکتریکی تولیدشده توسط ذرات باردار پرسرعت را...