-->

۱۲۰ ثانیه ۲۶ مرداد

  1. HP که از پروژه لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت سری استریم خود سربلند بیرون آمده، در صدد ارائه مدل‌های جدید این سری به بازار برآمده است.اچ‌پی نه تنها به‌روز‌رسانی‌هایی را در این سری اعمال کرده، بلکه مدل‌های جدیدی که گفته می‌شود از صفحه نمایش ۱۴ اینچی برخوردارند نیز به بازار عرضه خواهند شد. لپ‌تاپ استریم ۱۴ که در زیر مشاهده می‌کنید، قرار است تا جایگزین مدل قبلی ۱۳ اینچی شود تا بدین ترتیب هم کارایی آن بهبود پیدا کند و هم این‌که بر خلاف افزایش اندازه صفحه نمایش، حمل‌و‌نقل آن نیز راحت‌تر گردد.
  2. فناوری li-fi عملکردی شبیه به یک کد مورس بسیار پیچیده دارد و از طریق روشن و خاموش شدن یک LED با سرعت فوق العاده زیاد که با چشم انسان قابل تشخیص نیست، امکان نگارش و مخابره اطلاعات را با استفاده از کدهای باینری (دودویی) فراهم می کند.
    یکی از کاربردهای این فناوری تولید لامپ هایی است که علاوه بر روشنایی منزل و محل کار، امکان برقراری ارتباط بین تجهیزات مختلف از جمله رایانه، چاپگر و گوشی های هوشمند را با یکدیگر فراهم می کنند.
  3. کامپیوترهای شخصی مجهز به تراشه‌های کیبی‌لیک (یا نسل هفتم تراشه‌های هسته‌ای اینتل) در فصل جاری، آماده تحویل به مشتریان خواهد شد. این تراشه‌ها که قرار است جا پای نسل قبلی خود یعنی پردازنده‌های اسکای‌لیک بگذارند، از عملکرد و قابلیت‌های بهبودیافته مالتی مدیا (چندرسانه‌ای) برخوردار هستند.ایسوس نیز در ماه ژوئن اعلام کرد که نسل سوم کامپیوتر-تبلت‌های ترانسفورمر خود را با تراشه کیبی‌لیک، عرضه خواهد کرد
  4. خطای امنیتی کشف شده توسط محققان باعث شده است که هکری با حمله‌ سایبری پیچیده بتواند به iMessage نفوذ پیدا کند و اطلاعات ذخیره شده این اپلیکیشن پیام رسان را رمزگشایی کند. این حمله سایبری قطعا کار یک کودک ۱۰ ۱۵ ساله نبوده است و نفوذ به این اپلیکیشن رمزگذاری شده نیازمند مهارت بالا جهت نفوذ به سرورهای اپل و همچنین سرقت گواهینامه‌های تشخیص هویت (گواهینامه دیجیتالی برای دستیابی به سیستم‌های کامپیوتری) است.