پوتین: مذاکره با اوکراین به بن بست رسید |‌ جنگ ادامه می‌یابد

رییس‌جمهوری روسیه با تاکید بر ادامه جنگ تا حصول نتیجه، اظهار داشت مذاکرات صلح با اوکراین به بن‌بست رسیده است.

پوتین: مذاکره با اوکراین به بن بست رسید |‌ جنگ ادامه می‌یابد

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که مذاکرات صلح با اوکراین به بن‌بست رسیده و متعهد شد جنگ را ادامه دهد.

پوتین همچنین عقب‌نشینی ارتش روسیه به دلیل مشکلات از مناطق بزرگی از اوکراین مثل مناطق اطراف کی‌یف را انکار کرد و گفت: «عملیات‌های ما در مناطق معین اوکراین در خدمت آن بوده است که نیروها را یکپارچه سازیم، خسارت‌هایی را (به اوکراینی‌ها) وارد کنیم و زیرساخت‌های نظامی را نابود کنیم.»

او تصریح کرد: «هدف این بوده است که پیش‌شرط‌های یک عملیات فعال‌تر در منطقه دونباس را فراهم سازیم.»

پوتین در مورد طولانی شدن تهاجم نظامی به اوکراین توضیح داد که سرعت را باید پایین آورد تا مانع تلفات بیشتر شد: «من اغلب می‌شنوم که سوال می‌کنند آیا سریع‌تر نمی‌شود؟ بله این امر امکان‌پذیر است، اما تشدید عملیات رزمی متأسفانه بر میزان تلفات اثر می‌گذارد.»

وی گفت: «طرف اوکراینی از اجرای توافقات در مذاکرات استانبول سر باز می‌زند. عملیات ما طبق نقشه پیش می‌رود و تا تحقق اهداف اصلی ادامه دارد.»

پوتین اوکراین را به عدم پایبندی به امتیازات قبلی متهم کرد و گفت موضع کی‌یف تغییری نکرده است.

وی به ادعای غرب درباره اینکه نیروهای روسیه مرتکب کشتار غیرنظامیان غیرمسلح در بوچا و دیگر شهرهای شمال اوکراین شده‌اند، اشاره و آن را با حملات آمریکا به شهرهایی مانند رقه در سوریه مقایسه کرد و گفت این اتهامات «جعلی» است.

رئیس‌جمهور روسیه گفت: «علیه بشار اسد نیز اتهاماتی در مورد استفاده از سلاح‌های شیمیایی مطرح می‌شد. ما با همین اطلاعات جعلی در مورد بوچا سروکار داریم.»

در روزهای اخیر گزارش‌هایی مبنی بر حمله شیمیایی روسیه در ماریوپول اوکراین منتشر شده است. معاون وزیر دفاع انگلیس در این‌باره گفته است: اگر حمله شیمیایی به اوکراین اثبات شود، همه گزینه‌ها در پاسخ به مسکو روی میز خواهد بود .

ارسال نظر