واردات لوازم خانگی در صورت عدم همکاری تولیدکنندگان آزاد می‌شود

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، بیستمین جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور وزرای صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری، سخنگوی دولت، شهردار تهران و سایر مسئولین دستگاههای عضو برگزار شد.

واردات لوازم خانگی در صورت عدم همکاری تولیدکنندگان آزاد می‌شود

آزادسازی واردات لوازم خانگی در صورت عدم همکاری تولیدکنندگان

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، بیستمین جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور وزرای صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری، سخنگوی دولت، شهردار تهران و سایر مسئولین دستگاههای عضو برگزار شد.

در این جلسه محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور با اشاره به کنترل آشفتگی‌های اولیه در بازار از همه اعضا خواست تا با تمهیدات مناسب و افزایش نظارت‌ها ایجاد ثبات در قیمت و بازار کالاهای اساسی را دنبال کنند.

مخبر با تاکید بر جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت، مخصوصا در روزهای پایانی سال افزود: «همه کسانی که در این زمینه همکاری مناسبی دارند مورد تشویق قرار گرفته و با متخلفین در هر صنعتی به شدت برخورد شود.»

بیشتر بخوانید: تعدیل قیمت لوازم خانگی و بازگشت به نرخ های قبلی

در این جلسه در خصوص وضعیت قیمت‌ها در صنعت لوازم خانگی گزارش مبسوطی ارائه شد. بر اساس این گزارش و با توجه به توقف افزایش قیمت‌ها، ایجاد شفافیت در سامانه جامع تجارت، ثبت دقیق فاکتور فروش، درج قیمت تولید کننده، کاهش قیمت تمام شده از طریق ساخت مواد داخل و کاهش تعرفه واردات قطعات و تلاش برای افزایش تیراژ تولید و ایجاد تنوع در محصول از جمله راهکارهای کاهش قیمت در این صنعت و بازار، عنوان و مقرر شد که در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

لازم به ذکر است بر اساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار، مقرر شد چنانچه تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی، قیمت‌های خود را در بازار واقعی نکنند، برنامه ریزی لازم برای آزادسازی واردات متناسب با نیاز مردم انجام شود.

در این جلسه وزارت صمت گزارشی از آسیب شناسی و آخرین وضعیت قیمت های ۱۸ قلم از طیف وسیعی از کالاهای مورد نیاز شب عید و همچنین گزارشی از آخرین وضعیت درج قیمت تولید کننده بر روی کالاها ارائه داد. بر اساس این گزارش تعداد کالاهای مشمول طرح درج قیمت تولید کننده ۷ هزار قلم کالا اعلام شد که از این تعداد حدود ۴۵۰۰ قلم کاهش قیمت پیدا کرده‌اند.

بیشتر بدانید: گران کردن کالاهای اساسی ممنوع شد

همچنین گزارشی از تامین و ذخیره سازی میوه شب عید، توزیع گوشت و مرغ و برنج در میدان‌های عرضه، توسط وزارت جهاد کشاورزی ارائه و مقرر شد در روزهای منتهی به پایان سال عرضه کالاهای اساسی با قیمت مصوب تنظیم بازاری به وفور صورت گیرد. به گونه ای که کمبود و کسری در بازار وجود نداشته باشد.

وضعیت توزیع کالاها در سامانه های هوشمند و اینترنتی نیز از دیگر گزارش های ارائه شده در این جلسه بود که بر اساس آن و با اشاره به رکورد ۸۰ تنی توزیع برنج با قیمت متوسط در تهران توسط این سامانه ها مقرر شد درروزهای منتهی به پایان سال تعداد سامانه های موجود افزایش و زیرساخت فروش و عرضه توسط این سامانه ها ارتقا یابد.

همچنین بخوانید: سازمان حمایت: هیچ مجوزی برای افزایش قیمت لوازم خانگی نداده‌ایم

ارسال نظر