با بهترین فیلم های مایکل فاسبندر آشنا شوید (بخش دوم)

رسانه کلیک – مایکل فاسبندر هنرپیشه ایرلندی-آلمانی است که توانسته طی دهه اخیر شهرت بسیاری به دست آورد. در ادامه 5 مورد دیگر از بهترین فیلم های او را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

با بهترین فیلم های مایکل فاسبندر آشنا شوید (بخش دوم)

مایکل فاسبندر یکی ازچهره های شناخته شده در سینمای هالیوود است که شاید اغلب ما او را به خاطر بازی در نقش استیو جابز افسانه ای به یاد داشته باشیم. مایکل از سال 2007 وارد سینما شده و در این 13 سال توانسته تا 78 جایزه مختلف را با خود به خانه ببرد. وی با بازی در نقش مگنیتو در سری فیلم های جدید X-Men موفق شده تا نظر طرفداران مارول را نیز به سوی خود جذب کند. چندی پیش 5 مورد از بهترین فیلم های این هنرپیشه ایرلندی-آلمانی را با یکدیگر مرور کردیم ( بهترین فیلم های مایکل فاسبندر که واقعا ارزش دیدن دارند ). در بخش دوم معرفی همراه ما باشید.

Prometheus

  • تاریخ اکران: 2012
  • امتیاز IMDB: 7.0

داستان از آنجایی شروع می شود که یک تیم تحقیقاتی برای یافتن منشا حیات انسان، روانه یکی از تاریک ترین نقاط جهان می شوند. آن ها پس از مدت ها جستجو، سازه ای را در یک سیاره دوردست پیدا کرده و جواب پرسش های خود را در آن می جویند. طولی نمی کشد که آن ها متوجه می شوند گونه های دیگر و قدیمی تری نیز در این سیاره حضور دارند. مایکل در این فیلم نقش یکی از اعضای گروه تحقیقاتی را بازی می کند.

12 Years a Slave

  • تاریخ اکران: 2013
  • امتیاز IMDB: 8.1

سالومون نورثاپ (چیویتل اجیوفور) یک سیاه پوست آزاد و آبرومند است که با نواختن ویولون خرج خود و خانواده اش را در می آورد. یک شب چند نفر از اراذل شهر او را مسموم می کنند و سالومون خسته و درمانده روی زمین می افتد. صبح روز بعد عده ای او را در غل و زنجیر کشیده و به یک ارباب بدذات (مایکل فاسبندر) در جنوب آمریکا می فروشند. مایکل برای بازی حرفه ای خود نامزد دریافت اسکار و گلدن گلوب شد اما در نهایت این جرد لتو بود که هر دو جایزه را با خود به خانه برد.

Slow West

  • تاریخ اکران: 2015
  • امتیاز IMDB: 6.9

سیلاک سلک (مایکل فاسبندر) یک شکارچی جایزه بگیر است که با یک نوجوان اسکاتلندی به نام جیک کوندیش (کودی اسمیت مک فی) راهی کلورادو می شود. قرن 19 میلادی است و جیک به دنبال معشوقه اش می گردد، اما سلک که به عنوان بادیگارد با او همراه شده، نقشه دیگری را در سر دارد. اگر به دنبال یک فیلم اکشن ماجراجویی هستید، Slow West می تواند گزینه خوبی برای دیدن باشد.

Steve Jobs

  • تاریخ اکران: 2015
  • امتیاز IMDB: 7.2

این فیلم گوشه ای از زندگی اسطوره تکرارنشدنی دنیای تکنولوژی یعنی استیو جابز را به تصویر می کشد. استیو (مایکل فاسبندر) شهرت و ثروت کلانی را به دست آورده اما در زندگی شخصی و کاری خود با مشکلات بسیاری مواجه شده است. داستان فیلم در سال 1998 و پس از معرفی iMac به پایان می رسد. مایکل برای بازی طبیعی و قابل باور خود در این فیلم نامزد دریافت اسکار، گلدن گلوب و بفتا شد اما هر سه این جایزه ها را به لئوناردو دی کاپرو (برای بازی در فیلم The Revenant) واگذار کرد.

The Light between Oceans

  • تاریخ اکران: 2016
  • امتیاز IMDB: 7.2

تام (مایکل فاسبندر) یک سرباز کهنه کار است که به همراه همسرش ایزابل (آلیسیا ویکاندر) در یک محله آرام و بی حاشیه زندگی می کند. زوج خوشبخت داستان ما توانایی بچه دار شدن ندارند و این موضوع آن ها را سخت آزرده کرده است. همه چیز طبق روال سابق پیش می رود تا اینکه یک روز، صدای گریه یک نوزاد در کناره دریا به گوش می رسد. آن ها با خوشحالی تمام سرپرستی کودک را بر عهده می گیرند اما چند سال بعد، سر و کله مادر حقیقی کودک پیدا می شود.

از دیگر فیلم های مایکل فاسبندر که واقعا ارزش دیدن دارند می توان به Assassin's Creed، Alien: Covenant، Macbeth، A Dangerous Method، Centurion و A Bear Named Winnie اشاره کرد.

ارسال نظر