کد خبر:1315281
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

ترفندهای فیفا 21 برای برنده شدن | چگونه در فیفا حرفه‌ای شویم؟

ترفندهای فیفا 21

گیمرهای بسیاری در فیفا دوست دارند حریفان خود را شکست دهند. حالا چطور در فیفا 21 برنده شویم؟ با انجام یکسری ترفند کاربردی، می‌توانید در برنده شدن مهارت پیدا کنید. با کلیک همراه باشید.

ترفندهای فیفا 21 برای حرفه‌ای شدن

سری بازی‌های فیفا به مرور زمان پخته‌تر شده‌اند و شاهد مکانیزم‌ها و ویژگی‌های جدیدی در گیم‌پلی بازی بوده‌ایم. بنابراین، گیمرها نیازمند این هستند تا با مکانیزم‌ها و مهارت‌های داخل بازی آشنا شوند. با انجام تکنیک های فیفا 21 می‌توانید شانس برنده شدن در مسابقات را افزایش دهید.

توصیه می‌شود بخش Skill Games این بازی را انجام دهید. این بخش ترفندهای فیفا 21 را آموزش می‌دهد. یاد گرفتن اصول اولیه بازی می‌تواند شما را در پیشرفت و حرفه‌ای شدن کمک بسزایی کند. پس در وهله اول از آموزش فیفا ۲۱ غافل نشوید.

ترفندهای فیفا 21
ترکیبی متناسب با سبک بازی خود بچینید

با امکانات بخش Team Management آشنا شوید

پس از انتخاب تیم، نیاز است که با ترکیب و سیستم‌های مختلف فوتبال آشنایی داشته باشید. متناسب با سبک بازی خود، ترکیب مورد نظر خود را بچینید. به این نکته توجه کنید که تیم مقابل با چه سیستمی بازی می‌کند. بنابراین، تاکتیکی برای تیم خود بچینید تا بتوانید عناصر تهاجمی حریف را خنثی کنید.

به عنوان مثال بهترین سیستم و ترکیب رئال مادرید در فیفا 21 سیستم ۳-۳-۴ تهاجمی است. تونی کروس، کاسمیرو و لوکا مودریچ در خط هافبک می‌توانند عناصر تهاجمی تیم‌های حریف را خنثی کنند. بنابراین، با امکانات و قابلیت‌های تیمی خود آشنا شوید و با ترکیب انتخابی خود تمرین کنید.

تمرین مداوم با ترکیب مناسب می‌تواند شانس برنده شدن را افزایش دهد. همچنین،‌ بازیکنانی که در نیمه دوم خسته می‌شوند را تعویض کنید تا تیم شما تا پایان بازی سرحال بماند. برای تعویض سریع، از روش Quick Subs یا تعویض سریع در بازی استفاده کنید. دکمه R2 در پلی‌استیشن و دکمه RT در ایکس‌باکس برای انجام تعویض سریع ایجاد شده است.

آموزش فیفا ۲۱
با تمرکز و حوصله بازی کنید

با حوصله بازی کنید

زمانی که بازی شروع شد، عجله‌ای برای گل زدن نداشته باشید. عجله و شتاب برای گل زدن، تمرکز شما را از بین می‌برد. با پاسکاری مداوم، به مرور به سمت دروازه حریف جلو بروید. با این روش، تیم حریف سعی می‌کند که توپ را از شما بگیرد که این کار باعث می‌شود فضای مناسب برای حمله فراهم شود.

سعی کنید پاسکاری به صورت تیمی و هدفمند باشد. به عبارتی، نحوه کار تیمی شما نباید طوری باشد که فرصت حمله را از خود بگیرید. بنابراین، با استفاده از بازیکنان هافبک خود، توپ را در زمین پخش کنید تا به هدف خود یعنی گلزنی برسید.

یکی از مهم‌ترین ترفندهای فیفا 21 کار تیمی است. به هیچ عنوان تمام بار مسابقه را بر دوش یک یا دو بازیکن نگذارید. حریف با شناسایی بازیکنان مورد نظر شما، عملا تمام حمله و تاکتیک‌های تیمی شما را خنثی خواهد کرد.

در تمام لحظات مسابقه تمرکز خود را حفظ کنید. حتی اگر از تیم مقابل گل خوردید، آرامش خود را حفظ کنید. از کارهای احساسی و بردن تمام تیم به فاز هجومی پرهیز کنید. با از بین رفتن تمرکز شما در مسابقه، به حریف یک برگ برنده بزرگ داده‌اید تا او شما را شکست دهد.

تکنیک های فیفا 21
با دویدن بسیار، بازیکنان خسته می‌شوند

از دویدن مداوم پرهیز کنید

نسخه‌های قدیمی فیفا به گونه‌ای بود که با سرعت دادن به بازیکن، شانس بالایی برای گلزنی داشتید. اما در نسخه‌های چند سال اخیر، این روش کاملا منسوخ شده است. با دویدن مداوم کنترل توپ بازیکن کم می‌شود و باعث می‌شود توپ را به حریف لو دهید. در ضمن، دواندن مداوم بازیکن موجب می‌شود آنها خسته شوند و انرژی کافی برای ادامه مسابقه نداشته باشند.

بنابراین، در زمان و موقعیت مناسب اقدام به دویدن کنید. فضاهای خالی موقعیت خوبی برای گرفتن دکمه دویدن است. همچنین، برای حمله از کنار زمین، دویدن و ارسال توپ به سمت دروازه نیز موقعیت مناسبی برای گلزنی ایجاد می‌کند.

چطور در فیفا ۲۱ برنده شویم
از ویژگی‌های جدید فیفا ۲۱ استفاده کنید

از تکنیک های جدید فیفا ۲۱ استفاده کنید

در بازی FIFA 21 دو ویژگی جدید Agile Dribbling و Creative Runs اضافه شده است. این دو ویژگی، مهم‌ترین تکنیک های فیفا 21 هستند که کاربرد فراوانی برای بازیکنان دارد. ویژگی Creative Runs برای پاسکاری و پخش کردن توپ بسیار مفید است.

هنگامی که توپ را کنترل می‌کنید، دکمه L1 در پلی‌استیشن و LB در ایکس‌باکس را نگهدارید و با چرخاندن آنالوگ راست کنترلر، یکی از بازیکنان را به جهت مورد نظر خود کنترل کنید. سپس با پاس دادن به او، موقعیت مناسبی را خلق کنید. این ویژگی برای حمله‌های سرعتی بسیار کاربردی است.

ویژگی Agile Dribbling نیز برای دریبل کردن بازیکنان حریف ایجاد شده است. با گرفتن دکمه R1 در پلی‌استیشن و RB در ایکس‌باکس، توپ نزدیک پای بازیکن قرار می‌گیرد و کنترل بیشتری روی توپ خواهید داشت. بنابراین، شما می‌توانید در فرصت مناسب بازیکنان حریف را دریبل کنید.

گل چیپ در فیفا ۲۱
آشنایی با شوت‌های مهم فیفا ۲۱

با انواع شوت‌ها آشنا شوید

استاندارد شوتزنی، زدن دکمه دایره یا B در کنترلرهای کنسول‌ها است. با نگهداشتن دکمه‌ شوت، قدرت ضربه زدن به توپ را تنظیم می‌کنید. اما باید بدانید که فیفا ۲۱ دارای چند نوع مدل شوتزنی است. در بخش Button Help انواع شوتزنی را می‌توانید ببینید و آنها را تمرین کنید.

کمبوی دکمه‌های دایره+R1 در پلی‌استیشن و RB+B در ایکس‌باکس شوت ظریف یا Finesse Shot‌ است. با فشردن این دکمه‌ها، توپ کمی کات می‌گیرد که ظرافت خاصی دارد. این نوع شوت برای موقعیت‌های تک به تک یا شوتزنی وینگرها بسیار کاربردی است. به مرور قلق و تعیین قدرت شوتزنی این کمبو را یاد خواهید گرفت.

یکی از کاربردی‌ترین شوت‌ها، ضربه Drilled Shot یا شوت زمینی است. با گرفتن دکمه‌های دایره+R1+L1 در پلی‌استیشن و LB+RB+B در ایکس‌باکس می‌توانید شوت زمینی بزنید. این نوع شوت برای موقعیت‌های داخل محوطه حریف بسیار مناسب است.

گیمرها به گل چیپ در فیفا ۲۱ بسیار علاقه دارند. برای شوتزنی به شکل چیپ یا پاننکا کمبوی دکمه‌های دایره+L1 در پلی‌استیشن و LB+B در ایکس‌باکس را بزنید. شوت چیپ برای موقعیت‌های تک به تک، زمانی که گلر از دروازه فاصله می‌گیرد بسیار مناسب است.

شایان ذکر است، برای شوتزنی به مهارت و پای تخصصی بازیکنان توجه ویژه‌ای کنید. هر بازیکن مهارت خاص خود را دارد که می‌توانید در بخش اطلاعات بازیکنان، توانایی‌ آنها را مشاهده کنید. بنابراین، حواستان به پای تخصصی و قدرت شوتزنی بازیکنان باشد.

تمرین گلزنی برای برنده شدن
گلزنی با روش‌های مختلف را تمرین کنید

برای گلزنی با سَر برنامه داشته باشید

نسخه پیشین فیفا یک مشکل جدی داشت. گلزنی با سر کمی سخت یا غیر ممکن بود. اما در بازی FIFA 21 شرایط فرق کرده است و امکان هد زدن فراهم شده است. بنابراین، از مهارت هد زدن مهاجمان بهترین استفاده را کنید.

کریم بنزما، هری کین و روبرت لواندوفسکی مهارت بالایی در هد زدن دارند. با کمک وینگرهای تیم خود به سمت محوطه جریمه سانتر کنید. با ارسال توپ موقعیت سرزنی را برای مهاجمان فراهم کنید تا بتوانید به گل برسید.

نحوه ضربه ایستگاهی و پنالتی را تمرین کنید

ضربه‌های ایستگاهی و پنالتی فرصت‌های مهمی برای گلزنی هستند. بنابراین، پیش از این که وارد مسابقه‌ای شوید، نحوه زدن پنالتی و ضربه آزاد در فیفا ۲۱ را تمرین کنید. بخش Skill Games بهترین مکان برای تمرین کردن هستند.

حالت Set Pieces در این بخش، انواع ضربه ایستگاهی و پنالتی را در اختیار شما می‌گذارد تا بتوانید با مدل‌های گوناگون آن به خوبی آشنا شوید. همچنین، این بخش می‌تواند در تنظیم قدرت شوت نیز به شما کمک مهمی می‌کند. ناگفته نماند، بخش Practice بازی هم برای اجرای ترفندهای فیفا ۲۱ که یاد گرفته‌اید بسیار کاربردی است.

دفاع کردن در مسابقات
از قدرت تدافعی تیمتان غافل نشوید

در موقعیت مناسب دفاع کنید

از حمله کردن و ترفندهای فیفا 21 صحبت کردیم. اما یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها در برنده شدن، دفاع کردن در برابر حریف است. در طول بازی سعی کنید، آرایش دفاعی تیم بهم نخورد. مدافع خود را مقابل توپ حریف قرار دهید و در زمان‌بندی مناسب به سمت دفع کردن توپ بروید.

با تمرین کردن، می‌توانید به زمان‌بندی و دفاع کردن توپ مسلط شوید. برای ایجاد فشار به بازیکنان حریف می‌توانید دکمه R1 در پلی‌استیشن و RB در ایکس‌باکس را نگهدارید. با نگهداشتن این دکمه یک بازیکن دیگر برای گرفتن توپ به کمک شما می‌آید.

در موقعیت‌های تک به تک، در زمان مناسبی دروازه‌بان را از دروازه خارج کنید. دیر یا زود خارج کردن امکان گلزنی به مهاجم را ساده می‌کند. اگر در زمان درست از دروازه خارج شوید، زاویه مناسب شوتزنی را برای مهاجم حریف سخت خواهید کرد.

هنگام موقعیت‌های ضدحمله، به جای گرفتن توپ از حریف، سعی کنید مدافع را به سمت دروازه ببرید تا امکان شوتزنی را از بازیکن بگیرید. همچنین، با مدافع به سمت محوطه جریمه حرکت کنید تا بتوانید در مقابل مهاجم حریف قرار بگیرید.

لازم به ذکر است، هنگام ضدحمله با سرعت بالا، از تکل زدن پرهیز کنید. چون سرعت بازیکنان بالا است، مدافع با تکل زدن از جریان بازی خارج شده و امکان گلزنی برای حریف فراهم می‌شود. در کل، زمان‌بندی درست در دفاع کردن حرف اول را می‌زند. بنابراین،‌ زمانبندی درست و دقیق در فاز دفاعی را بسیار تمرین کنید.

نظر شما درباره ترفندهای فیفا 21 چیست؟ شما برای برنده شدن از چه ترفندهایی استفاده می‌کنید؟ لطفا نظرات خود را با کلیک در میان بگذارید.

نظرها

8 نظر

 1. ناشناس

  عالی است

  رای موافق 2
  رای مخالف 1
 2. ناشناس

  خیلی ترفندهای خوبین، بازم بذارید. من که کنسول ندارم تو پلی پاد کلا فیفا بازی می کنم این ترفندها رو استفاده می کنم.

  رای موافق 5
  رای مخالف 8
  1. ناشناس

   پلی پاد چیه

   رای موافق 1
   رای مخالف 2
 3. امیرعلی

  من اینارو بلد بودم تازه حتا بیشتر هم بلدم حتا دریبل های زیاد اندازه ی ۳۰۰ تا ولی تو فیفا ۷۰۰ تا دریبل داریم،
  بچه ها شوت رو ال دو و ار دو با هم بزنید درواز از زمین کنده میشه.

  رای موافق 14
  رای مخالف 6
 4. عالی ولی اگر در حالت ویدیو بود بهتر بود ولی بازم خوب بود

  رای موافق 8
  رای مخالف 9
 5. عالی ممنونم

  رای موافق 6
  رای مخالف 8
 6. خیلی نکات مهم و کامل بودند ممنون عالی بود.

  رای موافق 8
  رای مخالف 9
  1. ناشناس

   رهام عالی بود

   رای موافق 1
   رای مخالف 1

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
تفاوت های اصلی بوتیک هتل و هتل چیست؟

در دهه‌های پیش، واحدهای اقامتی تنها به چند دسته مجزا تقسیم می‌شدند اما با...

رونمایی از اینترنت ماهواره ای رمزگذاری شده توسط اسپیس ایکس

اسپیس ایکس از سرویس جدید اینترنت ماهواره‌ای رمزگذاری شده‌ خود با نام...

کدهای مخفی جذاب گوشی‌های موبایل که تست سخت افزاری را امکان‌پذیر می‌کنند

گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و اپل کدهای مخفی جذابی دارند که دسترسی به اطلاعات...

بازی اونجرز بعد از دو سال آپدیت محتوایی انتها بازی را گرفت

اگر شما از طرفداران بازی انتقام جویان مارول (Marvel’s Avengers) باشید، می‌دانید که...

تصاویر جدید از تلسکوپ فضایی جیمز وب که تلسکوپ هابل نتوانسته آن را ببیند

سایت بیزینس اینسایدر اخیرا خبری منتشر کرده است که در آن به مقایسه کیفیت...

ذره بین موتور جستجوی جایگزین گوگل

موتورهای جست‌وجوی بومی سهم بسیاری در اقتصاد فناوری اطلاعات کشورها دارند.

فرار از دوربین‌های امنیتی به کمک “کت جادویی”

 این کت که InvisDefense نام دارد، به فردی که آن را پوشیده این امکان را می‌دهد در...

چشم سوم تماشاگران در جام‌جهانی۲۰۲۲

دیدن یک رویداد ورزشی از داخل استادیوم و به‌طور واقعا زنده، باعث می‌شود برخی...

کنترل قند خون با قرص هوشمند

محققان فناوری پزشکی در حال توسعه و ساخت یک حسگر زیستی هستند که بلعیده می‌شود...

کمیسیون تپسی چقدر است؟

تپسی در جلسه معارفه سهام خود در فرابورس، یکی از دلایل ورود به بورس را توسعه...