آمازون صاحب استودیو مترو گلدن مایر شد

آمازون از خرید استودیوی معروف فیلمسازی مترو گلدن مایر» (MGM) به ارزش ۸.۵ میلیارد دلار خبر داد.

آمازون صاحب استودیو مترو گلدن مایر شد

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، کمپانی آمازون اعلام کرد قرارداد خرید استودیوی فیلمسازی MGM را نهایی کرده و حالا به صورت رسمی یکی از بزرگترین مجموعه‌های فیلم و سریال را در جهان، شامل 4 هزار فیلم این استودیو، سری فیلم‌های معروفی چون «جیمز باند»، «هابیت»، «راکی»، «روبوکاپ» و «پلنگ صورتی» در کنار فیلم‌هایی چون «سکوت بره‌ها»، «هفت شگفت‌انگیز» و...، به مجموعه آثار خود اضافه کرد.

استودیو مترو گلدن مایر حق پخش ۱۷ هزار قسمت از مجموعه‌های تلویزیونی از جمله «وایکینگ‌ها»، «فارگو»، «سرگذشت ندیمه»، «شهرت»، «گلادیاتورهای آمریکایی»، «استارگیت» و... را در نیز اختیار داشت و حالا کمپانی آمازون می‌تواند این آثار را در سامانه نمایش آنلاین خود عرضه کند.

آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرد که از تمامی کارمندان MGM برای حضور در شرکت استقبال می‌کند و با رهبری استودیو همکاری می‌کند و بر این اساس هیچ تعدیل نیرویی وجود نخواهد داشت.

بخش رسانه و سرگرمی، تنها بخش کوچکی از امپراتوری بزرگ آمازون است و این کمپانی در سال گذشته ۱۱ میلیارد دلار برای خرید فیلم، سریال و موسیقی برای سرویس‌های پرایم و نمایش آنلاین خود هزینه کرده است که ۴۰ درصد از سال گذشته آن بیشتر است.

ارسال نظر