50 درصد استفاده از پیام رسان ها باید از طریق شبکه های داخلی باشد

رسانه کلیک - رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: تصمیم گرفته شده است که باید 50 درصد استفاده از پیام رسان ها باید از طریق شبکه های داخلی باشد.

50 درصد استفاده از پیام رسان ها باید از طریق شبکه های داخلی باشد

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی رییس مرکز ملی فضای مجازی در سومین همایش مقابله با جرائم مالی در فضای مجازی عنوان کرد: تعریف حریم خصوصی در طول زمان تغییر کرده است و زمانی حریم خصوصی چهار دیواری بود، اما امروز مفهوم حریم خصوصی چهار دیواری و کل دنیا است.

وی اظهار کرد: امروز شاهد هستیم که جرائمی در کشور رخ می دهد که دو طرف پرونده در داخل کشور نیستند و باید راهکاری برای رسیدگی به این پرونده ها در داخل کشور ایجاد کنیم.

رییس مرکز ملی فضای مجازی افزود: ما به دنبال تشکیل شبکه ملی اطلاعات هستیم که شبکه ملی تعریفی خاص دارد و به معنی در دسترس قرار گرفتن خدمات و پلت فرم ها در داخل کشور است و پلت فرم به معنی گردش های مالی است.

فیروزآبادی ادامه داد: زمانی که مدیر تلگرام با گستاخی مطرح کرد که می خواهیم تلگرام را به گونه‌ ای طراحی کنیم که فیلتر شکن ها به آنها اثر گذار نباشد و می خواهیم در نظام اقتصادی کشور ایران پول وارد کنیم، تصمیم گرفتیم که این پیام رسان باید در کشور فیلتر شود.

رییس مرکز ملی فضای مجازی تصریح کرد: در این مقطع زمانی نمی توانیم جهل کنیم و باید کاری کنیم که مردم از نعمت های فضای مجازی استفاده کنند و از گناه ها با شدت جلوگیری کنیم که گناه ها در فضای مجازی قمار و کلاهبرداری است و متاسفانه در وقتی است که قمار در فضای مجازی افزایش پیدا کرده که با کمک سامانه هایی مانند کاشف می توانیم از جرائم جلوگیری کنیم که به کشور کمک می‌کند ( شعبه ویژه رسیدگی به جرائم سایت های شرط بندی ایجاد می شود ).

فیروزآبادی یادآور شد: ما در آینده شاهد خواهیم بود که در صحنه جرم علاوه بر انسان، نرم افزارها پیام رسان های ملی که بتوانند نیاز های ملت را رفع کند، ایجاد کنیم و در تصمیم ها در نظر گرفته شده که 50 درصد پیام رسان ها باید از طریق شبکه های داخلی باشد.

ارسال نظر