آموزش تصویری چک کردن ایمیل از یک حساب کاربری دیگر

امروزه، هر یک از افراد دو یا بیشتر حسابت کاربری دارند، یکی حساب کاربری شحصی است، دیگری مربوط به کار، یکی دیگر مرتبط با امور تحصیلی و غیره. برای کاهش دشواری های مدیریت حساب های کاربری، می توانید ایمیل های همه حساب های کاربری را در یک حساب کاربری دریافت کنید.

آموزش تصویری چک کردن ایمیل از یک حساب کاربری دیگر

کلیک- جیمیل، این قابلیت را داراست که شخص بتواند ایمیل های چند حساب کاربری را در یک حساب کاربری دریافت کند. برای انجام این کار، گام به گام با من همراه باشید.

برای آموزش این موضوع، من دو تا حساب کاربری با شماره گذاری یک و دو ایجاد کرده ام، تا ترتیب انجام کارها کاملا مشخص باشد. شما حساب کاربری شماره یک را همان حساب کاربری در نظر بگیرید که تمایل دارید به ایمیل های دریافتی از آن را در یک حساب کاربری دیگر (حساب کاربری شماره دو) دسترسی داشته باشید.

گام اول- به حساب کاربری شماره یک خود وارد شوید.

g0

بالا در سمت راست صفحه بر روی علامت چرخ دنده کلیک کنید. از این قسمت، setting را انتخاب کنید.

مطمئن شوید که تنظیمات POP فعال است. برای فعال سازی این تنظیمات، کافی است به تنظیمات جیمیل وارد شوید، در سربرگ Forwarding and POP/IMAP و در قسمت POP Download، مشاهده می کنید که در حالت پیش فرض، این امکان بر روی وضعیت POP is disabled تنظیم شده است یعنی غیر فعال است. بر روی یکی از دو گزینه زیر آن یعنی Enable POP for all mail یا Enable POP for mail that arrives from now on کلیک کنید.

g23

در اینجا بسته به انتخاب خود، یکی از دو گزینه را انتخاب می کنید، ولی این انتخاب در روش انجام کار تفاوتی ایجاد نمی کند.

گزینه save changes در پایین صفحه را کلیک کنید.

گام دوم- حال باید تنظیمات امنیتی حساب کاربری خود را تغییر دهید. در واقع، در این قسمت باید به دیگر اپلیکیشن ها و دستگاه ها این امکان را بدهیم که با حساب کاربری ارتباط با درجه کمتری حفاظت امنیتی ارتباط برقرار کنند. برای موضوع مورد بحث در این مقاله، بر روی گزینه My Account کلیک کنید. در قسمت Sign-in & security اسکرول بار را پایین بکشید تا گزینه Allow less secure apps را مشاهده کنید. در حالت پیش فرض، این گزینه خاموش است. آن را روشن کنید.

به جای رفتن به مسیر ذکر شده، می توانید بر روی لینک https://www.google.com/settings/security/lesssecureapps

کلیک کنید و مستقیم به صفحه Less secure apps دسترسی پیدا کنید.

g12

گام سوم: در این مرحله، به لینک https://accounts.google.com/b/0/DisplayUnlockCaptcha بروید و دکمه ادامه یا continue را فشار دهید.

g13

به خاطر داشته باشید که اگر در حساب کاربری شماره یک خود نیستید، در اینجا شما به صفحه ورود جیمیل وارد می شوید و سپس دکمه ادامه را کلیک کنید. در آخر با پیام زیر روبرو می شوید.

g14

گام چهارم- با حساب کاربری دوم وارد شوید. بالا در سمت راست صفحه بر روی علامت چرخ دنده کلیک کنید. از این قسمت، setting را انتخاب کنید.

۱

بر روی سر برگ Account and Import کلیک کنید و به پایین صفحه بروید. در اینجا گزینه Check mail from other accounts را خواهید دید. مقابل آن بر روی Add a mail account you own کلیک کنید. در اینجا من ایمیل teaching.mi1@gmail.com وارد کنید و بر روی دکمه next step کلیک کنید.

g1

در صفحه بعد، رمز عبور را وارد کنید.

به خاطر داشته باشید که گزینه POP server باید با pop.gmail.com و پورت ۹۹۵ تنظیم شود. گزینه های پایین تر، با توجه به نیاز و تمایل خودتان انتخاب کنید.

Leave a copy of retrieved message on the server

با انتخاب این گزینه، یک کپی از ایمیل ارسالی به ایمیل شماره یک، در سرور ذخیره می شود.

با انتخاب گزینه Label incoming messages و برگزیدن یک برچسب برای ایمیل های دریافتی می توانید ایمیل هایی که متعلق به ایمیل اول هستند را از ایمیل های دریافتی در حساب کاربری دوم جدا سازی کنید.

با انتخاب گزینه Archive incoming messages (Skip the Inbox)، ایمیل های دریافتی در صندوق ورودی حساب کاربری دوم مشاهده نمی شوند و بایگانی خواهند شد.

برای مشاهده این ایمیل ها، می توانید از منو سمت چپ جیمیل، بر روی گزینه All mail کلیک کنید و در آن جا، ایمیل های بایگانی شده را مشاهده کنید.

حال که تنظیمات را انجام دادید، بر روی دکمه Add account کلیک کنید.

g16

اگر تنظیمات گفته شده در گام های قبل را انجام نداده بودید، با پیغام خطای زیر روبرو می شدید.

g2

اکنون که آن تنظیمات را در حساب کاربری شماره یک انجام دادید، با پیغام قرمز رنگ در تصویر بالا مواجه نمی شوید.

گام پنجم- در این مرحله، از شما سوال می شود که آیا مایل به ارسال ایمیل ها به حساب کاربری یک هم هستید یا نه؟ ممکن است بخواهید همه ایمیل های ارسالی به حساب کاربری یک مستقیما به حساب کاربری دوم برود و در حساب کاربری یک ایمیل ها را مجددا دریافت نکنید، در این صورت گزینه No و در غیر اینصورت و تمایل به دریافت ایمیل ها در هر دو حساب کاربری گزینه Yes را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.

g18

گام ششم- در این مرحله می توانید اطلاعات بیشتری اضافه کنید. نام دلخواه خود را وارد کنید.

g19

به مرحله بعد بروید.

گام هفتم- بر روی دکمهsend verification کلیک کنید.

g20

گام هشتم- یک ایمیل از گوگل به حساب کاربری یک ارسال می شود. به حساب کاربری یک بروید و بر روی لینک تایید کلید کنید یا کد تاییدیه را از ایمیل کپی کرده و در جای خود در پنجره تایید قرار دهید.

g6

اگر همه مراحل را به درستی انجام داده باشید، از هم اکنون، هر ایمیلی که در حساب کاربری یک دریافت کنید، به حساب کاربری دوم نیز ارسال می شود.

از حساب کاربری جیمیل می توان به چند حساب کاربری یاهو نیز دسترسی داشت. برای مطالعه این آموزش، به سایت کلیک سر بزنید.

ارسال نظر